| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Sunt Minodora, am 18 an aproape si de vreo 2 zile am inceput sa mi simt inima distrusa.am fost intr o excursie in iunie si am intalnit un baiat pe care l placeam.Nu asta e problema.prietenul cel mai bun al lui a inceput prin septembrie sa vorbeasca cu mine si pana la urma mi a spus ca ma place.nu i am dat de inteles ca si eu dar dupa un timp dupa ce am mai vorbit mi a spus ca ma iubeste.i am zis si eu dar doar ca il plac.e in aceeasi scoala cu mine si intr o zi l am auzit vorbind cu o alta fata despre o prietena de-a mea sa o invite in oras.l am intrebat daca o place si el mi a spuustongueoate.am fost afectata si am discutat asta cu el pe mess si mi a zis ca da ma iubeste dar nu e sigur...ca el nu ar vrea sa aiba o iubita toata viata. vrea mai multe si l am pus sa aleaga.mi a spus sa i raman alaturi ca o amica.deci sa fiu ca o prietena pentru el in timp ce el face sau primeste avansuri de la altele.i am spus ca voi renunta la el dar mi a spus ca da si el isi va taia venele si apoi cand l am intrebat de ce e rau ca eu sa renunt a zis ca il ranesc.si nu vreau sa l ranesc.dar in fiecara clipa cand ma gandesc cu trebuie sa ma prefac imi vine sa plang.mi a spus ca nu i plac amicitiile si ca in prezent pe moment suntem prieteni dar poate vom fi mai mult in viitor.ce sa fac? ma doare inima de fiecare data si incep sa plang dar amarnic nu doar asa.ma simt din ce in ce mai instabila emotional, si eu sunt o fire puternica de obicei.dar am inceput sa l iubesc mai mult decat pe mine.si vreau sa indur dar simt ca nu mai pot.

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Vad ce puterinca esti, cam pierzi teren din cate vad eu.Din cele spuse de tine reiese ca e genu de baiat care ii place sa umble din floare in floare.Cum,zice ca te iubeste si vrea s-o ivite pe prietena ta in oras. Faza cu taiatu venelor suna ca o intimidare, nu cred ca ar trece si la fapte.Nu ce sa-ti zic, dar incerca sa-ti investesti sentimentele in cineva care merita cu adevarat.Asta sa nu suferi pe viitor prea mult.Inainte sa investesti sentimente intr-o relatie, testeza baiatul, sa nu ai surprize neplacute.
Ipocrizia e la tot pasuhappy

| MiaAtasiei a răspuns (pentru ROB3RT89):

Mersi mult sa stii ca ma ajuta mult cuvintele tale. sper sa nu mai existe vre o alta situatie de acest gen pentru ca nu stiu daca voi mai face fata.am vorbit aseara cu el.si i am spus ca nu am sa l astept pentru ca am o viata pe care vreau sa o traiesc din plin.si am rezolvat o
multumesc pentru sfat.am reusit

| ROB3RT89 a răspuns (pentru MiaAtasiei):

Bravo,mult succes in continuare!

| MiaAtasiei a răspuns (pentru ROB3RT89):

Mersi mersi

4 răspunsuri:
| Iuliana_Crisan_1977 a răspuns:

Iti dau un sfat : fa ce iti cere inima pentru ca asta conteaza cel mai mult.