| Zongaman a întrebat:

Vreau sa cititi si sa nu radeti. Mie frica de scoala. Eu sunt genul de om care vreau sa iau note mari ca sa nu fiu la fel cu cei din clasa care i-au 1 sau 2. La unele materii precum chimia sau istoria, ma doare burta de frica si mi se usuca gatul si daca ma asculta ma balbai si gresesc tot ( chiar daca invat o zi intreaga). Miercurea este ziua in care simt ca pic pentru ca am biologie, geografie, istorie si civica cu niste profesori destul de severi. In decembrie m-am stresat asa de tare cu tezele si ascultarea ca m-a durut capul 2 sapt. si in vacanta de Craciun, in prima zi mi-a trecut. Mama mereu imi zice ca nu ma cearta daca iau nota mica si sa o i-au mai moale dar chiar nu pot. Si azi aveam de gand sa stau acasa ca facem matematica cu o prfesoara care ne da teste in fiecare ora cu niste subiecte mai grele ca olimpiada...Ce pot face? Va rog nu radeti... Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| vladutik a răspuns:

Pai un studiu arata ca retii cu 50% mai bine daca aloci cate o amintire vizuala sau una fonica informatiei. Incearca sa inveti cu cap. Eu invat doar la scoala, inaintea unui test si am media generala +8.00 ( clasa 10-a Economie) nu te stresa.