| anuscha997 a întrebat:

De ce pana si cei mai buni prieteni te barfesc?crying

Răspuns Câştigător
| Dara a răspuns:

Scapa de genul asta de prieteni! Nu-ti sunt prieteni daca te barfesc! Si stii ceva, pana la urma, nu-ti mai face sange rau pentru persoane care nu merita! Faptul ca te barfesc inseamna ca esti "super" si ei sunt invidiosi!

20 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Daca te barfesc...NU prea SUNT CEI MAI BUNI PRIETENI! sad
Stii, pana la urma, daca se vorbeste despre tine, inseamna ca esti importanta! Daca nu ai fi...nu s-ar povesti!
Foaie verde loboda, gura lumii sloboda!
Vezi-ti de viata ta, fa selectie printre "prieteni" care de fapt sunt doar cunostinte... si lasa-i sa vorbeasca pana se plictisesc! Intre timp, fa ceva util pentru tine!
De barfe nu scapam nici dupa moarte...si atunci se mai gassesc unii sa isi aduca aminte ceva si comenteaza... si de esti bun si de esti rau...lumea tot barfeste!
Ignora-i! Nu te lasa afectata!
Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintile reduse ii discuta pe altii!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Din invidie probabil... Din pacate e destul de valabila vorba "Doamne apara-ma de prieteni ca se dusmani ma pot apara si singur".
O alta explicatie ar putea fi ca le permiti cam multe... sau esti prea buna cu ei... cred...

| andreutz a răspuns:

Pentru ca nu prea exista prieteni cu adevarat...tot dusmanul e mai bun. de la el macar stii de la ce sa te astepti...nu degeaba este vorba aia ''fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singur! "

Bula
| Bula a răspuns:

Au prea mult timp liber, nu au altceva mai bun de facut, se plictisesc.
Se trateaza cu NE-BAGARE DE SEAMA !
Se vor plictisi si de barfit dupa un timp ! big grin

Bula
| Bula a răspuns:

Au prea mult timp liber, nu au altceva mai bun de facut, se plictisesc.
Se trateaza cu NE-BAGARE DE SEAMA!
Se vor plictisi si de barfit dupa un timp! big grin

pupimik
| pupimik a răspuns:

Din lipsa de ocupatie sau din invidie.
Probabil ai multa lume in jur care te apreciaza iar prietenii tai se simt lasati pe dinafara.Asa ca...incep sa te barfeasca deoarece ei cred ca asa vor putea schimba parerea celorlalti despre tine

cristian
| cristian a răspuns:

Atata timp cat e la liber si nu-i costa nimic ce sa faca si ei?
Gura lumii este sloboda. Nu o acopera nici Pamantul.Pa cuvant.

| DenissaDeea a răspuns:

In mare parte o fac din invidie, din ciuda, din rautate...li se pare ca tie iti merge mai bine, ori ba nu iti sta bine parul si atunci gaseste drept tinta barfa.Aratale ca nu-ti pasa...nu ii baga in seama...nu pune la suflet...treci prin fata lor mandra de tine...si cu siguranta la un timp o sa-ti devina prieteni...si vor inceta de a te mai barfi.

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Pentru ca barfa e sanatoasa, chiar si pentru pr cei mai buni. fara barfa te`ai plictisi. Iar daca si cei mai buni prieteni te barfesc inseamna k nu sunt adevarati si/sau te invidiaza

| cutza a răspuns:

Daca te birfesc atunci ai grija acesti prieteni nu sunt cei mai buni.Prietenul adevarat nu va face asa ceva niciodata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bârfa face parte din natura umană, și tu nu poți schimba asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt ca nu sint prietenii cei mai buni. sunt doar prieteni si... oameni. si oamenii nu sunt perfecti. poate tu i-ai considerat prietenii cei mai buni, dar tu erai doar o persoans draguta cu care isi petreceau timpul placut. ca sa ridici pe cineva la rang de prieten adevarat, trebuie sa imparti cu ei multe evenimente, necazuri si bucurii, pina cand vei stii si vei putea spune: sint prieteni adevarati!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu sunt prieteni adevarati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoare ce ei stiu tot adevarul despre tine si toate secretele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fratewinkingcrede`ma am fost in situatie si cate o data mai sunt dar gandeste putin thinking are un motiv anume de te barfeste? iai facut ceva? analizeaza, sau pur si simplu este invidios/a pe tine si te barfeste. ia aminte: daca ai auzit de la alt prieten sau alta prietena acest lucru poate ca acesta/a este invidioasa si te minte incearca sa iti aduci aminte ce ai facut si iti vei da seama sigurbig grinwinking:X:X

| andreea_7730 a răspuns:

Pt ca nu iti sunt prieteni adevarati! Scapa de ei...

| andreea_7730 a răspuns:

Scapa de genul asta de prieteni. Nu-ti sunt prieteni daca te barfesc. Si sti ceva, pana la urma, nu-ti mai face sange rau pentru persoane care nu merita! Faptul ca te barfesc, inseamna ca esti "super" si ei sunt invidiosi!

| andreea_7730 a răspuns:

Scapa de genul asta de prieteni! Nu-ti sunt prieteni daca te barfesc! Si stii ceva, pana la urma, nu-ti mai face sange rau pentru persoane care nu merita! Faptul ca te barfesc inseamna ca esti "super" si ei sunt invidiosi!

| RaLuu`..:x a răspuns:

Pai. uneori prieteni fac asta deoarece poate te-ai schimbat si nu mai esti aceeasi persoana ca inainte... uneoripoate ar trebuiii sa ii respecti pe cei din jurul tau si te vor respecta si ei pe tine... ce zici. poate nu e raspunsul pe care il asteptai dar sa stii ca am dreptatewinking

| vladinho a răspuns:

De kiki big grin