| teiubesc_5807 a întrebat:

am s ava povestesc cateva lucruri sa imi spuneti daca ma port cam urat cu prietenul meu fiindca prietenii mei apropiati asta imi zic.
Suntem de 5 luni impreuna.In primele 3 luni nici macar nu ne-am sarutat(fiindca parintii mei nu il suporta si mama obisnuieste sa ma uramreasca-nu am avut ocazia). El se poarta frumos cu mine nu am ce sa ii reprosez.Am sa va povestesc o situatie cand prietenii imi zic ca nu trebuai sa ma port asa urat.
Era seara dupa prohod si eram la tara. Dupa ce am venit de la biseric am stat cu 2 verisoare si cu 2 buni prieteni pe la poarta, l-am suant pe prietenul meu si l-am intrebat unde este. El mi-a raspuns ca acasa.Am mai stat pe la poarta(nu am plecat deloc) si il vad iesind de la un var de la meu(pe care nu il suport si sentimentul este reciproc) care ii este cel imi bun prieten.Am ramas uimita. El a plecat acasa si nu a venit la mine(pentru ca eram cu un baiat la poarta si el nu stie ca noi 2 suntem impreuna si era si foarte tarziu)...ma rog l-am sunat si l-am intrebat de ce m-a mintit. Mi-a spus ca a facut-o fiindca vroia sa vada ce fac eoo cand el nu e cu mine.Atunci m-am prefacut ca plang(sunt o buna actritalaughing si mi-am schimbat vocea ca si cand as plange). M-a interbat daca vreau sa vin la mine la poarta. I-am zis ca nu si i-am inchis telefonul. L-a sunat pe un prieten care stie de noi si i-a zis ca sa vina dupa el ca vine imediat la mine. A venit, eu nu l-am bagat in seama. A vrut sa ma pupe, nu l-am lasat si nu am vorbit deloc cu el.Incerca sa ma faca sa vorbesc cu el dar nimic. DUpa 20 de minute a vrut sa plece, vazand ca nu vorbesc cu el, iar eu i-am spus:daca tii la mine te intorci, iar daca nu asta este. S-a intors si i-am dat cateva palme, l-am facut in toate felurile(javra imputita, jigodie, idiot...si multe altele), iar el stiti ce mi-a zis? Ai drepate, printesa nu trebuai s ate mint am fost un prost si e adevarat tot ce imi zici tu, merit orice.Am ramas muta d euimire pentru ca nu am asteptam totusi...Ma rog, ne-am impacat.(prietenii mi-au zis ca nu merita s ail jignesc atat)

alta faza:
M-am dus cu vara mea pana la magazin. El era la poarta cu niste baieti.Cand am trecut pe langa ei acei abieti au inceput sa zica:bubu cf bubu (dar pe un ton nu stiu...)le-am dat o palma la 2 baieti si prietenului meu o palma peste fata(el nu imi zisese nimic ). Dupa ce i-am dat palma prt meu mi-a zis:asta pentru ce mai e? Eu am plecat. A venit dupa mine si i-am zis sa ma lase. M-a intrebat de ce i-am dat palma. I-am spus ca a ras si c anul era cazul.Si-a cerut scuze si eu nu am vorbit cu el.Mai tarziu a venit la mine.Si-a cerut scuze iar.EU eram oarecum indiferenta.

si multe alte faze din astea.

Oare gresesc?
ma port urat cu el?
nici nu stiu daca tin cu adevarat la el.

un sfathappy mersi anticipat:*

Răspuns Câştigător
| marrr a răspuns:

DA! Gresesti! Nu inteleg ce te-a apucat sa ii dai baiatului palme! La prima intamplare, na, ar fi trebuit sa il iei deoparte si sa il intrebi frumos de ce te-a mintit! El nu este proprietatea ta, nu iti apartine, pentru ca tu sa faci tot ce-ti trece prin minte cu el. intelege ca astia sunt baietii si asa fac mereu. El e educat si si-a cerut mereu scuze, chiar si dupa ce tu ti-ai batut joc de el, jignindu-l si dandu-i palme! Foarte frumos din partea lui ca si-a cerut iertare, dar tu ai continuat cu fazele astea. Nu cred ca mai poate nici baiatul sa reziste mult cu chestiile astea, eu una m-as enerva tare mult daca mi-ar da iubitul palme, chiar si din gluma. Nu mai fii asa de indiferenta, pentru ca totusi este prietenul tau si trebuie sa ai grija de el, sa ii arati ca tii la el(daca asta simti).

15 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Cât de fătălău poate să fie prietenul tău. Sau cât de foarte bine educat, cu bun simţi şi super îndrăgostit de tine poate să fie prietenul tău.
Ori e fătălău ori te iubeşte enorm şi are răbdare cu tine.
Oricum, din ce povesteşti tu, nu meriţi nici măcar să îndrepţi privirea spre acelaşi plan al existenţei în care se află el, darămite să i te mai adresezi sau altceva.
Îmi respect enorm prietena şi mi-e dragă rău dar dacă mi-ar face aşa ceva nu aş fi nici pe departe cel mai cuminte bărbat, sincer.

Îmi doresc din suflet să vă despărţiţi. Tu meriţi ca toţi bărbaţii să te urască visceral pentru ceea ce-i faci omului ăluia. Tu eşti vinovată pentru că exişti!
Din cauza celor ca tine devin bărbaţii misogini! Eşti Zero grade Kelvin în materie de prostie şi superficialitate!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Te comporti mai rau ca un baiat, pe cuvant.Si asta nu e bine deloc!
Nu il meriti deloc.

Sper sa iti dea papucii cat mai repede!

Ahh, si fara suparare, dar cred ca ai probleme la mansarda!

Abh
| Abh a răspuns:

Ai noroc ca e prost, daca eram eu tu acum scriai din spital cu o singura mana, aia la care nu aveai degetele rupte.

| Anca a răspuns:

Ti s-a urat cu binele scumpo.
Meriti unu sa-ti puna pielea pe batz, sa vedem care pe care palmuieste.
Nu as accepta sa imi dea cineva o palma, nici cu motiv, nici fara.
E sacul tau de box cumva?
Esti rasfatata si vrei sa-i testezi limitele, dar crede.ma ca, la un mom dat se va satura de prostiile tale si se va duce la alta, care va stii sa-l respecte mai mult.

| catthshshshs a răspuns:

Presupun ca ai o varsta destul de mica, dupa ceea ce povestesti tu acum. E ceva tipic adolescentilor sa se poarte asa. Si nu cred ca o sa fie singurul baiat care sa o sa te trateze asa in viitor. Probabil ca el o vede ca pe o joaca prietenia asta a voastra.Ideea este sa nu te lasi calcata in picioare de el si sa incerci sa te porti frumos atata timp cat si el face asta.

| Corina a răspuns:

Draga mea, sper sa nu mi-o iei in nume de rau, dar tind sa cred ca esti o batausa. Cum ceva nu-ti convine, imparti palme in stanga si-n dreapta, fara da posibilitate cuiva sa se apere. Dupa parerea mea, prietenul tau este mult prea rabdator cu tine, ceea ce ma determina sa cred ca te iubeste cu adevarat. Altul, in locul lui, iti tragea o mama de bataie ca s-o tii minte si iti mai dadea si papucii. Daca vezi ca el se poarta frumos cu tine, tu de ce profiti de bunatatea lui si-l rasplatesti cu vorbe jignitoare si cu palme? Prietenii tai au perfecta dreptate. Parerea mea este sa te gandesti bine, sa-ti faci ordine in sentimente si daca totusi tii la el si vrei sa-l pastrezi, schimba-ti atitudinea fata de el. Fii mai blanda, mai dragastoasa, mai indulgenta si mai calma. Insa daca ajungi la concluzia ca nu-l iubesti, mai bine vezi-ti de drum si cauta pe altul. Nu are rost sa-i dai sperante, daca tu nu tii la el. Ce tie nu-ti place, altuia nu face! Cred ca pe oricine vei intreba, iti va raspunde la fel. Cu prietenie!

| deni_6616 a răspuns:

Daca nu incetezi sa te poti asa cu el o sa il pierzi pentru ca nimeni nu te va suporta asa la nesfarsit...si cine va avea de suferit? tu...

| cami_5314 a răspuns:

:( Asta cred ca e o intrebare retorica... Tu cum te-ai simnti daca el te-ar fi lovit in public, asa doar sa ti-o intoarca, pentru ca ai ras ca nu era cazul? Daca te-ar fi facut javra imputita, idioata si multe altele doar pentru ca te-ai dus in vizita la prietena ta cea mi buna?
Spui la sfarsit ca nici nu stii daca tii la el cu adevarat... apoi afla odata si lasa baiatul ala in pace nu il mai chinui atata.
Si din cate am inteles tu te cam porti urat cu toata lumea, si daca nu-ti place tonul ii pleznesti pe toti... Ar trebui sa iei seama la cum te porti ca inevitabil ai sa gasesti unul care sa nu suporte atacurile tale si sa te atace si el la randul lui.
Am mai citit din intrebarile tale si m-am ingrozit ...verisori, frati... nici nu vreau sa ma gandesc ce este in capul tau! Ar fi bine daca ei o pauza sa te gandesti incotro te intrepti.
Uite ce risti sa patesti daca mai pleznesti lumea la intamplare...http://www.youtube.com/watch?v=he76U7ZUTtg&feature=related

| RoxyAde a răspuns:

Da, te porti cam urat. Ar trebui sa iti schimbi comportamentul.

| blondix_2927 a răspuns:

Sincer el nu are nimic o vina ca parintii tai nu te lasa cu el. Daca nimic pana acum nu crezi ca te iubeste, crede-ma esthi o proasta, nu stii ce pierzi, el chiar te iubeste! e greu de inteles? sincer parca el ar gresi, daca as face eu asa ceva m-ar trimite la spitalul de nebuni.sincer lasa bataia, lasa suparatul, si iubeste-l, arata-i ca il iubesti sau spune-i ca vrei sa va despartiti ca nu va potriviti.etc asa chiar nu are rost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, e cam prost baiatul daca dupa fazele astea inca mai sta cu tine! eu ti-as fi raspuns cu aceeasi moneda sa vad daca te simti bine! si tot el si-a cerut scuze dupa aia.nu il meriti, si daca tot nu il iubesti, mai bine lasa-l in pace, sa cunoasca si el iubirea adevarata, nu doar palmele si jignirile tale! rar se mai gasesc baieti buni si educati, si atunci cand il gasiti va bateti joc de el!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cred ca te porti cam urat, deoarece tu ii dai palme in fata prietenilor si il faci sa se simta prost in fata lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cât de fătălău poate să fie prietenul tău. Sau cât de foarte bine educat, cu bun simţi şi super îndrăgostit de tine poate să fie prietenul tău.

Ori e fătălău ori te iubeşte enorm şi are răbdare cu tine.

Oricum, din ce povesteşti tu, nu meriţi nici măcar să îndrepţi privirea spre acelaşi plan al existenţei în care se află el, darămite să i te mai adresezi sau altceva.

Îmi respect enorm prietena şi mi-e dragă rău dar dacă mi-ar face aşa ceva nu aş fi nici pe departe cel mai cuminte bărbat, sincer.

Îmi doresc din suflet să vă despărţiţi. Tu meriţi ca toţi bărbaţii să te urască visceral pentru ceea ce-i faci omului ăluia. Tu eşti vinovată pentru că exişti!

Din cauza celor ca tine devin bărbaţii misogini! Eşti Zero grade Kelvin în materie de prostie şi superficialitate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer da, esti cam perversa

| BrUnEtA_2704 a răspuns:

Eu daca i-as face asa ceva prietenului meu... miar plati cu aceasii moneda, te comporti foarte urat cu el, acum faara suparare in locu tau eu ti-as da papucii, mai bine schimbati comportamentu.Cne nu siar dori asa baiat!winking