| LadyBee a întrebat:

Buna TPU.Sunt indragostita de un coleg de clasa(sunt a IXa), si nu stiu cum sa ii spun ca il plac.Adica ar da semne ca ma place( se uita insistent la mine in ore si in pauze, iar cand vorbesc cu alti colegi vine si el si se baga in seama, se comporta frumos cu mine, ne intelegem super bine la scoala, se intereseza ce fac, ce imi place si daca ma vede suparata sau abatuta ma intreaba cum ma simt...chestii de genu)Colega mea de banca crede ca ma place, dar inca nu sunt convinsa
Dar sa revenim. Cum pot sa ii spun ca il plac? Nu stiu daca ma place si mi-e frica ca daca ii spun ceva isi va schimba comportamemtul fata de mine
Voi ce parere aveti?
Multumesc mult, si scuze ca am scris asa de mult(am incercat sa scriu mai pe scurt)

2 răspunsuri:
| SweetSecrets a răspuns:

Daca stati unul in spatele celuilat la ore trmiteti-va biletele(prilej prin care ii poti spune ce simti). Daca nu, stati de vorba in pauza si spune-i directhappy! Succes:*Funda daca a merswinking!

| Buterfly1996 a răspuns:

Cred ca el tot te place. Daca te intreaba ce iti place,e un semn ca este interesat de tine,fatul ca nu este indiferent de ceea ce simti este inca un motiv pentru care nu ar trebui sa-ti fie teama sa-i spui:el te priveste insistent,inseamna ca te considera simpatica,atragatoare. Spune-i in fata ce simti, pentru ca o data ce vei tace, timpul va trece si o fata mai indrazneata are sa-l transforme in posesia ei.Chiar daca el nu te place(ceea ce nu poate fibig grin)nu te rusina.Astfel vei putea afla ce fel de persoana este si daca merita sa prietenesti cu el.Un baiat de traba respecta sentimentele unei fete... sper ca te-am ajutat