| bubu_8535 a întrebat:

Voi pleca in Germania in curand.Imi poate spune cineva procedura de la aeroport? E prima calatorie cu avionul.As dori sa imi explicatie foarte bine. Fundaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaa.Ms

Răspuns Câştigător
| CherryHugs17 a răspuns:

laughing ce fain nu-ti fa griji o sa iti placa cu avionu da depinde daca e mare sau mic. Am fost in amanda si ala mic e naspa. Ok deci procedura mergi prin miste chesti cum veni la tv in filme, ceva detectoare chestii si trebuie sa iti pui geanta si ce mai ai la tine de metal, aur intr-o cutie. Se uita la ele le aia inapoi mergi in avion cam asa ceva depinde de la ce aeroport esti eu in ro nu am fost la aeroport da mi-au zis multi ca sunt ff mici. Noah sper ca te-am ajutat scuze daca nu ti-am fost de folos laughing)

4 răspunsuri:
| firstb a răspuns:

Pai e simplu. ashtepti in sala. pana cand e anuntat avionul tau. addik pana se strang oamenii la ghiseu. nu stiu. cred ca acolo daca bagajul iti depaseste 15 kg. trebuie` sa platesti in plus. in rest iti trebuie` pasaportul sau buletinul. ai intrat in avion si ai plecat happy bafta happy stai calm.

| MeUFO a răspuns:

Bună!
- ia cu tine cardul de identitate şi încă un act (paşaportul sau carnetul de conducere)
-pune-ţi banii în buzunar (la piept), nu îi lăsa în bagaje
-ia obiectele de valoare în bagajul de mână
-bagajul de cală poate avea maximum 20 kg, pentru surplus plăteşti
-aştepţi în hol până se anunţă zborul şi poarta de îmbarcare, apoi treci pe la control, cântărirea bagajului şi ţi se dă biletul cu locul şi tichetul de bagaje, pe care le păstrezi cu grijă
-ia o hăinuţă mai groasă, în avion e frig
Spune "bună ziua" când intri în avion, mulţumeşte stewardeselor când cobori. Zbor plăcut şi aterizare uşoară (dacă aterizarea e lină, călătorii aplaudă).

| MeUFO a răspuns:

Am uitat ceva. Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ şi spune-le şi prietenilor din Germania despre el! Mulţumesc!

| Aymris a răspuns:

Nu e o asa mare jmecherie happy doar sa nu iti iei apa in avion ca ti'o vor arunca laughing trebuie sa platesti 10 euro la urcarea in avion... incearca sa lasi cam totul la bagaje pentru ca daca li se pare lor ca iei in avion ceva suspect risti sa pierzi avionul.incearca sa ai doar portofelul cu tine happy in rest totul la bagaje si va fi ok. fundita?