| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU vreau si eu trupe sau artisti care sa cante meloidii gen nightwish! fundita la cele mai multehee hee

Răspuns Câştigător
| KuolemaTekeeTaiteilijan a răspuns:

Nightwish sunt unici. Am incercat atatea trupe 'asemanatoare' insa dupa ce am ascultat mai multe piese mi-am dat seama ca nici nu se compara cu Nightwish. Nightwish si-au creeat propriul lor stil. Totusi, poti sa incerci Delain, Epica, Leaves' Eyes, Lacuna Coil sau Amberian Dawn (canta metal simfonic si au o voce feminina, la fel ca si Nightwish)

3 răspunsuri:
| Pukka a răspuns:

We are the fallen, Evanescence, Skillet sunt destul de apropare dar daca iti place rock-ul te vor ajuta big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc mult o sa dau funda la cineva in curand daca ma pate ajuta cineva era o fata si un negru fata era alba cantau o melodie misto ea era inger parca si tot avea schimbari de n fel de haine. in fine mai era si unu alb care avea parul lung si la sf ea se trezeste si era un vis ea si cu cel alb erau iubiti in videocliphee hee

| megadeth_5578 a răspuns:

Incearca apocalyptica. iti sugerez sa incepi cu melodia i'm not jesus