| OnutZZaa a întrebat:

Vreau si eu sa stiu in ce an a fost aleasa Elisabeta I ca regina?, Cand a murit si de ce?
funda big grinwinking

Răspuns Câştigător
| noink a răspuns:

Regina a fost din 17 noiembrie 1558. A murit in 1603.

5 răspunsuri:
| unconnected a răspuns:

Am vazut ca esti foarte interesata de viata regina Elisabeta. Uite aici un film compus din 4 parti care surprind viata lui Elizabeth I.
http://www.filme-net.com/......nline.html

Răspuns utilizator avertizat
| InnaArkane a răspuns:

Domnia Elisabetei I a inceput in 1558 in 17 NOIEMBRIE daca nu ma insel.A murit la varsta de 70 de ani(in anul 1603 in martie pe 24) ca regina exact asa cum prevazuse.Varul ei James fiul lui Marie regina scotiana executata de catre ea.In caz ca nu e evident(prefer sa fiu precauta ca profa mea de isotrie e foarte proasta) a murit de batranete.Bafta multa!