| vanilivanessa a întrebat:

Buna TPU.va rog ajutati-ma.m-a durut gatul dar acum nu ma mai doare.mai am doar nasul infundat iar cand suflu nasul simt ca imi pocane ceva in urechi. oare ce ar putea fi? mi se infunda urechile timp de 1 sau 2 iar dupa e ok dar in momentul in care suflu nasul simt asa un fel de presiune.va rog sa imi spuneti ce sa fac.ps nu vreau si nu pot merge la doctor din cauza ca el este in concediu momentan. mersii si

3 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

De la presiunea din momentul in care iti sufli nasul. Vezi cum iti sufli nasul... Cate o nara pe rand pentru ca daca le sufli pe amandoua de-odata risti sa faci o mica hemoragie datorita presiunii (proprie experienta).

| ミハイル a răspuns:

Nu este nimic grav, se intampla la toata lumea pentru ca blochezi iesirea aerului pe nari si din cauza asta aerul cauta alta "portita"; d. Daca se infunda urechile incearca sa inghiti, la mine se desfunda asa laughing.

| vanilivanessa explică:

Nu am cumva otita? ce simptome trebuie sa am ca sa stiu daca am otita?