| Necunoscuta27272 a întrebat:

Buna TPU vreau sa va cer părerea despre situația în care mă aflu si poate și un sfat pentru ceea ce ar trebui să fac.
De curând m-am angajat la o firma de vânzări auto, lucrez ca dealer. Acolo lucra deja un băiat de 3 luni de zile. Mai mereu atunci când nu sunt clienti, suntem doar noi 2 în acel birou, Uneori el pleaca cu treaba iar eu trebuie a raman acolo. De când am ajuns am început să ne tot privim să ne cunoastem. El spunea că își dorește o relație serioasă ca nu a întâlnit o fata încă cu care să aibă. Uneori el lasă mici fraze care arată că se dădea la mine. Iar de gesturi nu mai vorbesc. Atunci când mâinile mele erau reci el le strângea în ale lui Și le încălzea. Eu ajungeam acolo cu trotineta electrică iar el mereu se oferea să mă aducă acasă cu mașina persoanala. El mi-a si spus că și-ar dori ceva cu mine iar eu i-am spus că o vom lua usor usor sa ne cunoastem mai bine. Asta a fost vreo 4 zile Până când el a facut pasul și mi-a furat un sărutat care sincer mi-a plăcut a fost foarte drăguț. Iar în aceeasi zi, m-a dus într-un loc în care se vedea marea de sus Și acolo m-a sărutat foarte frumos. Pentru mine a fost un șoc pentru că s-a întâmplat prea repede imi plăcea ceea ce se intampla între noi doar ca aveam teama aia ca ceva nu e bine. În masina la întoarcere eu l am întrebat ce intentii are, chiar vrea o relație serioasă asa cum a spus sau vrea doar sa se simtă bine. El a spus că vom vedea ușor ușor să ne cunoastem mai bine si ca pentru moment încă suntem "prieteni". Eu eram de acord cu ceea ce spunea si eu imi doream sa ne cuniastem mai bine. Deja putea să spun că îmi plăcea de el, e genul ala de impresia la prima vedere care te face să te atraga o persoană din toate punctele de vedere. Doar că știam că e nevoie să îl cunosc mai mult inainte sa începem o relație. A doua zi el mi-a spus că s-a gândit mai bine si ar prefera să rămâne doar prieteni pentru ca cred ce nu sunt genul lui Și pentru ca suntem colegi de munca iar el nu vrea să mă facă să sufăr Și Nici el nu vrea să sufere. Doar că pe mine m-a rănit pentru ca chair imi place de tipul asta. Am decis amândoi ca vom fi prieteni chair dacă eu nu il pot vedea asa. Nu știu dacă am ajuns să mă îndrăgostesc de el doar ca pe zi ce trece nu pot sa nu mă gândesc la el sau să mă doară ca trebuie sa ii fiu doar prietena. El a spus că mă place doar ca e mai bine asa pentru amândoi. De atunci încă tot ne mai privim doar ca fara sa mai ne dăm unul la altul si e o tensiune între noi doare ciudată. Ma doare pe zi ce trece mai tare si chiar nu stiu daca si el simte ceva sau doar ignora. Ce ar trebui să fac? Sa mai am răbdare pentru că nu ne cunoastem aproape deloc. Mentionez vârstele. El are 21 iar eu 18.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate vrei sa spui ca lucrezi ca vanzatoare, ca firma este dealer auto happy
Eu spun sa nu te incurci cu colegii de munca, ca risti sa fii data afara, imediat cum afla sefii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E o tensiune între noi doare ciudată. Poți să descrii această tensiune? Asta te va ajuta să înțelegi ceea ce ți se întâmplă.