| Laury_9401 a întrebat:

Buna TPU... vreau sa'mi spuneti ceva despre prietenie, sa fie interesant si foarte frumos, dar sa fie facut de voi...multumesc
P. S:e ceva urgent

1 răspuns:
| Jeanny22 a răspuns:

Vrei sa-ti povestesc o intamplare din viata mea?
"Toti ne-am certat urat la scoala. Eram suparati, si ne enervam unii pe altii.Nici nu se mai stia de la ce a pornit totul. Apoi, in dimineata urmatoare, o colega, care era de ambele parti ale baricadei, mi-a spus ceva ce nu voi niciodata. Am intrat suparata in clasa, mi-am dat jos ghiozdanul, si am inceput sa-mi scot cartile pe banca. Ridic privirea si atunci o vad pe ea in fata mea. Parea ca are lacrimi in ochi, sau poate erau doar razele soarelui care se reflectau in ochii ei verzi smarald. In clipa urmatoare si-a intins mana, iar eu chiar am crezut ca avea de gand sa-mi dea o palma, pentru greseala pe care o vedeau ceilalti, care nu ma intelegeau. Dar, in mod surprinzator, nu a facut asta. Si-a intins mana si a spus :"Pace?" Si a spus-o intr-un fel in care mi-a topit inima, iar eu i-am sarit in brate."
Acesta a fost inceputul.Inceputul unei prietenii, care sper eu ca va dura vesnic!
Jeanny22!