| madalyna a întrebat:

Sunt intr-o clasa noua la liceu si as vrea sa stiu cum sa fac sa ma imprietenesc repede cu noi colegi cum ar trebui sa ma comport? ce ar trebui sa le spun? astept ideei

Răspuns Câştigător
| MaeRi a răspuns:

Comporta-te asa cum te comporti tu de iecare data,si nu ita ca prima impresia pe care le-o dai colegiilor aceea ramane pentur totdeqauna, daca in timp faci vreo schimbare, o sa te simti cam ciudat.Incearca sa faci cunostinta cu fiecare,coleg,sa vorbiti, sa schimbati pareri, etc.Eu prima data cand am intra la liecu cu timpu, am tot vb putin cu fiecare, pana cand ne-am obisnuit uni cu altii.

1 răspuns:
| zuzulik_1907 a răspuns:

Pai eu cred ca cel mai bine placut te faci cand ai ocupatii la fel...sau te bagi in seama cu un grup de fete care sa nu para pitipoance sau cu fite ca nu cred ca o sa te placa ele primele (de obicei asa se intampla). Incearca sa le dovedesti ca esti draguta si desteapta. Si fii indrazneata nu ezita sa te bagi in vorba cu fete sau chiar si cu baieti. In unele cazuri baietii se imprietenesc cu o fata si prin acea prietenie iti castigi si prietenia celorlalte fete. Succes.:X