| Elflife a întrebat:

Buna TPU.Sunt la liceu si particip la alegerile pentru consiliul elevilor si trebuie sa fac un proiect, dar nu imi vine nici o idee. Voi ce a-ti schimba la liceul vostru, daca ati putea cum la-ti imbunatati? Cel mai bun raspuns dau funda :* Va multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As lupta împotriva discriminării dintre elevi. Sa recunoastem, profesorii fac asta. Si oricum, sistemul de invatamant e la pământ.

| Elflife explică (pentru anonim_4396):

Da cu asta sunt de acord dar eu trebuie sa fac un proiect despre imbunatatirea scolii ca sa pot sa intru in consiliul elevilor si sa fiu sincera nu cred ca pot schimba mentalitatea unui profesor mai ales daca e unul batran.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elflife):

Ai putea solicita includerea unei cantine pentru elevii din cămin, asta daca liceul nu beneficiază de una, sau schimbarea manualelor vechi cu unele noi, nu stiu, nu am fost pana acum in vreun consiliu de elevi sau asa ceva. Dar stiu ca e tare faptul ca la mine in liceu s-au introdus boxe si in pauza avem muzica. Acum nu stiu daca si profesorii tai ar fi de acord.

| Elflife explică (pentru anonim_4396):

Si noi avem muzica, da' e muzica individuala pe clase deoarece colegi mai mari si-au comparat sisteme separate. Idea cu cantina a buna insa liceul meu nu are prea mult spatiu si avem oricum magazine cu mancare in incinta scolii.