| 43v3r a întrebat:

Vreau si eu statusuri de dragoste love struck:X:X

2 răspunsuri:
| frumusik96 a răspuns:

Toate te vor macar o noapte. Da n-ai timp d vagaboante [-x! Le vrajesti. Le zapacesti. Le dai idei. Le dai sperante. Da cand vine vorba de iubireee`. Le zici ca ma ai pe Mineee`!

A trecut mult timp NOI doi ne-am schimbat. Toth ce`a f0sth frumosh NOI n`am uitat. Deshi au fost piedici NOI am rezistath. Cu tine niciodata n`am tzinuth capul aplecath

OK Tai-o, pleaca Cara-te, dispari Zbori, sterge-o Calc-o, evapora-te, Mori Da-ti foc, fa-te scrum Arzi in culori, Stinge-te si suflate singura Ca-mi dai fiori

Vise, sperante, zambete, lacrimi, certuri, impacari, nervi, frustrari, fobii, nostalgie, injuraturi, ciudatenii, indiferenta, nechibzuinta, dorinta, fascinatie, dreptate, minciuna, ura.

O tigara, un cântec, pozele primei iubiri, amintirile din camera mea, totul ramâne-n urma mea!

Azi e ziua de mâine pentru care îţi făceai probleme ieri

Nu ştii? Te învăţăm. Nu vrei? Te obligăm

Zambeste! chiar daca de fapt lumea ta se prabuseste

It.s time for : |i don.t care|!

Spui că e o copilă, dar aşa cum e ea, ţi`a furat inima! ● Arată`i că o iubeşti, nu fi prost ● Pune`ţi şi tu o dată inima în folos`! ●

Stii ca ti-am spus de 1000 de ori:"Cu un zambet ma ridici la nori:X

Intai doare,apoi trece.O saptamana trece O saptamana plange,urmatoarea **** si petrece,apoi tot la ea se gandeste!

E una dintre zilele alea nasoale

E nemasurabila,necontrolabila chiar adorabila E inestimabila, inegalabila, indispensabila

Sunt un om simplu, mai simplu decât tine, genu de persoană care vrea atât de multe si obtzine!"

Iti dau tie calitatile ca sa elimini defectele Oricum vietii nu`i poti opri efectele Nu poti plati pe nimeni sa simta regretele in locu tau Fa’ti regulile tale si joaca jocul tau

Tacticile tale nu`mi plac. Nu`mi plac lacrimile tale care`mi fac tricoul praf. Viitorul ma sperie mai rau decat te sperii tu de mine. Nimeni nu poate sa ma domine! Retine!

Apari zambind prelungind vara si readuci toata lumina diminetii seara

Ea adoarme in gand cu cineva si nici decum nu esti tu. Ochi reci de gheata, suflete calde le ard. Daca lasi afara sentimente, clar, devii slab

Ca se intampla zi de zi sa iei lectii de la viata scopul tau este de a fi mereu cu-n pas in fata!

O atitudine pozitiva nu-ti va rezolva problemele, dar ii va infuria teribil pe cei ce ti le-au creeat!

sila?! starea in care nici macar regretele nu-si mai au rostul

Ranile pe suflet manifesta un alt tip de durere indiferenta ei il face sa zbiereeee!

Degeaba vezi daca nu se poate, degeaba crezi daca nu ai in ce degeaba incerci daca nu ai pentru cine

Graviteaza toti in jurul meu fara vre`un reper!

Ar trebui sa incepi sa ma cunosti dupa atata timp. Si te rog, nu ma mai forta sa te mint.

E un alt apus de soare, frăţioare, ştiu că doare tare! Capu` sus, nu lăsa nimic să te doboare.

O aluzie discreta. Pluteste. O idee. O nemultumire. O tradare. O impresie. O poveste despre ceva. Impresii. Impresii. Si daca este adevarat?

Si-ai vazut cine ti-e aproape. acum, nu te mai uita in spate.ei au ramas undeva.intr-un colt din inimioara ta! Lasa-i acolo unde sunt, pentru. ca nimeni nu se mai intoarce in trecut!

O scena, o multime, multe maini in aer, cu zambetul pe buze.

Imi incep fiecare zi trezindu-ma, uitandu-ma la ceas, si gandindu-ma "Ce fac azi?". Zambesc, si-mi raspund: "Nu-mi pasa."

N-am stat deloc pe loc si n-o sa stau vreodata Din lipsa de cuvinte iti spun: Niciodata Te umpli de figuri si nu-mi raspunzi la interfon Deschide, eu sunt, sunt matol imi pare rau.

Caz in care-i absolut exclus sa cazi in picioare oricum, vezi sa nu cazi in picioare Ca stiu ca-ti place sa inoti in ura da' nu toti indura Deci vezi ce *** scoti din gura.

Si noi stim c-a trecut mult timp Va trece inca pe-atat presimt In 10 ani mai prind cativa ce mint, Cativa ce tin sa plece, las’ ca trece

Auzi cum urla marea vezi cu ochii tai furtuna da'poate maine trece ca mai trece inca una

Sincer acum nu`mi pare rau ca te-am vazut si fara masca nu exista scuza-ma in cazul tau asa ca lasa

Poa' sa cada tot, poa' sa vin-un alt potop, nu mai conteaza la cate am vazut, la cate am simtit nu ma impresioneaza

Am pornit la drum pur precum lumina. Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima.

Mandria ti-a ramas cea mai mare avere, zambeste-n fata raului si nu va avea nicio putere.

Zambeste, chiar daca ai sa cazi, chiar daca soarele apune si azi.

Lumea asta te distruge, te induce in eroare, fura tot si apoi fuge, te raneste si te doare!

Dacã-ţi atingi propriile ţeluri, vei gãsi prieteni falşi şi duşmani adevãraţi. Nu are importanţã, tu realizeazã-le.

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu.

| Deedii a răspuns:

Ntru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine:X
Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!
Nu privi in spate,lasa-n urma tot ce-a fost.Tu incercai sa te ridici….el te tragea in jos.Dar nu ceda cand stii ca inca mai poti,ca tine sunt putine dar ca el sunt toti!
Cum poti dormi stiind ca visele tale sunt la mine in brate? cum vrei sa pot sta fara sa te tin in brate ? si sa dorm… fara sa te visez in somn? si sa plang… fara sa ma faci fericita?
Imi va fi dor…
Imi va fi rece…
Dar timpul nu va vindeca…
Ci doar va trece…
Intr-o zi se intalnesc DRAGOSTEA si PRIETENIA.DRAGOSTEA intreaba PRIETENIA: daca eu exist tu ce rost mai ai?PRIETENIA raspunde: ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima…
Poate incerc prea mult sa m-amagesc… ca te pot uita, dar si-acuma simt pe buze… uneori… sarutarea ta!
Un carbune aprins
E usor de stins
O dragoste adevarata
Nu se stinge niciodata :X
Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt… azi toate astea ma streseaza. as vrea sa mai fiu macar acum putin copil…
Ai fost fructul interzis din care am muscat… Acum fara tine totul e schimbat
M-am mutat pe strada inimilor frante, in blocul suferintzei, la etajul dezamagirii, in apartamentul lacrimilor…
Va veni o zi in care imi vei spune: acum sunt pentru tine, nu pentru alta… iar eu cu lacrimi in ochi iti voi raspunde: ai fost pentru mine, acum fii pentru alta
Tine-ma aproape caci s-ar putea intr-o zi sa realizezi ca ai pierdut un DIAMANT in timp ca colectionai pietricele.
Pe-o petala de lalea,iti trimit adresa mea: ORASUL DORULUI,
STRADA AMORULUI,
JUDETUL IUBIRII,
BANCA INTALNIRII
Intr-o noapte o stea m`a intrebat:"De ce nu il lashi daca te face sa plangi?"….i-am raspuns:"Stea tu tzi’ai parasi cerul?"
* Daca cineva va scrie cu un cub de gheata pe soare sa stii ca te VA IUBI mai mult decit mine
Atunci cand iubesti pe cineva, deseneaza un cerc in jurul numelui acelei persoana in loc de o inima, pentru ca inimile se pot frange, insa un cerc nu se sfarseste niciodata.
As vrea sa fiu un nor, sa ma transform in ploaie, pe trupul tau s-ajung siroaie. De cate ori ma vei privi de-atatea ori sa-ti pot sopti "iubeste-ma, te pot iubi."
O sa-ti ascund buzele pe fundul marii sa nu ti le sarute nimeni. Ochii sub un crater de vulcan sa nu ti vada nimeni, iar inima ti-o leg de-a mea sa ramanem uniti!
Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde ca sufletul ma doare…
Iubesc 3 lucruri: soarele, luna si pe tine. Soarele ziua, luna noaptea si pe tine non-stop!
De ce ploua azi? de ce plange cerul? eu cred ca plange pentru mine… oare?
sau pentru tine… asa sa fie? dar ploua prea mult, cred ca plange
pentru amandoi, pentru ca inca nu ne-am gasit, maine daca e soare ,
ce zici ne intalnim?
Ti-as da inima mea , dar a suferit prea mult ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat.
Iubirea ta e singurul gand pentru care exist. Nu uita ca pentru tine traiesc. Si stii de ce? Doar ca sa te iubesc
As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei. Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pentru mine!
As vrea sa cred sa pot visa sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat Te iubesc.
Te iubesc iti spun intr-o secunda dar ca sa-ti demonstrez imi trebuie toata viata!
Te voi iubi la nesfarsit! Nu-ti voi jura dar...ITI PROMIT
Daca cineva iti spune 'te iubesc' tu sa-i spui ca minte caci iubirea nu se spune ci se simte
Dragostea e lucrul acela intangibil care ne face multumiti cu ceea ce avem si nemultumiti de ceea ce suntem.
A iubi inseamna a daarui mereu pana ce simti ca te stingi.Si totusi daruind iubire nu te mistuici...traiesti!
'Dragostea este oarba si iubitii nu pot sa vada micile nebunii pe care le fac
O prietenie incape cu un zambet traieste printr-o lacrima si se termina cu un sarut...
Singuratatea este aceeasi chiar daca acest cuvant se pronunta diferit in fiecare limba! Dorinta de a fi iubit ramane motorul vietii!
.Nu-i niciodata prea tarziu O poarta sa deschizi iubirii Si langa cine-ti este drag Sa mergi pe drumul fericirii...
Gandeste-te ianinte sa ii spui cuiva'te iubesc'
!Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy''. Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas. Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind. Care te saruta pe frunte. Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA. Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit. Care in prezenta prietenilor te ia de mana.Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba. Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste.si probabil ca te va iubi mereu.

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

Te iubesc, am scris pe zapada, dar razele soarelui vor sterge aceste cuvinte, Te iubesc am scris pe plaja, dar un val obraznic, v-a lua cu el in adancuri aceste 2 cuv... ESTE SCRIS TE IUBESC IN INIMA MEA SI DE ACOLO NIMENI NICIODATA, NICIODATA NU V-A PUTEA SA LE STEARGA, pentru ca te iubesc, si o sa te iubesc cat voi exista

daca de fiecare data
cand m-as gandi la tine
as primi o stea,
as avea tot universul in maini
Imi este greu fara tine ,am un mare dor de tine,dar stiu ca ai sa vii din nou la mine:X:X:X
nu sunt doar cuvinte,cand spun (te iubesc),lasa-mi timp si o sa-ti dovedesc:*:X:*:X

N-ai fi crezut ca o sa te iubesc, n-ai fi crezut ca ma vei iubi, dar acum suntem impreuna si nimeni si nimic nu ne va desparti vreodata! Te iubesc!

u esti viata mea, ziua nu are rost fara dragostea ta, cand te-am vazut am stiut ca dragostea inca o victima a mai facut!

Nu pot sa-ti spun acum ce vreau .Nu pot acum eu nu mai stau. Un singur lucru ti-l rostesc. E acel simplu TE IUBESC ! "

Vreau sa stii ca zi de zi ma gandesc la tine,as vrea sa te sarut clipa de clipa si sa te am langa mine secunda de secunda… "

Te iubesc la nesfarsit si tot ce imi doresc este sa te am langa mine mereu! Te iubesc dragostea mea! "

Surasul tau o raza de lumina in viata mea, parfumul tau, aerul pe care il respir, de n-ai fi tu ce rol ar mai avea viata, un vis ar fi amestecat cu ceata… TE IUBESC !

" Esti totul pentru mine. Ai aparut in viata mea pe neasteptate, m-am indragostit de tine pe neasteptate. A meritat ! "

Iubirea ta e singurul gand pentru care exist. Nu uita ca pentru tine traiesc. Si stii de ce? Doar ca sa TE IUBESC ! "

Daca as fi o planta as vrea sa fii apa mea, sa fii soarele meu, as vrea sa fii insasi viata pentru mine… te iubesc si te voi iubi mereu… "

" Am sa-ti spun un cuvant care doare : IUBIRE, pentru el exista remediu prin : dragoste, incredere, devotament, sinceritate, suflet, iar pentru mine acest remediu esti tu . . . "

" Ai grija de zambetul tau, de buzele tale, de sufletu meu… Ai grija de inima mea… Ai grija de noi si de dragostea noastra… "

" Daca as mai avea dreptul la o singura gura de aer mi-as tine respiratia pana ajung la tine sa iti spun ca te iubesc… chiar cu riscul de a muri… "

Ma trezesc cu gandul la tine… ma gandesc tota ziua la tine… adorm cu tine in gand… te visez… dar tot imi e dor de tine… Oare de ce? "

Ochii mei de un ocean mare vor sa te priveasca, buzele mele tanjesc dupa sarutarea ta, si inima mea cu un suflet mare vrea iubirea ta, ce zici imi poti oferi astea? "

Ma gandesc la tine asa cum se gandeste un copil la viata, te doresc asa cum doreste un insetat un strop de apa, mi-e dor de tine asa cum ii este dor omului de libertate… TE IUBESC !
Se lasă din nou tăcerea în lumea mea… această linişte parcă mă asurzeşte, iar tot ce mă mai ţine în viaţă e speranţa că într-o zi îmi vei şopti că mă iubeşti… aş putea trăi asa o veşnicie… !

Dacă vei sta pe gânduri şi te vei întreba, de ce trăieşti un tainic glas îţi va răspunde: să lupţi, să speri şi să iubeşti

Se spune că vremea e frumoasă atunci când în suflet e soare. Se spune că ploaia e mai rece când în suflet te doare. Se spune că vântul nu bate atunci când iubesti?! Dar când frunzele se mişcă, să ştii doar că TE IUBESC !

Iubirea e o tiranie dulce, căci cel ce iubeşte-iubeşte de bunăvoie !

Trec prin faţa casei tale şi aş dori să îmi ieşi în cale să mă aştepţi ce mult aş vrea cum mă aşteptai cândva, trec mereu pe strada ta poate poate te-oi vedea mă opresc şi oftez un pic şi apoi plec dezamăgit…TE IUBESC

S-a mai dus o zi din calendar, eu tot mai ţin la tine, viaţa mea se învârte ca un zar de când nu mai eşti cu mine, nici nu ştiu ce drum să mai aleg, amintirile vreau să le şterg şi aştept un semn de ce nu vii când eu te chem…

Dacă aş fi o pisicuţă aş iubi un motănel dar aşa sunt o fetiţă şi iubesc un baieţel…

Eşti frumos, drăguţ, chipeş… dulce ca mierea dar mă deranjează faptul că nu pot fi lângă tine…

Tăcerea ta mă înfioară…o vorbă dulce de mi-ai spune aş aşeza-o la inimioară…sufletul să îmi răsune…

Aş vrea să pot… să-ţi spun ce simt… dar n-am curaj… că mă respingi…

Cel mai trist lucru în lume, este acela, că uneori sufletul ţi-l ia tocmai acela care nu are nevoie de el…

Mi-a fost dat să iubesc de două ori în viaţă: prima oară te-am iubit pe tine, dar a fost o greşeală şi a doua oară este că încă îmi iubesc greşeala…

Iubirea…… ce rost are să iubeşti dacă niciodata nu ai parte de ea ?!

Unde eşti iubire să mă atingi unde mă doare să mă săruţi să-mi treacă să te ating să plâng pe umărul tău unde eşti când am atâta nevoie de tine?

Dacă ai fi o lacrima în ochi mei nu aş plânge niciodată. Şi chiar dacă aş face-o aş lăsa lacrimile să coboare adânc în inima mea ca să vezi cât de mult TE IUBESC !

Câte stele vor muri fără să simt? Câtă vreme va trece fără să te ating? Câte strigăte de dor se vor pierde-n vânt? Câte zile voi trăi cu tine-n gând ?!

Te iubesc pentru că exişti, te iubesc pentru că mă faci să râd, te iubesc pentru tot ceea ce eşti tu, TE IUBESC pentru că TE IUBESC !

Dacă pe fiecare fulg de nea ar fi scris Te Iubesc şi este ceea ce simt pentru tine ar trebui să te uiţi afară să vezi că a început să ningă…

Eşti primul meu gând înainte de a mă trezi şi eşti ultimul meu gând înainte de a mă culca…

Dragostea e ca atunci când calci pe cimentul moale…. chiar dacă pleci , urmele îţi rămân acolo…

Statusuri de dragoste 101 " Inima mea este ca un templu. Intri,te rogi si daca meriti ramai. Tu nici nu ai intrat, nici nu te-ai rugat si totusi ai ramas… oare de ce? "

Statusuri de dragoste 102 " M-ai facut sa cred in tine, in iubirea ta… m-ai facut sa, ma gandesc zi si noapte la tine… acelasi lucru-l fac si acum chiar daca tu ai plecat… Te astept… Vino… ! "

Statusuri de dragoste 103 " Ai inchis marea in ochi si soarele-n suflet,ca ma topesc de cate ori ma atingi, si ma-nfior de cate ori ma privesti, te iubesc si n-o sa renunt niciodata la tine… "

Statusuri de dragoste 104 " Spune-mi unde esti, sa stiu unde sa caut! Spune-mi ce visezi, sa stiu ce sa iti dau! Spune-mi pe cine doresti, sa stiu cine trebuie sa fiu! Spune-mi ca ma iubesti! "

Statusuri de dragoste 105 " Cand ma gandesc la infatisarea ta de ingeras buzele mi se umezesc gandindu-ma ca ti-as putea vorbi in soapta, spunandu-ti vorbe dulci… "

Statusuri de dragoste 106 " Daca pe cer ar fi o stea pentru fiecare minut in care ma gandesc la tine, ar fi lumina mereu ! "

Statusuri de dragoste 107 " Prima data cand te-am vazut mi-a fost frica sa te ating, prima data cand te-am atins mi-a fost frica sa te sarut, prima data cand te-am sarutat mi-a fost frica sa te iubesc, acum ca te iubesc mi-e frica sa nu te pierd… "

Statusuri de dragoste 108 " Te iubesc si te v-oi iubii mereu, esti sufletul din mine, esti viata mea si sper ca mereu sa fie asa…… "

Statusuri de dragoste 109 " Te iubesc ca pe propria-mi viata! Stii de ce?! Pentru ca tu esti viata mea…. "

Statusuri de dragoste 110 " A B C D E F G H I J K L M.mi-e dor de tine ! "

Statusuri de dragoste 111 "

T- tandra
E- eleganta
I- irezistibila
U- unica
B- blanda
E- eterna
S- scumpa
C- curajoasa…

Statusuri de dragoste 112 " De vei plange pentru mine zi-mi sa plang si eu…. De v-ei plange pentru alta iti doresc sa plangi mereu… "

Statusuri de dragoste 113 " Dragostea e ca o clepsidra, cand ti-se umple inima,ti se goleste creierul…. "

Statusuri de dragoste 114 " Cand te crezi singur…. gandeste-te ca…. persoana iubita te urmareste la fiecare pas… :X :X :X "

Statusuri de dragoste 115 " Cand un pictor orb v-a picta sunetul unei petale de trandafir cazand pe o podea de cristal atunci inseamna ca te va iubi mai mult decat mine… TE IUBESC ! "

Statusuri de dragoste 116 " Cine iubeste si tace, nici dracu n-are ce-i face… "

Statusuri de dragoste 117 " Iti vad lacrima pe obraz cum incet iti curge, zambeste pentru mine. Si ma jur pe viata mea ca voi face totul ca sa fie bine… "

Statusuri de dragoste 118 " Ca o ploaie in desert ai aparut… Am simtit ca ma pierd intr-un sarut… M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor… M-ai facut sa te ador… "

Statusuri de dragoste 119 " Fara tine ma sting… Ma hranesc doar cu nopti din trecut… Stelele plang in urma ta…Cum as putea sa uit… Cerul e trist… toate vb numai de noi… iar mie… mi-e dor de ochii tai… "

Statusuri de dragoste 120 " Dragostea se naste din priviri,creste pe buze si moare in lacrimi ! "

Statusuri de dragoste 121 " Ori e alba, ori e neagra… inima mea mereu se-ntreaba…. daca am facut bine cand m-am indragostit de tine… "

Statusuri de dragoste 122 " Iubirea inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face… "

Statusuri de dragoste 123 " Dragostea este ca atunci cand nu vrei sa dormi pentru ca realitatea este cel mai frumos vis… "

Statusuri de dragoste 124 " Dragostea e ca vopseaua unei masini.se obtine treptata, din mai multe straturi iar dupa ce este aplicat si lacul se gaseaste cineva care sa o zgarie….

Statusuri de dragoste 125 " Aseamenea unui zambet se ascunde mii de lacrimi… "

Statusuri de dragoste 126 " Dragostea este singurul joc care se joaca in 2 si ambii casiga… "

Statusuri de dragoste 127 " In lume sunt 8 minuni… 7 dintre ele le stie toata lumea dar pe a 8-a o stiu doar eu… aceea esti tu…. iubirea mea ! "

Statusuri de dragoste 128 " Gura ta alaturi de a mea se transforma intr-un sarut! Un sarut
de-al tau e un vis , un vis pe care eu il iubesc! Te iubesc si te voi
iubi mereu , iubirea mea , dulcea mea iubire… "

Statusuri de dragoste 129 " Nu te speria!Sunt la spital!m Mi-au gasit ceva la inimaFii fara grija, operatzia nu a reusit.Nu te-au putut scoate din inima mea caci acolo vei ramane mereu!

Statusuri de dragoste 130 " Probabil poza mea din rama mi-ar sopti :"stii nu esti ce-mi doreams a fii "

Statusuri de dragoste 131 " Nu stii ce greu imi v-a fii…. daca ai sa pleci si nu o sa mai vii… "

Statusuri de dragoste 132 " Undeva, cineva se gandeste la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa… "

Statusuri de dragoste 133 " Pentru tine dragostea a fost o gluma. si ai trait cu mine numai in minciuna… "

Statusuri de dragoste 134 " Numai langa tine viata mea e roz…. TE IUBESC ! "

Statusuri de dragoste 135 " Pentru ochii tai ti-as da si luna si marea, pentru ochii tai imi plange acum inima. As vrea langa ei sa fie doar c ne leaga p noi doi, langa ei sa fie doar dragostea mea si a ta… "

Statusuri de dragoste 136 " As vrea sa dorm pe parfumul trupului tau, sa ma topesc cand atingerea ta ma arde, iar sarutul meu sa soarba dulceata buzelor tale…TE IUBESC ! "

Statusuri de dragoste 137 " Pretuieste-i pe cei care sunt alaturi de tine cu adevarat, pentru. ca atunci cand ei nu vor mai fi, tristetea v-a mai castiga o
lupta……….iar u te vei inchide si mai mult in tine………nimic nu este pentru.
TOTDEAUNA ! "

Statusuri de dragoste 138 " Maine de as pierde tot, eu stiu ca in inima ta tot timpul voi avea un loc…"

Statusuri de dragoste 139 " Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci cand sunt cu tine… "

Statusuri de dragoste 140 " Sa iubim nebuneste tot ce straluceste pe acest pamant, fiindca alta viata nu ne este cunoscuta… "

Statusuri de dragoste 141 " Iubirea este singurul lucru care poate fi impartit la infinit fara sa se micsoreze… "

Statusuri de dragoste 142 " Toate neputintele se reduc la una: aceea de a iubi, aceea de a evada din propria tristete… "

Statusuri de dragoste 143 " Acela care nu se iubeste pe sine insusi nu stapaneste nimic pe lumea asta… "

Statusuri de dragoste 144 " Dragostea e ca vantul : nu o poti vedea , dar o poti simti… "

Statusuri de dragoste 145 " Aseara am visat trei stele…numai una era mai stralucitoare ca celalalte…una erai tu, alta eram eu, iar ultima era cea mai stralucitoare… dragostea ce ne unea…. "

Statusuri de dragoste 146 " Nimic nu e mai frumos decat IUBIREA …iar iubirea e mai presusus de orice ! "

Statusuri de dragoste 147 " I loved you once, I love you still, Always had and always will… "

Statusuri de dragoste 148 " In lumea mea care e o mare intrebare tu esti raspunsu fara ezitare….te stiu din cartile de basme si povesti….cat de tandru esti……prin felu in care iubesti stii ca ma innebunesti… "

Statusuri de dragoste 149 " Unii spun ca suntem prea tineri ca sa iubim….ca nu stim ce este DRAGOSTEA….dar o inima batrana nu ar rezista la atata suferintza… "

Statusuri de dragoste 150 " Oricate necazuri atrag la mine, peste toate trec daca te am pe tine.Tu esti viata mea.Langa tine uit de necazurile toate.Tu imi dai putere sa merg mai departe !
sper cati plac
Am fost ce nu voi mai fii niciodata! Acum sunt asa cum nimeni nu se asteapta !

Stiu nu sunt perfecta! Am o gramada de defecte. Dar n`am obligat pe nimeni sa ma accepte.

Un lOoK d bad g!rl . O inim@ d goOd chiLd . Eu pot sa fiu ca si tine Oricand . dar tuh qa mine Nikiodata.

n-o ai ''tu'' n-o au nici ''alti''.[] e genu de fata care nu se baga in relati[:X]!

E genu' de fată care ştie ce vrea dar nu o să ştii niciodata ce e în inima sa.

Stai Cuminte.Tzine minte Ca te Fac doar din Cuvinte! N`am Rabdare Gura Moale.Nu ma Pune La`Incercare.

E atata de schimbata ! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie niciodata.

Dau Rime c0recte` Te ard l sentimente`Tzi se pare un miraj -eu itsi spun ca n-ai curaj, intra`n anturaj, dar 0ricum` fac ce fac si te sc0t din peisaj.

.Educata de destin Simt mult Arat putin Eo nu ma`ntrec cu nimeni si nu port alta fata Sunt succese care ma`njosesc Shi infrangeri care ma inaltza.

Esti raspunzator pentru cum se-mbraca, motivul pentru care ar iesii noaptea pe strada, tu influentezi felul in care se poarta, ca tot ce face e pentru ca tie sa-ti placa.

Aici e v0rba d stil trebuie s ai sex-appeal s stii ce fki, nu te lasa c0ndusa tsine mereu capul sus calca`i in pici0are d0oar asa vei fi maree`!

Spui ca e pustoaica si nu`tsi place asa , dar asa cum e ea tsi-a furat inima . Cat vrei tu sa pari de gigolo cand ii vezi ochishorii itsi piere chefu` de`a face mishto.

De obicei te duci in cluburi de noapte.crezi ca mashina ta ma da pe spate? parfumul greu pluteshte in aer,acesta este portret robot de fraier .

.Ai vrea s-o ai mereu cu tine, Stii bine ca prea mult nu tine, E pustoaica rau, e greu. Vrei s-o faci de casa, ai tupeu !

Si zi de zi isi rujeaza pe buze zambetul ei minunat dar nici azi nu s-a inventat un baiat care merita tot ce are ea de dat !

Nu mai e Ea Fetitza ce tacea!Astazi iti spune PA,ieri poate'i pasa.

TotsSi baietii dp` tne zbiaraa Ca ai cu cee esti criminalaaa

Ştie să danseze, ştie cum să procedeze ştie să te ruineze, să te bulverseze să te amendeze, să iţi demonstreze că nu are cum să nu te intereseze.

N`am impresii`n cap`!Nu sunt figuranta`!Shi daca` esti cumva` de alta` parere`.Chiar` nu ma intereseaza` punctu` tau de vedere`!

.Nu Sunt Pe Bucatzi`Si Daca Nu`ti Convine` `Stanga`mprejur `Ma Doare Fixx In Cot De Tine.

arzi de nerabdare sa dispar daca arzi de nerabdare arzi de tot macar.

Le pun conditii` la toti care` ma vor .Uita`te da` nu atinge si uite-asa eu ii omor.

Are o tehnica speciala` Stie exact cum` Sa te bage`n boala.

Poarta-te frumos cu ea.Ca e prea mica si nu stie ce vrea.Spune-i da cand spune nu.Cand zambeste,zambeste-i si tu.Cand greseste nu o certa.Ca e prea mica si nu stie ce vrea` !

•Si as avea multe sa`ti spun.dar ti-as acorda prea multa importanta!•

Nu ma crezi in stare? Nici o problema. Nu ma cred nici eu. Dar fereste`te de ziua in care o sa prind tupeu

Am cateva idei idei . Cine stie poate ies scantei

Parca e ea.Cea care spune mereu "te iubesc" in loc de "multumesc":X

Curaj sau doar 2peu Sa intri in jocul meu.

TotuShi ma admiRa,pentRu ca Sunt cOpil si am o lumE de Vis si Singura mea privireeil duCe'n parais!

Nu Ma Laud De Frumusetze Sh Nici De Mare Finetze.Am Yo Farmecu`Meu Asha Dupa norocu`Meu.Nu`s Mare Frumusetze Shy Nici Mare Tandretze.Dar Dak Ma Cunosti.Ajung Sa`ti Fiu Febletze:*

Ea e speciala fata de celalte shy stii dc?Pt ca ea nu face ce face celalteEa iarta shy imbratiseaza cu caldura oamenii la care tine.:X.Pt ea prietenii snt p primul loc!

Ea e diferita de Celelalte. ~E ca si cum n`ar interesa`o de cum Arata~ Ea nu face Eforturi sa fie placuta De cineva.Si de`aia Pare asa Naturala.[[;X]]

Hey tu!Nu e perfecta,nu e trista,nu e cea mai vesela.e doar pur si simplu EA

Renunta la metafore si epitete cretine...cand ele se bucura ca ai renuntat,da'i din cap si treci pe linia de start

?Mersul ei de scena… Te baga in dilema… Vorbeste ca O profesoara… cu un cuvant te baga`n Boala… pozeaza pozitzii proprii… iar voi TARFELOR da-ti Copy?

Model de femeie care cauta scanteie • Il parasesti pe fraier • Asta`i cea mai buna cheie •

nici0data nu e prea tarziu` ! t0ate tre` sa le`ncerci, incearca`le pe viu ! cand t0ti prefacutii se prefac ca` stiu ,ridica d0ar degetu` mijl0ciu`?

Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

Chiar asa?!?Mai gandeste-te

Sa fiu perfecta?E ultimul lucru care mi l'as doriiMandra?Nu pentru ca nu imi place

Ia`ti ,ma liber de la stress.Si atata interes.Chiar nu vezi ca totul.E din ce in ce mai pervers?

Chiar crezy ca este atat de usor?Afla ca t inseli,scumpoOferi ura,invidie,rautate d asta vei avea parte.Dar eu n’am de gand sa tin asa cva in suflet si stii dc?Pt ca noaptea vreau s m odihnesc

Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucarii tu mereu crezi ca pun botu’.hai c’o faci pe idiotu`

[[Si-ti mai spun ceva din ambitie,pastreaza-ma ca sunt pe cale de disparitie]]

Pff mai sti atunci cand m'ai vandut cand ai avut ocaZia?Eu nu t vad,scumpethe te dau degeba.Nu regreta ce ti-am sp pana acum.Pt ca tot c am zis era din suflet

Nu stiu ce respecti tuh dar eu nu respect persoanele kre atunci cand ai mai mare envoie de ele isi dau refresh la caracter

Ai grija ce faci, actiunile devin obiceiuri. Ai grija ce obisnuiesti sa faci, obisnuintele devin caracter. Analizeaza-ti caracteul, iti devine destin!

Viata cateodata e in alb si negru...dar port mereu la mine o cutie de carioci!

Acuma zi,ce faci? vii mai aproape sau te retragi?

Minti ieftin si prost,Iti stiu replicile p drost.C urmeaza sa spui iti zic eu dinainte mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte.Am fost si voi ramane aceiasi fata cuminte cu ganduri rele in minte.

Multi imi gasesc defecte.Impresii in cap .Zi de zi cate`un fraier se crede baiat de baiat

Ceea ce il usuca pe tati meu de bani E pustoaica lui de 17 ani

Stilul ei pervers te fenteaza tot mai des ,te intrebi . oare ce nu a mers?

Parca n-are niciun defect, Cand se instaleaza seara, ea ii da efect. Si mi se pare corect, E o munca sa te mentii frumoasa. Respect.

ma vrei nu? dar iti zambesc si'ti spun bye bye!

.Fii falsă`!Trişează des şi fii sigură ca vei castiga un joc pervers!Toată lumea joacă pe interes!

Imi Reprosezi ca snt fitsoasa,plina de impresii si nici pe departe sa ating perfectiunea.Dar cum se face ca tot dupa fundu` meu esti!?

Te da pe spate cu-al ei stil de copil teribil.

Sunt aceeasi si nu ma pot schimba.M-am schimbat destul si ai profitat d ubirea meaStop atitudineMandria ta e lovitaCaci te-ai jukat cu o papushik ce sentimente imita.

nu puteam fi inocenta intr-un mediu violent

Nu Ma Supar Din Contra Sunt Chiar Fericita K Dak Eram Un "Nimeni" Nu Eram Atat De Barfita ! Castig Orice Meci,Pe Scena`ti Dau Scor Iar Dak o Dau In Bara Am Grija Sa Fie Bara`gol

Pune STOP cand te streseaza explika`i ca exagereaza nu`ntselege? abereaza? spune`i PA si se calmeaza!

.[Fata: Crimanala,sentimentala,afacere ilegala, Senzuala, profesionala, treaba e km temporara]

Vrei sa pari naiva, emotiva, nu e rau Ca nimeni nu.si da seama ce se.ascunde`n capul tau Esti exact cum trebuie sa fi, asa cum iti convine Ai stilul tau de.a amagi numai dintr.o privire )!

Ea nu te minte, arata ce simte! Vorbeste cuvinte intelese de Ea.

Stii cum e?! In viata nimic nu e perfect!

InOcenTza` din mIne` iTzi jOaca feSte`

~ [ ] Nu esti decat un pusti de bani gata Sponsoru e tati vezi ca stie fata [ ] ~

Sa-ti ofer putin timp din timpul meu .

Ma joc cu tine , devii nervos,chiar ai luat-o in serios ?

Poate lumea minte sau poate nu. Dar trebuie sa tii minte: EU NU SUNT TU!

Dozeaza-ti esenta in cuvinte,cedeaza-ti orgoliul si nu-i purta trecutului doliu.

Sa taci cand vorbesc eu! Nu'mi place sa minti atat timp cat mint si eu! Nu'mi place sa imi spui "Pa"! Nu uita-asta e replica mea!

Lasa-i pe altii sa se agite, so what? Nu conteaza cine comennteaza! Iar daca esti pe faza o sa vezi ca nu ma intereseaza!

Fii eleganta , Nu te vinde pe nimic,Sofisticarea. Este cea mai agresiva forma de feminitate.

•»Educata de destin.•Simt mult si arat putin.

•Facem tot ce stim si nu ne oprim• Traim viata din plin•

Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul,apare cineva si schimba totul!
Eşti frumos, drăguţ, chipeş… dulce ca mierea dar mă deranjează faptul că nu pot fi lângă tine…

Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
Îl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sarut pe el
Gândindu-ma ca te sarut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca sa te uit pe tine.
Cu toate astea...
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!

Te iubesc la nebunie ca un tort pe farfurie...te-as manca cu lingurita si ti-as saruta gurita:X:X:X

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

Pe-o petala de lalea,iti trimit adresa mea: ORASUL DORULUI,
STRADA AMORULUI,
JUDETUL IUBIRII,
BANCA INTALNIRII

Iubirea ta e singurul gand pentru care exist. Nu uita ca pentru tine traiesc. Si stii de ce? Doar ca sa TE IUBESC ! "

De vei plange pentru mine zi-mi sa plang si eu…. De v-ei plange pentru alta iti doresc sa plangi mereu… "

Nu ma crezi in stare? Nici o problema. Nu ma cred nici eu. Dar fereste`te de ziua in care o sa prind tupeu

?Mersul ei de scena… Te baga in dilema… Vorbeste ca O profesoara… cu un cuvant te baga`n Boala… pozeaza pozitzii proprii… iar voi TARFELOR da-ti Copy!
Funditzsa?smug