| IateyourCookie a întrebat:

Nu mai suport...numai prieteni falsi peste tot. Eu acum trec a 8a si spre deosebire de muuulti abia astept sa termin generala, vreau la liceu, sa cunosc persoane noi si sa imi fac in sfarsit prieteni adevarati. Cu un an in urma deja ma gandeam la clipa in cere imi voi lua ramas bun cu ochii in lacrimi de la colegii de generala, dar intre timp am descoperit cum sunt ei cu adevarat. Daca ai rabdare citeste in continuare si daca poti da-mi un sfat.
Toata lumea care ma cunoaste crede ca sunt o tipa norocoasa si cu multi prieteni. O colega de-a mea imi spunea cu cateva zile in urma ca ar vrea sa fie ca mine, ca, colegii sa n-o respinga si sa o accepte si pe ea cum ma accepta pe mine. Ce nu stiu ceilalti e ca eu sunt f suparata si as prefera sa fiu ca aceea colega, cu putini prieteni, dar adevarati, decat cu f multi care in fata te accepta, iar pe la spate rad de tine si te barfesc. Daca ai citit pana aici, te rog da-mi un sfat...ce ar trebui sa fac cu acesti "prieteni"?

Răspuns Câştigător
| lolly_3072 a răspuns:

Nu te opreste nimeni sa iti faci numai prieteni adevarati..problema e ca ori ii gasesti foarte greu ori isi ascund latura asta ca sa nu fie luati de fraieri

in orice caz..la lilceu o sa fie mult mai bine, cam asa ceva a fost si la mine in generala..deci te inarmezi cu multa rabdare, inveti pentru examen, intri intr.un liceu bun si cunosti oameni noi cu care o sa poti sa fi cine vrei tu :*
baftaa:*

3 răspunsuri:
| shtephie a răspuns:

Stai linistita ca si la liceu e la fel laughing ASta e lumea in care straim, din pacate.

| Lvrkiosif a răspuns:

Pai cand intri la liceu va despartiti si nu va mai intalniti asa de des... colegi de generala nu sunt nimic fata de colegi de la liceu, o sa-ti dai tu seama in clasa a 12 cand o sa va despartiti

| SindyR a răspuns:

Singurul lucru care l-ai putea face ar fi sa ii ocolesti pe acei prieteni si sa ii tratezi cu tacere. E cel mai bun lucru si cel mai intelept pe care l-ai putea face.
Bafta!