| JasonClover a întrebat:

Salut, anul acesta am terminat clasa a 8 a si sunt boboc la un liceu bun, chestia este ca sunt la profilul dorit doar ca nu cunosc pe nimeni din clasa, in curand vom avea intalnirea cu nasii ( cei de clasa a 10 a ) si bobocii (noi ) si nu prea as vrea sa merg deoarece nu cunosc pe nimeni din clasa, sunt multi colegi care se stiu intre ei, sfaturi ce as putea sa fac sau daca as merge cum as putea sa ma imprietenesc rapid cu cineva?

3 răspunsuri:
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Doar vorbesti cu ei si esti amabil.

| FruttiFresh300 a răspuns:

Du-te! E șansa ta ca in prima zi de școală sa nu fii chiar tipul nou și necunoscut. Cei mai mari, adică nașii voștri, dacă sunt de treaba, o să vorbească cu toți și colegii tai au același interes ca tine: sa cunoască oameni cu care pot sta în primele zile. Așa că ia-ți hainele de duminica, dar nu alea de mers la nuntă și du-te să-ți cunoști colegele boboace :p

| HaterAndHater a răspuns:

Fii sociabil. Zâmbește...