| Lemonstyle a întrebat:

Sunt intr-o situatie foarte grea, as vrea sa va povestesc si sa ma ajutati. Am inceput sa vorbesc cu un baiat mai mare ca mine cu 7 ani, vorbeam in fiecare zi cu el, ne intelegeam bine, vorbeam ca amici si tot timpu imi icea ce frumoasa sunt si chestii de genu, dar eu nu vorbeam de mult timp cu el si dupa ce am vorbit cu el vreo 2 saptamani, el si-a facut prietena de care nu mi-a zis nimic, de fapt nici eu nu l-am intrebat daca are si noi vorbeam in continuare, ba chiar mi-a adus si un cadou de la mare (el avand prietena), iar intr-una din zile cand era festivalul o prietena de a mea l-a vazut cu prietena lui de mana prin oras si m-a sunat si mi-a zis, atunci eu ca sa aflu daca e adevarat l-am intrebat si a zis ca da are, eu deja ajunsesem sa tin la el dar nu foarte mult. In continuare amvorbit cu el ca amici, pana cand o data i-am dat mesaj si era cu prietena lui, care m-a sunat si a inceput sa ma injure, nu am bagat-o in seama, dar cum el e vecin cu mine, in aceiasi zi cand am coborat din bloc m-am intalnit cu el si cu ea si ea a venit cu gandul sa-mi dea o palma dar n-a apucat ca am luat-o de par, atunci el a tras-o iar eu am plecat si i-am trimis un sms in care i-am zis ca de acum incolo nu ma cunoaste si nu te cunosc, si nu am mai vorbit cu el vreo 3 saptamani, pana cand intr-o zi m-am intalnit cu el si nici servus nu i-am zis iar el imi tot facea cu mana dar mi-am intors capul, iar cand am ajuns la bloc mi-a dat mesaj sa nu mai fiu suparata pe el, i-am zis ca nu are rost sa ne impacam ca numai probleme o sa aiba si eu si el din cauza iubitei lui, s-a tot rugat de mine si i-a dat mesaj prietenei mele si i-a spus ca el s-a comportat cu mine cum s-a comportat si cu iubita lui si ca ii pasa de mine si cu toate ca e orgolios de fel a lasat orgoliud deoparte si m-a salutat si mi-a dat mesaj. Acum am inceput sa vorbesc din nou cu el, si i-am zis tot ce simt pentru el, dar el nu mi-a zis nimic doar ca relatia lui nu-i mai merge bine, am vazut ca filtra si cu prietena mea prin mesaje si i-am zis si mi-a spus ca nu va mai face asa si i-am zis ca pe mine nu ma intereseaza cui ii da mesaje, iar ieri i-am dat un mesaj in care i-am zis sa nu se mai joace cu mine, ca el are prietena si vorbeste cu mine ca si cum nu ar avea, cum sa fac si fiu indiferenta cu el acum? Va rog mult ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| Carolinee a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa-l faci oarecum gelos! Gaseste-ti o alta persoana cu care sa te simti bine. E o problema complicata si sper sa o trebi cu brio! Succes. happy

| Lemonstyle explică (pentru Carolinee):

Prietenul lui cel mai bun se tot baga in vorba cu mine, Multumesc mult de raspuns