| AnemonaP a întrebat:

Deci parintii mei nu doresc sa am prieteni, am prieteni dar nu ma lasa sa ma vad cu ei, de fiecare ma indeparteaza, ii suna si le spune sa ma lase-n pace, zice ca se duce la scoala, la parintii lui/ei, toate astea, nu mai suport, daca ar exista pentru ei un copil perfect :sa nu fumeze, sa nu vorbeasca urat, sa aiba note mari la scoala, sa ai ce vorbi cu el/ea, serios si toate astea, le-am mai spus ca nu ma lasa sa imi fac prieteni si ei au sarit repede ca ba da, dar nu de care am eu, si am prieteni buni la invatatura si serioasi, dar ei cred altceva, si ma sigileaza intr-un glob de sticla, ma indeparteaza de toti, se uita si copiii urat la mine de ce le zice mama mea, e culmea, si nu sunt parinti cu care sa poti vorbi, ca ei comenteaza repede cu altceva, si nu ma inteleg deloc, ma exaspereaza, pentru ei ar fi ideal sa stau in casa mereu, doar sa invat si toate astea, nu se gandesc ca am si eu o viata, nici nu ma lasa sa vorbesc la telefon macar, ca zice ca vorbesc cu baietii si n-am voie sa vorbesc la telefon, ei vorbesc ore-n sir, si cand erau ei copiii aveau mii de prieteni si nu cred ca bunicii mei faceau in tot halu sa termine cu ei, sa nu mai tina legatura, sa ii tina in casa, fara prieteni, daca ma cauta cineva la poarta, mor de ciuda si mai mult de tristete si diferenta, ca, daca vine cineva la poarta mea nu spune cum zice orice parinte cand pe fiul/fiica lui il cauta un prieten, ca buna, da o /il chem imediat, asteapta putin, nici de cum, ca,, de ce o cauti?",, las-o in pace",, nu are voie", vesnica intrebare :,, ce treaba ai cu ea?", de ce ceilalti prieteni daca ma duc la ei acasa parintii lor imi raspuns cald si imi spun ca vine imediat, sa astept putin sad, dar la mine nu este asa... va rog daca m-ati putea ajuta

2 răspunsuri:
| Corinnààà a răspuns:

Comanda un phsiholog pentru parintii tai sau asteapta... Timpul le rezolva pe toate

| GeorgiiUatdăfac a răspuns:

Stai putin ca nu am inteles! ei te tin inchisa in casa fara nici un preieten? Nu cred ca as rezista nici o zi sincera sa fiu. Dar stii ce mi se paare mie ciudat? Ca te lasa sa ai net. Profita de acest lucru ca probabil ne mai e mult pana la majorat. Sau ce stiu eu. In fine pana la urma ei cred ca iti fac un bine fara sa isi dea seama cum te afecteaza asta pe tine. Incearca sa le scrii(ceva banal dar util) daca nu ai cum vorbi cu ei. Daca iti foloseste raspunsul meu poti sa imi dai funda sa vad la ce foloseste happy. In ori ce caz imi pare rau pentru tine.