| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Va rog sa ma ajutati si pe mine cu o problema si va rog sa acordati putina seriozitate. Mi-e imi place de un baiat de fapt chiar am inceput sa il iubesc.Am vorbit cu el cu catva timp in urma si i-am sps ca il plac si l-am rugat sa nu se supere pe mine sau sa ma ocoleasca pentru asta, iar el mi-a sps ca nu se va intampla niciodata. Dupa ce i-am sps a 2 a zi la scoala sincer nu prea am putut eu sa ma uit in ochii lui.Am inteles de la prietenele mele ca el se uita dupa mine si cand trecea zambea si se uita insistent la mine.Si cum v-am zis ma simteam prost.Intr-o zi eram cu fetele in alta scoala, asteptam o alta pr si eu ma chinuiam sa dau de nr acelei fete in tell, iar el a trc pe langa mine si m-a apucat de mana si a zambit iar eu sincer m-am speriat putin deoarece nu stiam cine e.hee heeSeara pe mess m-a int dc m-am speriat si am vb putin cu el. Apoi cateva zile tot la fel se uita la mine, zambea si eu prostuta bineee chiar si proasta nu ma uitam la el pentru ca ma simteam prost dupa ce i-am sps ca il plac.In fne...au venit zile in care nici el nu se mai uita la mine si nici pe mess nu mi-a mai vb.Cand am vazut asta m-am enervat tare si am inceput sa il ocolesc. Dupa catva timp mi-am dat seama ca am gresit, ca il iubesc si ca ar trebui sa vb cu el.Cand eram hot sa vb am vazut la avtr lui o poza cu o fata.Si iar mi-au picat dracii x(angry. Asha si am inceput de atunci sa incerc sa il uit.Nu i-am mai dat acc la web(apropo am observat ca in ultimul timp imi cere webbu), iar intr-o seara am vb cu un amik care dupa cateva ore de conv(bineinteles ne cun de mai mult timp)mi-a cerut prietenia si eu am acc fara sa ma gandesc ca mai tz o sa sufar.Acum nu stiu ce sa fac adeeek am vb primele doua zile frms cu el dar acum parca nu stiu il iubesc mult pe baiathu ala inkat il dau pe el la o parte si sincer il fac sa se simta rau. Ce ar trebui sa fac? Baiathul cu care sunt acum e la Teologie si e chiar linistit adeek ma gandesc ca el chiar vrea o rel serioasa.Credeti ca ar trebui sa vb cu el si sa ii sp ca vr sa ne desp? Sp si voi parerea voastra.Ma scuze daca am mai gresith la scriere dar am scris repede.big grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinDau funda la cel mai bun rasp si vot la restul:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

Răspuns Câştigător
| anamaria0974 a răspuns:

Elenutza parerea mea este urmatoarea: in primul rand ar tb sa-i spui ca nu-ti place de el dar ai grija sa o faci intr-un fel in care sa nul faci sa se simta prost si nici jiknit deoarece iti distrugi ferikirea tu nu te simtti bine alaturi de el si nu faci decat sa te kinui ai si ti dreptul la viata si la iubire si daca ii spui din timp poate va intelege deoarece din cate ai spus nu sunteti de multa vreme impreuna si el inca nu te iubeste asa de mult precum spune doar ii place de tine deci nu va suferi prea mult si daca iti este alaturi si te incurajeaza te va intelege si te va lasa libera si niciodata sa nu mai faci greseala sa te combini cu un baiat fara sati placa de el pentru ca veti suferi amandoi tu ca nu-l iubesti si nu te simti fericita langa el si el din cauza ca se va simti trdat si jiknit bafta si eu sincer nu am nevoie de nicio funda iti dau aceste sfaturi pentru ca simt ca asa pot sa te ajut intr-un fel bafta si ai grija kiss

1 răspuns:
| suhimana a răspuns:

Deci parerea mea este : daca iti place de el zi ce simnti un pic mai direct (scuze pentru raspunsul scurt) deci bafta