| ForYouu a întrebat:

Buna TPU :*. Vreau si eu statusuri scurte de dragoste dar nu pentru cocalaripuppy dog eyes. Plssssssssssss dau funditsăăăă :X:X:X

Răspuns Câştigător
| MyHeartIsBroken a răspuns:

Și plânge pe umărul tău îmbătată de amor.
Și tu mă cerți.Mă cerți pentru că îți place să mă ierți.
Toata lumea spune că iubirea doare. Este Raiul pe Pământ și o rază ruptă din soare.
Ți-ai făcut loc în inima mea și nu îți mai dau drumul.
Iubirea e culoarea chipului și viața.viața e mersul timpului.
Nu încerc să dau rime din mine când ceea ce pot face e să te iubesc pe tine.
Vreau să îmi dai curaj să zbor și dincolo de nori. Vreau să îmi dai curaj să sper și să uit ce a fost ieri.
Nu uit că ai fost lângă mine, deci nu uita cât te iubesc.
Au fost zile când credeam că mor.Privește! Ești aici și am nevoie de-ajutor.
O lume perfectă trăiesc doar cu tine.
Fundă love struck?

4 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

"Nu eşti lângă mine...dar eşti în gândurile şi în inima mea, te iubesc iubirea vieţii mele!"
"Fără dragoste suntem orfani de toate, fără pasiune suntem ca o moară de vânt spânzurată în vid!"
"Ceea ce-ţi scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucaţi de suflet şi minte, căci dragostea nu se scrie se simte. Te iubesc!"
"Privesc către cer şi rog o stea să te sărute în locul meu, luna să îţi vegheze somnul, iar îngerii să-ţi îndulceasca visele, închide ochii şi voi fi lângă tine. Te iubesc!"
"Alfabetul incepe cu litera "a", numărătoarea cu "1", tristeţea începe cu o lacrima, bucuria cu un zâmbet, iar fericirea mea începe cu tine!"
"Şi ce dacă mă iubeşti, eu nu te iubesc, nu te iubesc cum mă iubeşti tu, te iubesc mai mult!"
"Priveşte in jur... EŞTI UNIC/Ă, găseşte UNICUL şi nu mai privi în jur!"
"Mi-au eliberat certificatul medical şi mi-au spus că sufar de iubire acută, mi-au recomandat căldura corporala şi anestezie pe baza de sărut... Ce zici ma ajuţi să urmez tratamentul?!? Nu te speri"
"Când treci printr-o perioada proastă, adu-ţi aminte ca exista "Cineva în cer care te iubeste si are grijă de tine si cineva pe pamant caruia ii pasa de tine eu sunt acela."
"Dragostea - Toata viata mea am auzit despre ea, am citit despre ea, am visat la ea, am plans dupa ea. Acum, langa tine, am gasit-o!"
"Exista 4 etape catre fericire : 1.eu 2. tu 3.inimile noastre 4.noi doi împreuna."
"Nu-mi spune ca ma iubesti decat daca cu adevarat ma iubesti, pentru ca s-ar putea sa fac o nebunie si chiar sa cred asta."
"O persoana pe care o iubesti reprezinta o extensie a ta. Fara ea nu esti complet, asa ca te rog sa ai grija de tine pentru ca nu vreau sa pierd o parte din mine."
"Am primit o scrisoare de la Romtelecom, de la Electrica, de la Primarie, dar nu si de la tine. Pacat, pentru ca scrisorile de la tine le apreciez cel mai mult."
Un inger m-a intrebat de ce tin atat de mult la tine. I-am spus ca nu exista nici un motiv ca sa nu fac asta.
Cel mai trist lucru in lume este acela ca uneori sufletul ti-l ia tocmai acela ce nu are nevoie de el.
Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind. E o taina pe care indragostitii o ascund de frica lumii...cind taina e descoperita dragostea se stinge ca un cliseu fotografic expus la lumina
Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat.
Te iubesc ca-n prima zi cand raze de soare aurii cadeau usor purtate de vant asupra noastra pe Pamant. Te iubesc te voi iubi si chiar daca soarta ne va desparti iubirea noastra va sta acolo sus scrisa intr-o stea.
Sunt langa tine, tu esti in inima mea, mereu, aici, doua batai impreuna si doua surasuri dimineata.
♥ Inima mea e rece, doar dragostea ta o poate incalzi. Sufletul meu e pustiu si vrea sa auda glasul tau, iar buzele-mi sunt amare si vor sarutul tau dulce!
Oriunde merg, oriunde intorc privirea esti tu. In mii de fragmente, in mii de imagini. Peste tot tu. Oriunde ma poarta pasii si oriunde ajung in fiecare zi.
Departarea nu e decat o forma de a te iubi la fel de intens, de a fi cu tine peste toate drumurile si peste toate devenirile. Si toate apele si muntii dintre noi sunt numai felul meu de a-ti spune te iubesc in fiecare zi.
As vrea sa pot sa te uit, sa pot sa te urasc, sa pot sa te sterg din memorie si mai ales din inima. Dar cum...
De ce inchidem ochii cand dormim? De ce inchidem ochii cand visam? De ce inchidem ochii cand sarutam? Pentru ca cele mai pretioase lucruri nu se poate vedea cu ochiul. Cand inchid ochii te vad pe tine!
۞ Acum ca soarele s-a stins si stelele s-au aprins, ochi tu i-ai inchis si noapte buna eu ti-am zis. love u!
Nu pot sa dorm si ingerasul mi-a spus sa ma gandesc la ceea cei mai frumos in viata mea. M-am gandit la tine pentru ca viata mea esti TU...'MiSs_YoU'
Iubirea reciproca indeparteaza primejdia si prin aceasta ne da un sentiment al sigurantei; ea inlatura neintelegerile, si astfel naste concordia; dispretuind nenorocirea, aduce fericirea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

.Educata de destin, simt mult.arat putin!
.Da-le naibii de sentimente, am momente cand n-am argumente!
.Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic.iar daca am pierdut ceva inseamna ca nu imi trebuia!
.As vrea sa vad in viitor, dar n-are rost… Stiu ca nu o sa mai fie ce a fost!
.N-ai sa ma vezi plangand.plangand in urma ta
N-ai sa ma vezi venind cersindu`ti dragostea…
.mi-am luat privirea de la geam,acum sunt indiferent. nu mai vreau sa vad nimic, vreau timpul sa curga lent. mi-a ajuns cat am vazut, cred ca e suficient!
.Unde gresesc? Nu stiu. Cred c-am inceput sa omit aparenta tot cautand esenta si luptand sleit cu dependenta.
.Am invatat ca dupa altu tot un altu vine.Aceleasi replici.Acelasi "Te iubesc"…Acelasi rand "Mi`e dor de tine Te doresc"…!
.Te iubesc pentru ca ai motive sa ma respingi si nu o faci!
.Am sufletul in mana ta tu trebuie doar sa-l cresti…viata are gust placut atunci cand stiu ca ma iubesti…
.Nu stiu cum suna dar…Fericirea mea consta in a fi impreuna!
.Nu mai am cuvinte mari, e o mare de tacere. In plina noapte plec de tot fara sa-ti spun la revedere
.Cine te vrea, te cauta. Cine nu. NU! Ce e asa greu de inteles?
.Mai bine plec sau nu…Mai bine pleaca din mine…Esti doar o pata imbecista in cuvantul"prietenie"
.Nimănui nu-i pasă dacă eşti trist, aşa că ai putea la fel de bine să fii fericit
.Fara tine e ca si cum nu mai sunt eu
.Prin tine iubesc deci nu incerca sa ma judeci, ca ai uitat sa ma inveti cum sa fiu tare daca pleci
Funda? plsss

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Lungu_Gabriela_1990 a răspuns:

Si nu imi pasa cu cine este el acum,! si mai bine imi vad de viata mea,! si oricum, chiar daca ne vom inpaca nu ar mai fii cum era!
Funda :X?