| AnonimMiha a întrebat:

Buna TPU :*. vreau si eu statusuri foarte triste sad. Multumesc:X! Fundabig grin

Răspuns Câştigător
| ImHereForYou a răspuns:

Ti-am raspuns prin mesaj pentru ca nu ma lasu sa postez aici...k erau multe puncte de suspensie.scuze!
Sper ca te-am ajutat!

7 răspunsuri:
| Lumine a răspuns:

Buna!
Sper sa te ajute...
http://www.statusuri.ro/statusuri-triste.html

Succes!

| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahappy

♦ Ii ignoram pe cei ce ne adora,ii adoram pe cei ce ne ignora, ii ranim pe cei ce ne iubesc, si din pacate ii iubim pe cei ce ne ranesc! ♦

• Uite cum e, dragostea inseamna durere, cand numai unul o da si celalalt o cere…! •

♫ Si daca te urasc, e pentru ca te-am iubit... ♫

↓ E greu sa iubesti si sa nu fii iubit.Sa arunci in trecut tot ce ai simtit! ↓

$ Si`mi aduq amintee. Cum imi zambea Shii ma priveaa. Si`mi spunea Nu te Lua dupa Lumeaa asta reaa! $

♣ Să poţi să fii acelaşi când totul e schimbat,să poţi să fi indiferent când totul te-a marcat.♣

♠ Lumea asta te distruge,Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!♠

◘ Nu mai sunt cum eram...Acum zambesc, atunci plangeam,Nu te mai cred, e prea bizar... Povestea e la FiNaL!◘

Daca iubesti un om lasa-l liber. Daca se intoarce e al tau, daca nu, nu l-ai avut niciodata.[winking]

chiar daca nu ma mai vezi zambind,chiar daca ma vezi suferind,chiar daca nu intelegi cum s-a intamplat,adu'ti aminte ca tot ce'a fost a fost adevarat[winking]

Daca ar fi totul asa cum iti doresti nu ai mai avea pentru ce sa lupti si sa traiesti [winking]

Toti imi spun: -nu renunta- -nu mai plange- -totul va fi bine- Dar eu las capul in jos si le spun: - Nu-i pasa de mine

Peste obraji o ploaie de lacrimi se vede... Cad in genunchi... "Doamne, cum l`am putut pierde?!

inima mea nu ma minte,ea vorbeste sa m-alinte, eu ii spun cat te iubesc, ea imi da d inteles.ca tu nu esti pentru mine.esti doar amintirea viee

Si-mi amintesc de noi. de tine. de zilele în care totul mergea bine.

Ca au fost clipe si clipe,ai uitat sau nu, eu te-am iubit, tu ai gresit si m-ai tradat vezi tu...Atat am astepta

In viata mea intra cine vrea,sta cat poate,dar ramane doar cine merita.

mi-as dori sa mai fiu fetita mica • Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante

Fiecare greseala imi face cate un bine, n'am incredere in oameni am incredere in mine!

Daca vrei sa stii cum pot trai fara tine si ce rost mai are viata mea, iti raspund ca ma descurc destul de bine si am uitat tot ce ieri nu puteam uita:p:X!

Auzi, n`am inima de piatra.Nu esti primul care pleaca.Dar`esti primul care`as vrea`ntr`o zi sa se intoarca

? Ce te face sa crezi ca el era "The one"? Ai crezut ca stai o viata? Dar n-a trecut un an? Ai pus prea mult suflet? Nu-ti face corectie!? N-ai gresit cu nimic? Deci ia-o ca pe o lectie!?

"Sh Va Plange Neincetat,dOrindu`sh s` Fi Uitat. Leganandu`I Durerea O Stea, O Mangaie cU Raza Sa!: Tu mă întrebi dacă vreau să ies cu tine. Eu ridic sprâncena şi-ţi dai singur răspunsul.

~ Cea mai mare calitate a unei fotografii este că ea nu se schimbă, în timp ce oamenii din ea da.

Mi-e frica sa iubesc, dar sunt indragostita. Ce ironie!

Nu ai stiut sa pretuiesti ce ai avut langa tine.dar intr-o buna zi vei regreta.

Atatea amintiri, clipe ce nu le pot uita.sunt atat de confuza in camera meaoh go on.sad

A mai trecut inca o noapte, e rece fara tine`Timpul ne desparte, dar trece si stiu ca intr-o zi va fi bine.]

" Nu rani un suflet ce sti ca te-a iubit ca poate pentru tine a plans si a suferit "

Ne privim in ochi ca doi straini ca si cum nimic intre noi nu s`a intamplat.Nu avem curaj sa ne vorbim...Ce usor e sa ne prefacem c`am uitat.Dar ne lipseste tot ce ne-a legat!

•Nu mi-e dor de tine, să stii. Îmi lipseşte doar cel care credeam că eşti!:]

Poate ca acum realizezi ca intr-adevar m-ai iubit,Insa e prea tarziu, da-ti seama c-ai gresit,Iubirea pentru tine era un fel de joc usor, Acum ai vrea sa fie bine, dar ranile-inca dor.

Am pus suflet in cateva momente. de azi stop sentimente, o sa rad. o sa traiesc.dar fara sa iubesc.dar nu uitata.vei ramane special in inima mea:X:X.

Candva ti-am spus: " In momentul in care te voi ierta inseamna ca te-am scos din inima mea!"...Acum iti spun doar atat: "Te-am iertat!"

[ O sperantzaa! ] Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca!

Mă`ntreb şi`acum,, Asta e ce mi-am dorit?

Dar nu mai sunt acolo unde m`ai lasat... M`am ridicat si am plecat

Vorbesc cu el, dar te am în gând pe tine. oh go on

Ti am zis ca raman acelasi copil indragostit.indiferent de situatie

Sa poti sa fii acelasi cand totul e schimbat, sa poti sa fii indiferent cand totul te-a marcat...

->…Imi spun : "Nu-mi pasa!" cand poate ma doare, inima-mi plange dar eu rad mai tare

ღ `♥. şi daca lui ηu`i pasă. miє de Cє mi-ar păsa... ♥`

repede trece!

"E mai bine câte o dată să-ţi ţii gura inchisă să-ţi laşi faptele să-ţi vorbească in lipsă!"

Si e normal să fiu aşa cand de la cei dragi, in loc de sfaturi auzeam -> Treaba ta ce faci.

Nu ma tine minte, uita ca am stat vreodata de vorba.Arunca pozele cu mine sa nu-ti fie dor!

Poate nu i-ai aratat, C-o iubesti cu adevarat, Poate ai uitat
Dintre toate prietenele care le-am cunoscut tu esti cea pe care nu vreau sa o uit, si daca mor inaintea ta, voi ajunge in rai si te voi astepta

Fa-l sa se gandeasca un minut din viata lui, Ca ma cunoaste, si ca odata am fost a lui

Iubim fara sa stim ce e iubirea...iar atunci cant stim...nu mai reusim sa iubim:l

 Pentru mine au contat acele momente cand fara sa vrei m-ai facut fericita...

♥. `Ca o pata pe camasha, totul se scurge. Aazi e dragoste cu pasiune, maine fuge. nimic nu tine o vesnicie.Astazi, un suflet plin de fericire, maine plange.

incepi sa-mi spui "s-a terminat" si acum regreti ca ai plecat

E greu sa iubesti si sa nu fii iubit.Sa arunci in trecut tot ce ai simtit.

Nu lupta pentru cineva care nu iti da motive sa o faci

Nu am stiut ca toate lucrurile bune sunt bune doar la inceput.

| Andrada122 a răspuns:

1.A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!
2.Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca s-a intamplat!
3.Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape…
4.Grea e viata unui peste Cand traieste pe uscat, Dar mai grea a unei fete Cand iubeste un baiat!
5.E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie…
6.Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand!
7.Afara-i frig si innorat/ Stau singur, trist si suparat/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/T u acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici…
8. Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin…
9. Ploua acum… Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mi-e dor de tine!
10. Cand soarta imi va spune sa parasesc pamantul, cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul, cand zile pentru mine nu vor mai exista, atunci dar nici atunci eu nu te voi uita…
11. Astept o raza sa-mi patrunda in suflet, sa ma lumineze si sa-mi spuna "te iubesc!", iar acea raza sa fie vocea ta ce ma trezeste de dimineata… dar se pare ca nu o v-oi avea…
12.As vrea sa colorez padurea,
Sa pot s-o fac in mii de feluri,
Sa pot sa intseleg iubirea,
Ce se coboara dinspre ceruri!
13.Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva…
14.Alerg spre tine cu 120/h si parca dureaza o vesnicie. De ce nu esti langa mine!? "
15.Acum tot ce a fost intre noi pare demult… incerc sa-mi amintesc dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine…
16.Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea…
17.Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine.
18.A cazut si ultima petala de trandafir … s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna.
19.Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere
Si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi...
20.Deseori zambetul celui care sufera e mai trist si dureros decat lacrimile celor ce plang!
Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine. dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine…
2. Ai fost, esti, vei fi totul pentru mine, chiar daca pare imposibil eu tot o sa te iubesc enorm…
3. Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile…
4. Deseori zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celor ce plang!
5. Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!
6. Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru
tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma… ma vei
vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul…
7. Stau in camera mea rece… Privesc in jur si mi se pare Ca pereti
se strang in jurul meu… Ma simt singura… Totul e intunecat si rece,
intocmai ca inima mea… Inchid ochi si incerc sa uit de tot…
8. Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva…
9. Alerg spre tine cu 120/h si parca dureaza o vesnicie. De ce nu esti langa mine!?
10. Acum tot ce a fost intre noi pare demult… incerc sa-mi amintesc
dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine…funda?love struck

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| AnonimMiha explică:

Wah. multumesc muuultt! Toti meritati fundita! >big grin