| Bibulets a întrebat:

Vreau sa va cer un sfat. Deci. la scoala ne-au mutat fata-baiat si treaba sta cam asa,eu stateam in banca cu cea ai buna prietena, iar cel ce sta cu mine, statea cu cel care acum sta cu prietena mea. Doar ca amandoi ar fii preferat-o pe prietena mea in loc de minr. Si asta a fost prima lovitura. apoi, a 2-a zi fata aia statea cu baiatul cu care am stat eu in banca si eu cu celalalt, doar ca baiatul "ei" nu ar fi vrut sa stea cu mine pentru ca nu vrea sa stea cu cineva care nu rade in ore si care nu prea vorbeste si din astea. Si s-a mutat cu o banca in spate. M-am simtit ca ultimul om de pe planeta. Adica stiu ca nu sunt cea mai socisbila persoana, dar totusi. Pana la urma vorbesc cu baiatul respectiv, dar tin in mine foarte mult si imi vine sa ma escarc, dar nu am la cine. Si faza e ca ma simt foarte rau si ma gandesc ca poate asa cred si restul colegilot si prietenilor mri despre mine. Si vreau sa va cet un sfat, o parere. ofer vot si funda raspunsului ajutator. Sa-mispube-ti si mie ce sa fac ca sa nu ma mai simt asa va rog. :-)

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ai dreptate sa te simti asa cum spui. In locul tau, m-as intreba de ce ma iubeste toata lumea.

| cristimihailov a răspuns:

Du-te si fa un curs de dans.
Nu e la misto, e chiar pe bune.

Un curs de dans o sa te ajute sa te redescoperi pe tine si sa iti capeti increderea in tine.

In plus o sa cunosti si alte persoane care iti vor putea spune simplu ce parere au despre tine si mai mult, ce ai putea face.

Aici pe net, cand nimeni nu te cunoaste, e simplu sa iti dai cu parerea, fara rezultate.

Lasa fazele alea cu incearca sa fii mai sociabila, sa zambesti mai mult sau sa razi la ore. Incerci sa fii ceva ce nu esti. Mai bine incearca sa intelegi de ce te consideri inferioara.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Nu conteaza ce cred altii despre tine. important e sa te simti tu bine, sa fii fericita, restul sunt detalii. daca el prefera sa stea acolo, *** him, de ce ti-ar pasa

| NoName0x0 a răspuns:

Maii, nu te subestima doar din chestia asta minora, daca unul care nu te cunoaste crede despre tine ca esti plictisitoare, asta nu inseamna ca toti prietenii tai cred asta, ca altfel nu ti.ar mai fi prieteni, nu? Ca sa te simti mai bine gandeste.te ca o persoana neimportanta gandeste ceva rau despre tine... De exemplu, un numar mare de romani cred ceva rau despre presedinte, pe el il afecteaza? Nuu! Fa si tu la fel si multa, multa bafta! :*

| Weedier a răspuns:

Daca tu esti preocupata de ore si de viitorul tau,foarte bine.
Stii cat as da sa fiu si eu asa? Nu stiu,adica la orele importante (mate,romana + engleza si latina, ca fac cu aceeasi profa laughing ) sunt muta, dar la celelalte ore chiar nu pot sa ma abtin. Aia e.
Asa ca lasa-i dq pe colegii aia ca nu se rezuma totul la ei. Prietenii si familia te iubesc asa cum esti, nu? Asa ca bucura-te de persoanele dragi si lasa in spate micile rautati cu care fiecare dintre noi se confrunta zi de zi. Nu trebuie ca toata lumea sa te placa, cum nici tu nu ii placi pe toti. happy

| Your5angel a răspuns:

Oh, scumpo, am si eu aceeasi problema. Pina la urma solutia e sa incerci sa devii mai sociabila. Stiu ca nu e o buna idee sa te sfatui sa vorbesti la ore, pentru ca cel mai bun si mai folositor lucru pentru tine e sa asculti tot ce se spune, ca dupa sa ai rezultate bune, dar totusi... Cel mai bine ar fi sa fii tu insuti. Cine doreste sa iti fie prieten, te va primi asa cum esti, niciodata nu ar trebui sa te gandesti la parerile celor din jur despre tine. Gura lumii nu o poti niciodata inchide, deci fii sigura pe tine, fii mai comunicabila, sau pina la urma incearca sa ii explici colegului tau ca ai nevoie sa fii mai atenta la ore si ca nu esti prea sociabila, iar el daca e un baiat mai destept te va intelege. Pina la urma el are de pierdut, nu tu! Eu am un coleg care vorbeste mult la ore, ma incurca sa ascult ce imi spune profa respectiva si de cand stau cu el am mai mici succese.Nu te lasa influentata de distractie. Arata colegilor ca esti sociabila in timpul pauzelor. La ora, cel mai important lucru e sa fii eleva, sa asculti tot ce ti se spune si sigur nu vei regreta! Nu te simti prost, tu esti o valoare, respecta-te pe tine!winking Sper ca ti-am fost de ajutor, si daca doresti, putem sa mai comunicam! Bafta!

| alinutza77 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie