| Swe3tGirl a întrebat:

Va rog, cineva sa ma ajute! sad
Cum pot trece peste o dragoste neimpartasita? Iubesc pe cineva... foarte, foarte, chiar prea mult.Eh, si el. place pe altcineva. Nu stiu ce sa mai fac. Plang si plang mereu. Am mai pus aceasta intrebare si unii mi-au raspuns sa imi ocup timpul cu alte chestii.Nu pot! Chiar si asa, seara...Mereu plang, m-am saturat.
Insa, nu e p[rima data. Mi s-a mai intamplat sa traiesc o dragoste neimpartasita. In cel din urma, l-am uitat. Dar am reusit asta in 2 ani de zile. Dar, daca acum l-as vedea pe straada, tot parca as mai simti ceva.

Nu am trait nicio dragoste IMPARTASITA. straight face
Nu mai rezist crying sad crying Ce sa fac? sad

Răspuns Câştigător
| INeverStopLoving a răspuns:

Da stiu cum este senzxatia asta neplacuta, si eu am trait-o pe pielea mea. Intr-adevar si mie mi-a trecut greu sentimentele pentru acel baiaty. Sfatul meu este sa te bucuri de viata la maxim alaturi de prieteni si familie. SI ocupa-ti timpul cu activitati cat mai diverse, preferabil cele care-ti pun mintea la contributie => doar asa vei reusi sa-l uiti, ocupandu-ti timpul si mintea cu altceva. Asa, daca stai si te gandesti la cum ar fi, e inutil, e timp pierdut. Gandeste-te ca in timp ce tu suferi dupa el, el isi traieste viata. Crezi ca rezolvi ceva cu atitudinea asta? Te alegi cu nimic. Si oricum, nu stii cand se intoarce roata si intr-o zi te va placea sau se poate intampla, intre timp, sa gasesti ep altcineva care sa te faca sa-l uiti (sau cand lui ii place de tine, tu deja sa ai pe altcineva si sa nu-ti mai pese). Nu ai de unde sa stii ce se va intampla. Tu doar bucura-te de viata ta asa cum este (sunt sigura ca este una foarte frumoasa) si lasa totul sa vina de la sine. E cea mai avantajoasa mwetoda pe care o poti aplica. Nu are rost sa-ti faci tie rau! Metoda da roade crede-ma! Am incercat-o. :*

1 răspuns:
| buterfly a răspuns:

Off imi pare rau pentru tine!sad
Urata situatie! Uite daca vrei da-mi printr-un mesaj privat id-ul tau si mai vb pe mess. Poate te pot ajuta!
Sti chiar daca nu ne cunoastem poate sa fie folositor!happy