| silvipisicutza a întrebat:

TPU! Trebuie sa trimit un pachet in statele unite, dar nu stiu cum mai exact se procedeaza, si nici cat costa... Stie cineva cum sa ma ajute?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Intra aici si calculeaza functie de cum si in ce fel trimiti coletul.

Sursa:https://www.posta-romana.ro/index.php/?page=calculator-de-tarife#2-Colet poștal internațional

1 răspuns:
| ishallhelpyou a răspuns:

Iti trebuie adresa (logic) cat mai completa, poti sa trimiti prin posta romana, unde ai costuri mai mici dar ajunge cam greu (undeva la 1 luna, cred, macar ajunge!) sau poti sa trimiti prin curierat (ups sunt printre cei mai buni la capitolul acesta - sunt scumpi dar ajunge coletul destul de repede).