| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai am aflat ca cei mai buni prieteni se poarta frumos cu mine si pe la spate ma barfesc. Ce as putea face in legatura cu asta? Vreau sa zic ca si ei se mai barfesc, dar totusi ei ma barfesc de parca au ceva cu mine si nu mai suport sa ii vad cum imi vorbesc frumos si ei cu adevarat ma barfesc mult.

Răspuns Câştigător
| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

O discutie cu cartile pe fata si cu calm ar putea sa aduca putina lumina in treaba asta.
Ma gandesc ca tu nu-ti barfesti prietenii si acesta e motivul pentru care te deranjeaza lucrul asta. Daca totusi participi si tu la discutiile acestea, gandeste-te ca si tu gresesti in sensul asta! Stabiliti impreuna o regula, cum ar fi sa nu mai vorbiti niciodata despre unul din voi de rau, in absenta lui!
Vezi un pic cat de grave sunt lucrurile si ia apoi o hotarare: sunteti sau nu prieteni! Insa trebuie sa te iei si pe tine in calcul - esti doar victima sau si vinovat!

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Simplu, termina prietenia cu ei si gata.

| WaterDrop a răspuns:

Bucura`te ca vorbesc despre tine chiar si cand nu esti cu ei.Asta inseamna ca se gandesc la tine.