| pauula a întrebat:

Nu vreau neaparat o solutie,vreau doar sa ma descarc si sa imi pun ordine in gandurilaughingSunt fata, am 15 ani.De prin martie a inceput sa imi placa de un baiat de la mine din scoala, el avand 17 ani.La inceput,nu eram sigura ca il plac.e genul acela de baiat rau,dur,care nu agreeaza pe nimeni, dar frumos si pe care multe fete il plac.Cineva cred ca i-a spus ca il plac si a intrat pe mine pe facebook,a vorbit destul de urat,eu m-am suparat,am vorbit si mai urat si mi-a dat blocklaughingEl mai vorbea cu cateva prietene de ale mele si ma facea copila, in toate felurile dar tot despre mine vorbea tot timpul. Apoi m-a adaugat din nou si am inceput sa vorbim ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.De catva timp a facut rost de nr meu si vorbim non-stop prin mesaje.Imi place,ma fascineaza,nu ma plictiseste si niciodata conversatiile noastre nu pot fi numite "normale".I-a spus unei prietene ca daca recunosc ca imi place de el recunoaste si el.E foarte rau,se ia de toata lumea,si de mine uneori,dar daca ma supar isi cere iertare, imi tot spunen ca ma iubeste si ca trebuie sa il cred. Oare chiar ma place si nu recunoaste pentru ca vrea sa para un baiat dur.Eu il cunosc bine si doar vrea sa para asa.Ma place sau?

6 răspunsuri:
| paty00 a răspuns:

Incearca sa il eviti o perioada, sau treptat sa te distantezi de el; iti vei pune in ordine ideile proprii dar vei vedea si daca va mai incerca sa dea de tine. Este posibil sa il intrige inaccesibilitatea ta si sa te caute el, asta daca te place cu adevarat si el, ori daca nu, se va indeparta.
Nu stiu ce sa zic, tu spui ca il cunosti si ca doar vrea sa para dur si de aceea se comporta asa, dar daca nu este asa? Te-ai gandit cum s-ar comporta el pe parcurs cu tine, la o despartire sau chiar in timpul relatiei propriu zise?
Eu as zice sa te mai gandesti, sa iti dai timp de gandire mai bine spus si in felul asta sa vezi si ce face el in timpul respectiv. Daca intre voi va continua sa existe o atractie iar instinctul iti va spune sa incerci o relatie cu el, atunci probabil asta ar si trebui sa faci.
Sper ca ti-am fost de ajutor, bafta cu orice ai face de aici incolo.
P.S.: Doar atat iti spun, incearca sa-l cunosti si mai bine de atat. Chiar daca te place si el, faptul ca se comporta asa cu altii nu exclude faptul ca s-ar putea purta asa si cu tine;

| pauula explică (pentru paty00):

Tocmai de asta inca de la inceput am inceput sa fac pe inaccesibila si de aceea vorbea asa despre mine.Si acum daca nu ii mai raspund sau il evit se enerveaza si tot insista.Nu imi doresc neaparat o relatie cu el, dar mi-ar placea sa ma placalaughing)Si eu sunt mai ciudata de felul meu, multumesc de sfaturi oricum :*

| kzd a răspuns:

Daca vorbeste cu tine mereu si vorbea numai despre tine, pre supun ca te place. Daca ati iesit si afara e si mai bine. E bine sa ai un prieten in plus, oricum.

| Iheartyou18 a răspuns:

E greu de spus daca te place sau nu dar sfatul meu ar fi sa stai departe de genul asta de baieti... poate o face doar de distractie daca spui ca te facea in toate felurile si vorbea urat cu tine. Daca va mai vorbi urat cu tine sau va spune lucruri de genul despre tine spune-i ca daca mai face asta o singura data nu mai vorbesti cu el, ca o sa uiti de el.

| ZaPharaon a răspuns:

Daca vorbeste despre tine mereu este posibil sa te placa, sau poate sa te "trolleze" si sa te faca de ras, ai grija in ce te bagi, multa bafta

| pauula explică (pentru ZaPharaon):

Chiar nu e vorba de astalaughingChiar nu e genul sa isi bata joc de cineva, ce are de spus iti spune in fata, nu barfeste si asa.Nu prea ii pasa de nimic si nimeni pe lumea astalaughing Nu poate sa ma "trolleze" atata timp cat si eu ma comport cu el cum se comporta si el cu mine si nu pun suflet.