| Rapidistu_Stefan_1997 a întrebat:

vreau si eu un mesaj pentru o prietena ( amica ) care pleaca in Italia si se intoarce vara. n-am idei si vreau sa-i transmit un mesaj frumos... imi pare foarte rau ca pleaca si vreau sa-i arat asta prinr-un mesaj happy

Răspuns Câştigător
| BombonikThaa a răspuns:

A spune "Ramas Bun" nu inseamna nimic. Timpul petrecut impreuna este tot ce ramane, un felul cum ne-am despartit.

O sa te ineci in lacrimile mele de durere si tot raul pe care l-ai facut o sa se transorme in durere.

Povestea noastra de iubire s-a stins in uiare si scrum si un ramas bun este cel bun lucru acum!

Despartirile sunt ca un scaldat in gheata, decat sa fac asa ceva mai bine mi-as da un an din viata.

Cel mai greu lucru in viata este sa-ti iei la revedere de la o parte din viata ta.

Am ajuns mult prea departe ca sa ne luam ramas bun de la barfe desarte.

Sper ca aceasta despartire sa fie doar un capitol in povestea de iubire dintre noi doi.

Un barbat este indragostit pe jumatate de o femeie care-l asculta si cand se ajunge la momentul despartirii cealalta jumatate a lui moare subit.

O floare nu poate înflori fără soare, un omul nu poate trăi fără iubire si o despartire este nimicitoare atunci cand a fost dragoste adevarata.

Povestea unei vieti este mai rapida decat clipirea ochilor asa ca orice ramas bun este de prisos.

Un sarut este un truc minunat creat de natura pentru a opri vorbele, atunci când cuvintele sunt de prisos. Sper sa nu-mi iau ramas bun de la iubirea noastra si sa fim asa pana la sfarsitul zilelor.

Un barbat nu stie niciodata cum sa spuna Ramas Bun. O femeie nu stie niciodata cand sa o spuna!

E timpul sa ne luam ramas bun dar aceste momente sunt foarte triste asa ca e mai bine sa ne luam in brate si sa uitam de tot raul din lume.

Imi iau ramas bun de la tine cu inima franta si cu milioane de intrebari la care o sa raspunda doar lacrimile mele.

Dragostea dintre doua organisme este un compus dintr-un singur suflet si atunci cand iti iei ramas bun, ceva se rupe iremediabil.