| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai am aflat rezultatele la Evaluarea Națională.
Am făcut toate calculele, iar media mea de admitere la lice este de 9, 19. Problema este ca nu stiu la ce liceu sa ma duc. Sunt din Ploiești. As fi ales Nichita Stanescu-Stiinte ale naturii,insa imi este frica ca va fi mult prea greu si nu voi tine pasul la fizica si chimie.
La Cuza-Filologie+franceza nu imi place istoria, geografia si nici latina si am o problema cu ele si nu pot toci, eu sunt mai practica.
La Mihai Viteazul-stiinte alra naturii+franceza imi este teama de fițe si de faptul ca nu imi permit prea multe lucruri si nu sunt de banii lor.
Eu am Delful la franceza si bilingvul cu 100p, dar acea diploma am luat-o sa ma ajute cand plec din tara.
Ce liceu ma sfătuiți sa aleg? E am aspirat mai mult la Nichita, dar e cam departe de mine si ar Trebui sa merg cu tramvaiul pana acolo.
Vreau cat mai multe pareri. Multumesc anticipat +fundiță ♡

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Preferabil să alegi Colegiul Naţional "A. I. Cuza" Ploieşti deoarece este mai BUN, e pe locul 2 în "Topul liceelor" ( iar celelalte sunt pe locul 3, respectiv 4 în acelaşi top ) - vezi linkul :
http://www.admitereliceu.ro/....../top-licee

Toate cele bune!