| anonim_4396 a întrebat:

:* Vreau si eu multe multe statusuri, dar nu acele de pe site-urile stiute de toata lumea. Cred ca multi dintre voi (in genereal fetele) au pagina pe facebook pe care posteaza statusuri copuse de ele sau de alti admini. As vrea si eu cat mai multe. big grin Dau FUNDA! :*

3 răspunsuri:
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dragostea este îndelunga răbdătoare, este plină de bunătate; dragostea nu pizmuieşte; dragostea nu se laudă, nu se umflă de mândrie,
nu se poartă necuviincios, nu caută folosul său, nu se mânie, nu se gândeşte la rău, nu se bucură de nelegiuire, ci se bucură de adevăr, acoperă totul, crede totul, nădăjduieşte totul, suferă totul.

1 Corinteni 13:4

Cel neprihănit arată prietenului său calea cea bună, dar calea celor răi îi duce în rătăcire.
Proverbe 12:26

Nu te împrieteni cu omul mânios şi nu te însoţi cu omul iute la mânie,
ca nu cumva să te deprinzi cu cărările lui şi să-ţi ajungă o cursă pentru suflet.
Proverbe 22:24-25
cum poate sta împreună lumina cu întunericul?
2 Corinteni 6:14

Iubiţi-vă unii pe alţii cu o dragoste frăţească. În cinste, fiecare să dea întâietate altuia.
Romani 12:10

Ce voiţi să vă facă vouă oamenii, faceţi-le şi voi la fel.
Luca 6:31

| Konata a răspuns:

и’σ ѕa mai ѕιмт ρєитяυ aℓтυ’ ¢є aм ѕιмтιт ρєитяυ тιиє, aм ιиνaтaт к ∂υρa aℓтυ’ тσт υи aℓтυ’ νιиє."

"A fost atat de greu…straight face.Am urmat ce am vrut eu.dar cu timpul s’a dus.Am uitat pe parcurs.in inima la mine.A ramas doar atat.Copilul ce plangea la inceputstraight face "

"Pentru visele tale esti condamnat sa lupti.desi se zice ca iubirea e ca un Mos Craciun pentru adulti!; x

Si poti sa`mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •

Te`a iubit odata, si ai pierdut`o. In fine, nu tine doar de tine, ca dack te gandesti, tot el ti-a luat`o si tu ca prostu ai lasat`o! ti-a furat`o

Ce bine mimezi fericirea…ti-am mai spus …ai putea sa ma uiti daca bei ceva in plus……shhh! si tacerea e un raspuns…atunCi dc ai plans?

Spun ca nu-mi pasa.Mie imi pasa sa stii. Spun ca plec azi.Da’o sa ma-ntorc intr-o zi. Spun ca nu mi-e dor.Sincer mi-e dor. Spun ca sunt ok.Cand de fapt nu mi-e usor

"Cum sa-l uiti,cand pentru el ai renunta la tot?!

…->… "E atat de simplu, dar totusi atat de complicat, tu nu ma vrei pe mine, dar ma doresti pana peste cap!"

…->… "Mai am puterea sa zambesc,stiu ca se poate si mai bine. N-o sa uit vreodata, de mult, ca tu ai tinut la mine, n-o sa uit cu toate ca las in urma tot ce imi aminteste de tine

♥•º° M`ai invatat sa aLeg intre [Rau] si [Bine] … Si cand a fost mai Greu ai fost langa Mine … esti ToT ce`am mai sCump pe aCesT pamant … Si acum Te iubesc prin cuvanT si GanD! ~; x °º•♥

[A avut` sansA lui de a` fi cu eA`.e preA tarziu` acum sa` ii mai` spuna` „zana mea"

Certuri, nervi, multe se intampla intre noi, dar nu vreau sa fiu eu cea care va declara razboi! Se apropie incet. sopteste discret shhhttttt vreau ca totul sa ramana un secret; x

"ti-ai dori, nu? Poate da`>Dar sa stii`! Nu sunt una din fetele care iti spun prostii`! Te plac asa cum esti`! Tu ma crezi` si`mi dovedesti ca ma doresti`!"

Face`n SecreT ca e vre`un sOi de diva. Dar nici n`aS puTea s`O vad in alta perspecTiva. Stie ce vrea si ce vrea ObTine. Nu cere niciOdaTha` ca nu`i prea sTa in fire!

(.dar nu uita ce mi-ai promis candvawinkingca orice s-ar intampla la mine nu vei renuntahappy

plιɴa de ιdeι peɴтrυ o ιeѕιre dιɴ вaɴal, acel copιl cυ acel ceva ѕpecιal

[. Doar o voce-mi spune "vei regreta" si ma-nfioara faptul ca e vocea mea]

Am plâns ascultând muzică şi privind fotografii. Am dat telefoane doar pentru a asculta o voce. Am fost indrăgostită de un surâs. Am confundat sentimente. Şi am iertat greşeli de neiertat

Cateodata printre ploi gandu’ tot la el.ti ajunge.

Urme de talpi pe nisip, muzica nebuna pana la rasarit, nopti albe si zile cu soare, pe toate le-am trait doar cu voi la mare

Chiar daca avem in fata un drum acoperit cu noroi • Mergem inainte cum stim numai Noii

M`ajuti sa trec peste momentele grele.Tu esti cel mai frumos refren din toate piesele mele

Undeva e scris in legea pamanteasca:"Cei ce se iubesc ajung sa se urasca"!

Stii vorba aia frate? Iubeste-o din suflet.dar arata-i prin fapte!; x

E doar un vis frumos care se tot repeta si doar in visul meu gasesc lumea perfecta!

Nu mai rad nici la glume, pe bune! Am impresia ca sunt singura pe lume!

Nu e pacat sa pierzi iubirea pentru o cearta? Amintiti-va de voi cum va iubeati si altadata.

"si-ai pierdut`o asa cum pi3rzi un fulg de nea.ce se topesthe pe mana tha

"Nu avea plan de nimic.se saturase sa tot fie ranit.dar iat`o cum apare ea.zi de zi zambeste ca sa fie el fericit

sti tipa aia bruneta care cica the` iubea Adevaru`e ca acum nu prea te mai vrea! winking

"Daca` pozele-ar vorbi. amintirile ar fi vii. am sti` iar ce gandeam cand` eram copii. probabil poza ta din rama ti-ar sopti : ‘Stii, nu esti ce-mi doream sa fi’!"

"InChin PahaRu` Sus, SamPanIa Sa CurGa. Pt ToaTe printesele Ce Fac FraieRii Sa PlanGa! :X""

"Nenorocita La Propriu, Nebuna La Figurat, Irascibila Cateodata, Ironica De Placere, Ipocrita De La Mama Natura, Perversa De Cand Ma Stiu :X""

"Nici Sticlele De Alcool, Nici Fumurile, Nici Alte Femei, Nu Te Vor Face Sa Uitsi Ce a Fost Intre Tine Sh Ochii Mei. :->! "

"Ai Privit`o Zambind Sh`ai Abordat`o Gandind Ca E La Fel Ca Restu` Care Stii Ce Pretind, Dar Felu` Ei De`a Fi, Atat De Diferita, Te`a Facut S`o Iubesti. E Chiar Deosebita "

°De azi arunc totul la gunoi numai vreau nimic nimic inapoi; x

Mi-ai zis odata : "Tu nu stii sa lupti!". Oricum nu am ce oferi si ca mine sunt multi! M-asculti? Asculta-ma si tine minte! Oricat de departe as fi. esti tot la mine in minte!

- " Numai ca vezi tu, fac strict ceea ce imi place! N-o sa las nimic de la mine, Mai bine lasa-ma tu in pace!"
-
- "Dar am vazut ca timpul trece, nu sta sa-mi leg eu siretu`, nu sta sa iau din nou startul daca n-am pornit cu dreptul.„

- "Si in urma toate au ramas si acum te indrepti pas cu pas spre cerul senin.Bea un pahar de vin si zambeste : cineva acolo sus te iubeste!„

-
- "Ai 1000 de motive sa ma iubesti! Ai o raza care trebuie s`o urmaresti Ai o sansa doar o sansa,e ultima Daca n`ai mai iubii.n`ai visaaa„

`Doare mai tare ca orice si nu se opreste de’a dracu. Durerea’i facuta sa’ti **** creierii si sa’ti macine capu`!•

»" In intuneric tu esti lumina care imi da viata, singura mea speranta, sg’ul meu motiv care m-a mai tine la suprafata. "

Si cand aveam probleme tu mi spuneai: "Sunt aici, nu te teme!", acum zbor singura printre ele:-.ca felu` tau de`a fi calca mereu pe aripile mele.

Cum mai ies din labirint atunci cand ma pierd? cand eram doi, tu sau eu, ne indrumam incet si erai langa mine, si eram langa tine, eram intr-o poveste unde totu` era bine

Privesc in urma mea, vad, oameni razand Lacrimile sunt, parca sbulberate de vant Cand plang, ma rog la Dumnezeu, mereu Si-L intreb:"Oare, nu Vezi ce vad si eu?"

"E micaatongue Sh uneori nesuferita;;]. Dar si asa. Te iubeshteee fara limita love struck"

Castigh’ orice meci p scena si iti dau scor, Iar daca o dau`n bara am grija sa fie bara-gol

Stii ca ti-am spus de 1000 de ori:"Cu un zambet ma ridici la nori:X

Ea e acea domnis0ara speciAla cu care ad0rmi tu in gand seara de seara!’

E una dintre zilele alea nasoale
Ma gandesc la tine si doar ma doare
Nu mi’ai facut nimic, pur si simplu nu esti
E momentul in care nu ai si iti doresti!

Nu mi’a ramas nici’o speranta Tu mi le’ai ars pe toate

N-am vorbit serios cand am spus ca nu te iubesc Trebuia sa tin strans Nu trebuia sa te las sa pleci/
m`am saturat sa ma critice intr`una ACUM e momentul ca TOTI sa isi tina gura!
e pentru tine :X pentru tine:X ti-am mai zis ce e facut sa tina tine!

Vezi aproapele pe punctul de-a fi ingropat, intins pe-o masa cu lumanari la cap.S-a treminat.Si incepi sa te intrebi pentru. ce te mai zbati? Ca pan`la urma toti sfarsim langa o cruce ingropati.

Ar trebui sa incepi sa ma cunosti dupa atata timp. Si te rog, nu ma mai forta sa te mint.

E un alt apus de soare, frăţioare, ştiu că doare tare! Capu` sus, nu lăsa nimic să te doboare.

O aluzie discreta. Pluteste. O idee. O nemultumire. O tradare. O impresie. O poveste despre ceva.

Insa ce nu pot uita, este amintirea ta. O pastreaza inima, intr-un colt de suflet!

Pana si Soarele e o stea.Cum ai convins Pamantul sa se invarta in jurul tau asa?

Esti tare-n gura cand e multa lume.Dar cand sunteti doar voi doi, ii spui ca au fost doar GLUME!

Si-ai vazut cine ti-e aproape. acum, nu te mai uita in spate.ei au ramas undeva.intr-un colt din inimioara ta! Lasa-i acolo unde sunt, pentru. ca nimeni nu se mai intoarce in trecut!

Da` oare cum ar fi sa am aproape tot, da` oare chiar ar fi prea tarziu sa le zic stop!?

N-am stat deloc pe loc si n-o sa stau vreodata Din lipsa de cuvinte iti spun: Niciodata

Mi` a zis ca ea nu` i la fel ca celelalte, mi` a zis ca poate intr` o zi o sa` mi arate i` am dat dreptate ca prea le` avea pe toate

Auzi cum urla marea vezi cu ochii tai furtuna da’poate maine trece ca mai trece inca una

Unii nu ma suporta ii vad cu ochii` nchisi da` de ce nu ma suporta nici ei nu sunt convinsi

Mi’am luat privirea de la geam, acum sunt indiferenta Nu mai vreau sa vad nimic, vreau timpul sa curga lent Mi’a ajuns cat am vazut cred ca e sufficient

Si ti-am dat tot Dar tot n-a fost de-ajuns pentru. tine Spune-mi daca nu vezi in mine nimic Care sa-ti placa De ce pui mereu aceeasi Veche placa zgariata

Poa’ sa cada tot, poa’ sa vin-un alt potop, nu mai conteaza la cate am vazut, la cate am simtit nu ma impresioneaza

imi cereai false scuze, aveai priviri confuze, citeam minciuni pe buze, acum incep sa ma amuze, nu ai fost ca oricare altu` ai fost ca si celalalt
;
Heyyy`, strange`ma in brate`! Daca` vrei s` intelegi ce e`n inima mea t rog nu` mai plecaa`batting eyelashes

0 sa`mi intelegi problemele la timpul` potrivit! happy

Imi pare rauu`, dar n`am pret! T simti proprietarul` me0, sunt mai mult decat atat! Crezi ca sunt un trofeu` sh chiar daca` ar fi asa esti departe d premiuu`! winking

N`ai curaj s` ma lasi, s` traiesti fara mine`! K nu` poti s` respiri, atunci cand eu nu` sunt langa tine`!
Mi`e dor s` te privesc fara s` spun nimic. Mi`e dor s` numar secundele un pic cate`un pichappy

Nuu` mai visa frumos, realitatea este recewinking

În jocul ăsta nu îmi e frică : sunt amantă, iubită si amică. poate lumea crede că sunt sora ta mai mică, fără să stie că eu pentru tine sunt unică.

•te`ai saturat Să’ţi pui viaţa Ca o intrebare.
ţine Capul Sus, Chiar daca doare tare.•.

Oare?! Fara ea ai fii la fel? Da oare. Fara ea te`ai simti altfel? Caci daca e departe, nu te mai simti intreg, Spui : " Pune-o intr-o mie de fete ca tot pe ea 0 aleg.

Îţi aduci aminte de ea?! Cât de bine împreună vă stătea Lumea vă invidia Luna,şi ea vă admira, Aţi uitat de tot acum Şi fiecare`i pe alt drum!

Mi`e dor să te strâng în braţe,să te sărut. Mi`e dor să îmi vorbeşti,mi e dor să te ascult! love struck

Ezită să crezi că viaţa e trista,Sunt lucruri între voi ce stau încă pe lista!

Ţie acum ţi`e bine, Dar ea, încă se gândeşte la tine! Şi nu o să mai cred ce mi se spune! Vreau fapte, m`am săturat de glumee

Ultimul vers toti ar trebui sa-l stie: Imi d0resc ce`mi d0resti tu miee si sa tsi se intampLe tie!

Deviza lumii mele este: zâmbeste si ataca, triseaza si câstiga

°De azi arunc totul la gunoi numai vreau nimic nimic inapoi; x•

Nu vrei sa auzi de mine? Surzeste`winking! Nu vrei sa ma vezi x_x? Orbeste silly! Nu ma vrei in preajma ta confused? Dispariii :X

Este o nebunie sa urasti trandafirii doar pentru ca unul te-a intepat un un spinwinking

Te-as ajuta eu: ce zici? uite iti voi scrie aici, si dupa ce le vei citi astept opinia!
#Gandu ma infioara de fiecare data...nu stiu pe cine sa mai cred, cu cine sa mai sper...ca lumea asta te-a lasat dreacu demult!

~Au fost si momennte cand nu puneai accent pe prieteni...Acum insa conteazza foarte mult cine iti esste prieten.

#Sti.iti doressti multe, ai vrea multe lucruri...cine poate sa ti le indeplineasca? Doar tu essti cel ambitios.sa le faci fatalove struck

! Persoanele false sa te lase in pace...Tu fi prieten cu Dumnezeu...ca El te ajuta peste orice grewlove struck

*Bai frate...cum se schimba unii in c***e, nici nu`ti vine sa crezistraight face

#Te`ai ambitionat sa trecci peste ce era mai greu...Atunci cand n`aveai pe nimeni la umaru`taw!

^Deschide`ti ochii...Realitatea e recce...Multi bat campii`happy

! Fiecarre momennt recunosc ca ma indispune...Ma gandesc, oare cum vor decurge lucrurile maine? sigh

Iubește acum, nu ieri și nici mâine că dragostea vine din neant și fuge în van!

Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea
O briza, un val, o adiere, un nor, un sarut magnific, o atingere, o mangaiere; toate se numesc iubire! Emotia este prezenta, tu esti departe, iar eu te visez! "

Daca as mai avea dreptul la o singura gura de aer mi-as tine respiratia pana ajung la tine sa iti spun ca te iubesc… chiar cu riscul de a muri "

Fii mereu un rasarit de soare cu chip de inger. Vreau ca focul din inima mea sa aprinda si focul din inima ta fiind mereu doua flacari pe acceasi lumanare

Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui…

Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide…
Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt. asta, am nevoie de o inima. Pt. o inima am nevoie de fericire. Pt. fericire, am nevoie de tine…
Iubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui iubit!
Daca vrei soare, asteapta rasaritul; daca vrei curcubeul, asteapta ploaia; daca vrei zapada, asteapta iarna. Dar daca ma vrei langa tine, nu astepta, spune-mi!
Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc…
Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti!
Iubeste caci numai iubind poti vedea frumusetile vietii astfel vei fi mai fericit si orice obstacol il vei trece mai usor…
"Sunt acolo unde imi este locul, Langa el! ¦"
"Si tot ce`i mai frumos in viata mea... E doar din vina ta... :X"
El trece cu vederea, el ma-ntelege ca om si doar el imi poate simti tristetea la telefon! love struck"
Ma prind de mana ta, te aduc in lumea mea love struck
Cand 2 oameni se iubesc cu adevarat. Fac tot posibilul sa uite ce s-a intamplat love struck
E felul tau de a fi, sa ma faci sa te iert mereu!
Nimeni nu poate sa ma acuze ca iti provoc zambetul pe buze
Nu conteaza distanta, cat conteaza ce simtim!

Aici sunt si voi ramane numai pentru tine
Nu`i nimic. Te iubesc!
Ramai aici.Nu ma intreba ce simt
In fine.ar fi bine sa zambesti doar pentru mine
Iubesc din nou, zambesc din nou.Este ceea ce conteaza happy
Sunt doar niste cuvinte ce imi aduc aminte de ceea ce spuneai cand ne-am cunoscut.Si inca alte cuvinte care imi intra-n minte cand cu tine sunt si imi place sa le aud
Viata fara dragoste, an fara vara
O mie de cuvinte nu-mi ajung sa-ti spun ce simt
Ce simt cu tine nu am simtit niciodata. E un sentiment ce incepe sa-mi placa smug
E special ce se intampla cu noi. Avem si soare, dar avem si ploi love struck
Te voi iubi chiar si in aceasta lume nebuna! big hug

Acorda oamenilor o sansa in plus de fiecare data, astfel timpul tau si libertatea iti sunt pierdute atunci cand barfesti, cand urasti.
Cand suferi orgoliul mustrat si cand nu ai timp de impacare.
Nu este de ajuns sa iubesti si sa-ti para rau, mai trebuie sa o spui, sa o arati si sa te implici.
Viata este intotdeauna frumoasa. E sufiecient sa gasesti omul care sa-ti arate ca merita traita love struck

Reguli pentru a fi fericit!
Dumnezeu nu a promis zile fara osteneala, ilaritate fara mahnire, soare fara ploaie. El a promis putere pentru fiecare zi, magaiere pentru lacrimi si lumina pentru drum.
Cand esti dezamagit din cauza ca ceva nu a mers asa cum voiai, stai putin gandeste pozitiv si fii bucuros deoarece Dumnezeu se pregateste sa-ti dea ceva mai bun.
Cand ceva ti se intampla, bun sau rau cugeta la ce imseamna.Acolo gasesti un scop in care viata te invata cum sa razi mai tare sau cum sa nu plangi prea repede.
Masura dragostei este atunci cand iubesti fara masura.In viata sunt foarte rare ocaziile in care persoana pe care o iubesti sa te iubeasca la randul ei. Odata ce o ai nu o lasa sa plece, sansa aceasta s`ar putea sa nu mai apara inca odata.
Este mai bine sa iti pierzi orgoliul pentru persoana pe care o iubesti decat sa pierzi persoana pe care o iubita din cauza orgoliului.
Niciodata sa nu parasesti un prieten vechi, niciodata nu vei gasi unul care sa-l poata inlocuihappy.
te pup :* E cam lung raspunsul big grin.

| pisicutzamik a răspuns:

E trist să suferi uneori… Dar e frumos când dragostea te face să zbori
Daca ai sta in fata oglizii cu o duzina de trandafiri in mana ai putea sa vezi cele mai frumoase 13 lucruri din lumea asta.
Dacă vrei soare, așteaptă răsărit; dacă vrei curcubeul, așteaptă ploaia; dacă vrei zăpadă, așteaptă iarna. Dar dacă mă vrei lângă tine, nu aștepta, spune-mi!
Pentru iubire nu se mulțumeșe în consecință, n-o să iți mulțumesc nici eu. Doar te iubesc sublim și nebunește, atât de pur, total, nepământesc…
Dragostea e ca atunci când calci pe cimentul moale… chiar dacă pleci, urmele iți rămân acolo…