| scumPik16 a întrebat:

Bună TPU; x.

Aş vrea ceva status`uri noi; x...

Dar nu de fiţe :*

Dau funda la cele mai frumoase pr0mit :*

Mesc >:d

Răspuns Câştigător
| mytzzy_8364 a răspuns:

Stiu nu sunt perfecta! Am o gramada de defecte. Dar n`am obligat pe nimeni sa ma accepte.
Tu crezi c-a fost iubire-adevarata?…Eu cred c-a fost o scurta nebunie!
Crezi ca-mi pasa ce ai? Oricum nu te respect. ai ambalaju` misto. da` continutu` e infect
Degeaba incerci sa schimbi ceva.
Te doare. ramai doar o eroare
De ce sa plang? suflete si inimi stiu si eu sa frang!
Nu judec pe nimeni. le dau direct o sentinta dura
Eu stiu sa`nchei cand trebuie. tu nu stii sa te opresti! Am spus : Viata e scurta! tu dc o lungesti?
Imi place ce vrajeala conduci. da` pune frana ca te lovesti
Vretzi sa faceti ceva pentru mine? Faceti infarct!
Tu suferi de smecherie? de fapt boala ta se numeste prostie
Speranta`i cea mai mare curva. care exista pe acest pamant. traieste cu fiecare. si toti traim cu ea in gand
N`am ce spune cand totu` la tine se rezolva prin glume
Si stie ca nu`mi face bine
Dar orgoliu lui e mai presus decat iubire!
Tu vrei sa`mi fi model in viata?! Ai TPU
M`ai vandut cand ai avut ocazia. eu nu te vand, te dau degeaba
Lasa`ma sa fiu eu!
ne-am indragostit ca draq. tu de mine, eu de altu
Si te inteleg. sau macar incerc sa ma prefac. m`am saturat sa aud mereu "Imi Pare Rau N`am Sa Mai Fac"
Iubitule. Hainele si bijuteriile mi le cumpar singura! De la tine vreau doar Respect. si ca sa stii daca ai nevoie numai sunt aici. strig`o pe zdreanta ta. poate ea isi face griji!
Respectul e ceea ce primesti pentru ceva ce faci bine. Deci din respect. Ma pis p tine!
Am tot ce`mi doresc. am imaginatie!
Vin de pe un taram ciudat. nu stiu sa plang si nu inteleg dragostea!
Nu`mi ajungi prin inima nici daca-mi intrii prin vene
Va veni vremea cand vom vorbi din nou. eu o sa rad de multe. tie o sa-ti para rau!
Nu ma critica, nu ma judeca, nu ma cataloga. m`ai alungat si acum zici ca eu nu te-am iubit!
Primesti acest mesaj de despartire pentru ca ai fost prima mea iubire si am vrut sa te fac fericit. Iti doresc sa ai parte de toata suferinta mea si sa o traiesti inzecit.
Nu uita,ca tu ai ales sa te-ndepartezi,ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi, si in gand, raman doar cateva amintiri si cand te gandesti la ele uneori uiti sa respiri.
Mi-aduc aminte lucruri pe care nu le pot exprima-n cuvinte...
Viata merge înainte ce a fost a fost. Nu te poti abtine si nu îl poti uita, îl iertai mereu chiar daca îti gresea.
De`ai putea sa vii o clipa, sa ma vezi atat as vrea...si sa te convingi iubire, ce`a ramas in urma ta!
Nu uita si adu-ti aminte...Cand in telefonul' ala blestemat ti-am zis ultimele cuvinte...
Si te iubesc m`ai tare ca oricine! Pacat ca tu nu ai ochi si pentru mine...
Oriunde mă duci tu...

| scumPik16 explică (pentru mytzzy_8364):

Foarte frumoase statusurile :X
mesk mult :*

3 răspunsuri:
| mytzzy_8364 a răspuns:

Ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu. Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu!

problema ta?! e si problema mea:X
dai uh de belea?! dau si eu de belea:X
uh esti sora mea,asa a fost mereu:X
cat timp suntem impreuna, nimic nu e greu!

Pooate Semanam dar Nui Sora Mea Pe Bune:X
Ma Ajutta Imi Da Sfaturri Bunee.E ce am mai scump pe lume

Oricand putem spune ca:"ne stim dintotdeauna!" In momente grele ne-am intins una`alteia mana!

Am o Prietena p`care Stiu ca Ma pot baza
Sh orice Ar fi, Ea e doar a Meah!:X

Peste toate o Sa trecem Cu capul Sus!:X
Ne Avem una` p Alta si Asta`i Mai presus!:X

Si ce daca e lumea rea ma ajuta 'sora' mea si la rau da` si la bine nu se desparte de mine!:X!

Nu`mi Spuneti km Sa`mi Aleg Prietenii; x...Ma Pricep La asta... Ca dovada v-am Ales p`voi:X

*Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

*Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don’t carry knives.)

*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

*Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

*Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

*Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)

*Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

*Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

*Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

*O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

*Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend so surely as success: yours or his.)

*Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

*Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa. (The road to a friend’s house is never long.)

*Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

*Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii. (Never explain–your friends do not need it and your enemies will not believe you anyway.)

*Never forget the people who made you who you are.*She’s my best friend. Break her heart and I’ll break your face!

*Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei. (The best accessory a girl can have: her best friends.)

*Laughing until your stomach hurts is what friends are for.

*E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie. (It’s much easier to turn friendship into love, than love into friendship.)

*You know you’ve got the greatest friends when the only time they make you cry is when you’re laughing too hard.

*Friends are forever. Boys (girls) are whatever.

*Good friends don’t let you do stupid things… alone.

*A true friend is like a good bra: supportive, hard to find and close to your heart.

*A best friend is like a 4-leaf clover, hard to find, lucky to have.

*Friendship is like China bowl: once broken, can be mended but crack is still there.

*A friend is one who knows you and loves you just the same.

*A friend is one who knows us, but loves us anyway.

*Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

*Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

*Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.

| Andr3e a răspuns:

Spui ca nu mai sunt la fel, ca m`am schimbat, dar de fapt n`ai ajuns sa ma cunosti cu'adevarat.
Poate m`am schimbat sau poate doar m`am saturat
º " Ce tot le pasa pe cine iubesc?! Ce tot le pasa cu cine vorbesc? De ce imi spun cum sa traiesc? E treaba mea cum ma imbrac si doar a mea cum sa-ti vorbesc."º
Nu te schimba. Urmeaza'ti visele.Nimeni nu te poate opri, Nu ceda orice'ar fi
__[]~[:*]~ CeI care ma critica si Ma invidiaza ~[]~___Vor doar sa ma scHimBe___PenTru cA vad in mine ceea cE Ei nu vor Fii niciodata [!]~[:*]~[]___
Nu am pacalit niciodata pe nimeni. Eu i-am lasat sa creada ce vor. S`au pacalit singuri!
Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri. Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri. Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri.
●` Regula numaruuu` unu`  ` Sã n`ai incredere` in Nimeni`!
Eu Asa Sunt. Asa Voi Ramane. Daca Ma Placi E Bine. Daca Nu. Obisnuieste`te"
Mereu cu zambetul pe buze • Nu se streseaza • Nu o prea intereseaza ce urmeaza •

Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai demult... Poate nici n`ai observat de la un timp am mai crescut
Te tin la distanta,Ma fac ca nu iti dau importanta,Situatia`i mai complicata,Sunt o fata RASFATATA
Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme,tot as glumi!,pentru ca stii,viata e grea si lumea e rea,Cum as putea sa rezist,daca nu m`as purta asa?
Nu sunt fitoasa nici alintata dar stii ceva nu ma lua drept papusa ta! Am sa-ti mai dau inca o sansa dar intr'o alta viata, cat despre mine:nimic din ce misca nu ma misca
Inca am suflet de copil care refuza sa creasca, Mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proasta
poate nu'ti par fata cuminte, sau poate ca da, insa aparentele inseala,inainte de a ma "eticheta",gandeste'te bine sa nu faci vreo greseala
Nu stau in atentia ta Ca are cine sa ma bage in seama! Paharele sus Sampania sa curga Respect pentru fetele Care Au stiut sa faca Fraierii sa planga!
sunt doar o fata cat se poate de obisnuita :X care nu are absolut nimic special, Are zile in care parul ii sta ca naiba,si zile in care arata extraordinar :X
N-o sa uit ceea ce sunt,o sa ajung ceea ce visez,o sa iubesc ce imi place,o sa uit ceea ce ma doare, n-o sa uit ceea ce mi se greseste, o sa fiu buna cu cine merita si rea cu cine trebuie
Am trecut peste ce a fost mai greu.Si nu mi-a pasat ca la bine ati fost cu mine si ca m-ati lasat la greu Am trecut peste asta inca o data.Dar acum sunt o alta fata