| Codrutzzz a întrebat:

Am sa fiu scurt si vreau sa aud parerile voastre... am o colega de clasa de care sunt indragostit pana acum ceva vreme ne intelegeam foarte bine glumeam radeam impreuna insista mereu sa stau langa ea, ea e o fata prea la locul ei nu e panarama sau mai stiu eu ce descreerata e chiar linistita si de asta o iubesc asa de mult, insa de la o vreme nu mai e la fel un asa zis "prieten" si coleg de banca radea impreuna cu alti colegi de ea ca e prea cuminte si nu stiu ce, si eu le-am zis sa se termine cu din astea ca nu-i suport sa rada de ea ei au continuat, pana cand "prieteni" si colegii mei au crezut ca daca ma pun cu fata asta o sa uit de ei sau mai stiu eu ce scuze au inventat asa ca iau bagat strambe ca rad si eu de ea ca nu stiu ce fac si de atunci e foarte rece cu mine am incercat sa-i explic ca nu`i asa o intreb mereu daca mai e suparata ea zice ca nu mai e dar pur si simplu fata de mine nu se mai comporta la fel, am vrut sa stau cu ea dar atunci cand am vrut s-o intreb sa inamplat asta si s-a stricat tot... credeti`ma ca as face orice pentru ea sa mai fie la fel.crying( va rog astept niste sfaturi.

Răspuns Câştigător
| Deny1333 a răspuns:

Explică-i ei toate astea. Cel mai probabil, reacţionează aşa pentru că ţine la tine sau, din pur orgoliu. Te va asculta, vorbeşte cu ea şi fii cât poţi tu de sincer.

5 răspunsuri:
| GandesteLogic2011 a răspuns:

Nu-i mai da atentie, nu mai incerca s-o convingi ca tu esti baiatul cel bun Iar ea se inseala in privinta ta. Cu cat ii dai mai multa atentie Cu atat o indepartezi mai mult, Las-o pe ea sa munceasca la tine Nu inversul.

| Codrutzz a răspuns:

Auzi colega, ce nick misto ai happy

| MensSana a răspuns:

Codrut, cu siguranta relatia ta cu aceasta fata se va imbunatati in momentul in care vei fi sincer si deschis cu ea. Increderea in tine te va ajuta sa restabilesti o prietenie frumoasa. In ceea ce priveste prietenii tai, cei adevarati, vor accepta relatia ta cu fata pe care o iubesti. Succes!
Daca vrei sa vorbim mai mult ne poti contacta la andreea. onutu@terapie-psihologica.ro.

| Codrutzzz explică:

Multumesc pentru sfaturi sincer m-ati pus pe ganduri... din pacate i-am spus mereu sincer si stie si ea prea bine asta dar undeva in gandul sau sfetul ei ea tot crede cei spun altii.straight face

| Codrutzzz explică:

Am omis un lucru. am discutat mereu cu ea si mi-a spus de vreo 2 ori ca sa mai fie la fel nu poate. sa radem noi in continuare de ea pentru ca ea nu mai pune la suflet si nu mai are rost sa sufere pentru mine.