| anddclaus a întrebat:

Buna TPU
Vreau si eu multe statusuri pentru fete

Cele mai bune primesc Fuuunda

Răspuns Câştigător
| eyesbett a răspuns:

" Azi ´ open your`º eyes ;;] ´, ºexact ca`nº filme ´ . Caº daca ´ nu te vedeº nimeni ´ Tuº poti ´ sa vezi ´ pe 0ricineº

°De azi arunc totul la gunoi numai vreau nimic nimic inapoi ;x•

Aşa e în viaţă , ştii , pe toate le plăteşti !

Toti imi vor binele , dar nu`i las ca mi`l ia !

Înca exista sentimente , tu esti pasiunea mea.

Am intrebat multe, insa raspunsul tau a fost mereu cu puncte puncte .

Nu poti , te invatam . Nu vrei , te obligam !

E atât de schimbata ! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie niciodata.

Crezi ca-mi pasa de tine ? Crezi prost ! Idealurile mele se schimba zilnic , nu stiu ce vreau , recunosc !

Stiu ca vreiii . Dar nu prea poti` . Cum vrei tu , asa vor toti !

Sunt 1000 de ganduri ce ma`ntorc la tine !

Am invatat sa am rabdare . Ca totu`ti iese arunci cand nimeni nu te crede`n stare !

Nu renunta niciodata la ceea ce iti apartine , si nu permite altora sa renunte la tine !

Imbracat in zambete aproape orice om e fals Am crezut in ochi sinceri si da, m`am ars .

Ador sa`mi curga cineva prin vene

Taci ! E un cuvant potrivit pentru tine . Inchide`ti gura ! Stapaneste`ti ura !

Fara aberatii , spune totul discret . Stii ca nu`mi place s`o ard indecent .

Vreau sa stii ca n`am sa renunt ! Orice ar fi, te iubesc prea mult !

Realitatea bate platourile de filmare . Viata`i frumoasa si fara efecte speciale !

In seara asta bem pentru noi . Pentru cei ce ne-au avut , pentru fraierii care ne-au pierdut si pentru norocosii care ne vor avea .

Povestea mea continua la nesfarsit in stilu` clasic foarte fericit !

Mai târziu ai descOperit cum era . Pe cât de frumOasa, pe atât de rea!

Si ma pierd in intuneric , in jur totul e pustiu . As vrea sa te iubesc dar parca . parca nu mai stiu

Stii ca nu poti sa pacalesti pe nimeni , dar in fine . sunt ca si Smiley , official imi merge bine !

Fiecare zi e specialaa. Oricum e plin de atractii . Iar daca nu vi tu, nu-i nimic! Vin altii.

Cand iesi afara nu te controleaza , nu te suna . Tu stii ca te iubeste dar nu vrea sa ti`o spuna . ; ))

Deschide ochii ! Timpul trece . Nu mai visa frumos ca realitatea`i rece !

Stii draga ? Iubitul meu se respecta . Are langa el o blonda aproape perfecta !

Îmi fac curat în suflet . Arunc tot ce e murdar ?i plin de praf !

Si a inceput sa zambeasca mai des . Iar ei intorc capul plini de interes ! ;; )

Eu o sa fiu lumina ta , cand calci pe becuri . Sau poate chiar averea ta cand ai zero pe cecuri .

si-acum ma confrunt cu abisul in care` am cazut si vreau sa te intreb : Cate suflete te`au urmat si s`au pierdut ?

Trebuie sa pui in lada vechea masca trista si sa uiti de cheie . Maturizandu`te din lacrimi nu te face mai femeie !

Te uiti la mine invidioasa pe sub breton . Dar eu te vad mai pierduta decat un apel pe telefon !

Esti pe primul loc, niciodata sa nu uiti . Ca pentru tine a renuntat la multe si la multi !

Barbatii cred ca au puterea . Femeile stiu ca o au !

Se poarta alb, se poarta verde, se poarta iar fetele blonde !

Nu`ti vei gasi iubirea niciodata, pentru ca asa vreau eu ! Nu m`ai apreciat, cum te-am apreciat si eu !

Multi cred ca pot gandi pentru noi, dar noi nu inseamna mai multi . Noi inseamna doar doi !

Toata lumea are dreptul la o parere . Dar vezi tu, a ta e idioata !

Si trebuie sa-ti pese mai mult de tine ! Cateodata sa faci rau, aduce bine .

Si vrei sa ma schimbi ? Patetic . Schimba`te tu primul . Nu uita ca tu esti doar un personaj, eu fac tot filmul !

Ar fi timpul sa trec la nivelul urmator . Si e pacat ca tu ramai la capitolul anterior.
»" Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea ! Cu multa dragoste, Cineva. "

»" Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit si mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger! "

»" As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc. "

»" Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt. asta,am nevoie de o inima. Pt. o inima am nevoie de fericire. Pt. fericire,am nevoie de tine. "

»" Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide. "

»" Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine. "

»" Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui. "

»" Sa iubesti nu e nimic , sa fii iubit e ceva , sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL ! "

»" Iubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui iubit! "

»" Daca vrei soare, asteapta rasaritul; daca vrei curcubeul, asteapta ploaia; daca vrei zapada, asteapta iarna. Dar daca ma vrei langa tine, nu astepta, spune-mi! "

»" Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc. "

»" Dragostea adevarata e un "elixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vieti. "

»" Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE! "

»"O simpla Aventura trece in doua luni. O dragostea la prima vedere trece in 2 ani. O iubire iti schimba total viata. "

»" Pentru mine iubirea este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani."

»" Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti! "

»" Sunt stele ce dispar in noapte, dar niciodata nu se sting, sunt departari ce par aproape si inimi tari care inving. "

»" Tu v-ei fi mereu langa mine, timpul ce trece v-a sta. Si rasaritul cu apusul. .poate se v-or saruta."

»" Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista. "

»" Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il asculti. "

»" Cauta in sufletul meu pacea, cauta iubirea, pasiunea, tandretea, cauta implinirea. Cauta si te vei regasi gasi acolo, foarte aproape de inima mea. "

»" Esti o bucata de raza rupta din soare si cazuta pe pamant pentru. a-mi lumina inima si sufletul pierdut in splendoarea frumusetii tale."

»" Sa astepti mereu dragostea ca pe un fel de jertfa pe care nu ai cum s-o oferi, pentru ca de fapt asteptai o jertfa pe care sa o poti oferi ca pe o dragoste. "

»" Barbatii iti v-or spune multe, ca te iubesc si cum si cat, v-or spune mai frumos ca mine, dar nu te v-or iubi atat… "

» " Imi reamintesc clipa dulce, cand ai aparut in calea mea, ca o fantoma ce seduce, cu parul tau rosu ca focul si ochii tai albastri ca cerul senin de vara, imi reamintesc primul sarut care ne-a unit si zabetul tau dulce… Te iubesc! "

»" Din apa marilor as vrea sa impletesc Cuvantul dulce "TE IUBESC" Si tie sa ti-l daruiesc, ca esti tot ce imi doresc! "

»" Tu esti alintul meu de noapte buna, sarutul delicat al fulgilor de nea, mangaierea tandra a vantului de vara esti tot ce am si voi pastra iubirea ta adanc ascunsa in inima mea. Te iubesc! "

»" Iubeste caci numai iubind poti vedea frumusetile vietii astfel vei fi mai fericit si orice obstacol il vei trece mai usor… "

»" Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Potzi plange cand esti fericita, poti sa razi cand inima iti plange! "

»" Cat de mult te iubesc nu vei stii niciodata! Iti pot spune doar ca 59 de secunde din fiecare minut de-al meu ma gandesc la tine. E mult sau e putin? Cand vei stii raspunsul se va risipi si misterul! "

»" Sa iubesti inseamna sa doresti in fiecare clipa sa-i auzi glasul. rasul, sa iubesti inseamna sa tremuri de neliniste si sa tresari de bucurie, sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare. "

»" Dragostea nu are nevoie de cuvinte. Se poate spunde Te Iubesc cu o singura privire. "

»" Un trandafir as vrea sa fiu, sa te sarut printre petale, somnul sa ti-l veghez pana tarziu, ca sa te simti si tu o floare. "

»" Iti multumesc pentru ca existi in viata mea si pentru ca ma ajuti sa inteleg ce inseamna sa iubesti si sa fii iubit. "

»" IUBIREA e frumoasa, IUBIREA e trista. chiar daca e frumoasa sau trista. IUBIREA exista. "

» " Te v-oi iubi si atunci cand marile vor seca. Te v-oi iubi si atunci cand stancile se v-or topi. Te v-oi iubi si atunci cand scurs nisipul vietii va fi! "

» " Esti iubitul mintii, inimii si trupului meu, esti printul fermecat al viselor mele romantice, incantarea si minunea sufletului meu! "

»" IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierul "

1 răspuns:
| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute