| ana_2324 a întrebat:

tocmai m-am certat cu prietena mea si vreau si eu un status care sa concluzioneze ceva de genul"am invatat ca rosti sunt e toate santurile darr prieteni adevarat nu!"

Răspuns Câştigător
| AndradaNicoletaRaluca a răspuns:

O simpla comparatie intre prietenii adevarati si prietenii falsi

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap , prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu , nu te lasa cand ai probleme , prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme , se fac ca nu te cunosc.

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea , prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…

Prietenul adevarat nu profita de tine , prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis , prietenii falsi pe la spate m-au barfit.
Prietenii falsi sunt exact ca buruienile,ii intalnesti la tot pasul ! sper ca te-am convins sa-mi dai fundita:*:*.te pup!

2 răspunsuri:
| LarissaMouse a răspuns:

Nu inteleg nimic din ce ai scris.tu nu mai mergi din cand in cand la scoala?

| Andreea_8844 a răspuns:

Parerea mea este ca indiferenta doare cel mai tare, dc nu o bagi in seama o sa o doara iar dc ii lasi statusu-ri rautacioase cu atat pui mai multa ambitie in ea si va face in asa fel incat sa te mai supere asa ca nu ii da motive. Fate indiferenta nu o baga in seama si cand o vezi zambeste chiar dc o faci fortat.