| ricoset a întrebat:

am nevoie de niste sfaturi..am cunoscut o fata pe facebook acum 1 saptamana, am inceput sa vorbesc cu ea, si intr-un timp asa de scurt m-am atasat tare de ea, de fapt eu o plac de la inceput. am vorbit cu ea unele chestii despre relatii...iar ea avea un status pe facebook, era pentru cineva dar nu era taguit, stiam ca e pentru cineva pe care il placea ..am discutat cu ea sa-mi spuna despre tipul ala cine e, la inceput nu mi-a zis dar cu zilelele mi-a povestit ca e un tip de la ea din scoala pe care ea il place iar el nu o baga in seama..tot asa m-a intrebat si pe mine cine-i tipa, iar eu am spus : nu mai conteaza. ea a spus : hai.ce naiba., intr-un final i-am spus : e o fata draguta.tu, s-a rusinat, mi-a spus ca sentimentele mele nu sunt destul de intense.i-am spus ca eu nu o iubesc, ci doar o plac, si ca nu pot sa-i spun inimii ce sa faca. am vorbit mai multe de-atunci si pana acum. de fiecare data seara cand ies de pe mess ii spun : noapte buna, te pup :*, iar ea imi spune : si eu :*, as vrea sa stiu daca ii sunt simpatic sau ceva, eu o iubesc acum, nu o mai plac.e foarte greu, am mai intrebat-o daca ea ar tine in ea, sa-i spuna persoanei pe care o place ce simte, a zis ca ea ar tine in ea. dar stia ca era vorba de ea, asa ca nu i-am spus ce simt pentru ea, nu stiu ce sa fac, vreau niste sfaturi va rog! dau funda!

10 răspunsuri:
| Tau_Rebelul_1990 a răspuns:

Invit-o la o cafea spune-i ca iti place de ea.

| Birlik65 a răspuns:

Invit-o in oras si basta, da-i bataie ca daca stai pe ganduri ti-o sufla altul!

| ricoset explică (pentru Birlik65):

Mersi de sfat, chestia e sa nu mi-o fure, ca vreau sa o fur eu! big grin i-am si zis ca din cate am vorbit, e o fata de nota 10, si mi-a spus ca si eu sunt dragut, si merit o fata care sa tina intr-adevar la mine, iar eu i-am spus si tu meriti un baiat caruia sa-i pese de tine, aici nu a stiut ce sa mai zica si a pus... puncte, sper sa vina weekendu asta in oras cu mine, parereri, sfaturi in continuare va rog! ce credeti, eu unul cred ca ma simpatizeaza ( ma place ).

| Igama a răspuns:

Invit-o la un film sau la o prjitura spune-i ce simti pentru ea

| ricoset explică (pentru Igama):

Am invitat-o la suc, a zis ca daca nu merge la sat, i-ar placea, si mi-ar spune daca merge sau nu, in fine mai vorbim noi zilele astea sa o fac sa nu uite, vreau niste sfaturi despre ce ar trebui sa discutam, adica sa o fac sa se simta bine in preajma mea, si sa nu par timid, si sa o fac sa ma placa! multumesc!

| mihaitzacelviteaz a răspuns:

E pe facebook, intalneste-o in viata reala si apoi vezi ce faci laughing

| ricoset explică (pentru mihaitzacelviteaz):

E din Timisoara, si eu la fel.

| mihaitzacelviteaz a răspuns (pentru ricoset):

Nu e de ajuns, trebuie sa te intalnesti cu eabig grin succeshappy

| Maxim_Ionut-Daniel_1992 a răspuns:

Ce-l mai bine vorbesti face-to-face! lasa facebooku, fa-ti o viata Reala! si nu trebuie sa ii spui din prima ca o placi, totul incepe de la un : te conduc spre casa la sfarsitul orelor, sau : nu am cu cine sa imi beau cafeaua in dimineata asta..., ideea e sa lasi viata virtuala...winking sper ca ti-am dat o idee.

| ricoset explică (pentru Maxim_Ionut-Daniel_1992):

Stai linistit ca nu umblu eu asa mult pe facebook numa ca de-acolo am cunoscut-o si mi-a placut, am invitat-o in oras weekendul asta, a zis ca daca nu merge la sat, i-ar placea sa vina. de asta v-am cerut niste sfaturi cam despre ce ar trebui sa vorbesc cu ea, plus ca ne stim cel mult de 2 saptamani, eu as vrea sa fie langa mine ( Sa fim impreuna ) ce spuneti ar vrea?