| Mihaellla a întrebat:

Buna TPU love struck
Vreau si eu statusurii kiss
Statusuri de prietenie si de dragoste love struck
Va multumesc love struck
Dau funda kiss

Răspuns Câştigător
| վፀiፀፀ a răspuns:

Ai vrut sa fac o piesa, am facut, nu are rost. Nu plange fiindca nu o sa mai fie ce a fost!

Barbatii sunt ca pantofii, cei frumosi te costa

Cenusareasa e dovada ca o pereche de pantofi iti poate schimba viata!

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri.Te-a înva? at sa cite? ti printre zâmbete? i rânduri? tergi o lacrima dar nu po? i sa? tergi amintiri.

Hai pleaca-n **** mea,du-te, ca nu te mai retin.//

Imi spui ca ai inteles, si acum ti'e dor Dar sa uit cat ai gresit nu imi e usor Si cum sa te iert.am sufgletul gol.

Cautã acea persoanã care sã te facã sã zâmbesti.e suficient un zâmbet ca sã se facã luminã într-o zi întunecatã!

Atata timp cat nu-ti pasa unde esti, nu te poti rataci

o vezi? nu e trista, chiar deloc.zambste suav, are privirea de foc.E dulce si o iubesti stii bine.dar ea, deja nu se mai gandeste la tine

Am luat palme dupa palme, acum dau pumni înapoi

În trecut toate au disparut, o luam de la.nceput? i mergem înainte.

Acum ar trebui sa stii mai clar ce vrei.El are de pierdut,tu esti OK

Mesaj adaugat ulterior:
`You are my light in the dark``You are the beating in my heart``But that is not enough``Will I ever be by your side``

`[Tot ce`am vazut]`[tot ce`am facut]`[tot ce`am simtit]`[a fost pentru ca te-am iubit]`

```Sunt doar un Om```Un viSatOr```Ce te iubeste enOrm```[]

. NiciodaTa Nu SpuNe Niciodata`. Nici IntotdeauNa`. Dar Spune`i ca il Iubesjti Ca NiciodaTa Si Pentru totdeauNa
__Imi spuneai ca sunt un inger pentru tine_sunt cuvinte care inima mi-au frant. ___acum stiu ca`n noptile senine_uneori si ingerii mai plang

Inca de mici ne naStem pentru a iUbi*Astea'S cele mai frumOase momente ale vietii*Cand Se va intampla inSa nu vei Stii*Ii vei Spune doar atat:

[]Undeva te pastrez mereu in inima mea,Sti ca nu te pot uitaa,Am sperat ca-mi vei da toata dragostea ta, Dar eu un te pot avea[]

[[De ce crezi ca daca ar fi ceva, te-as iubi mai putin?] x

`I'll be half a life until you come back :]

`[De dragul taU fac orice Si nu reGret]

____[Nu`mi spune mie ca suferi]___[Si ca treci printr`O pasa trista]__[Daca`ti plange inima dupa mine,]__[Inghite`O batista!]

dA rImE cOeReNtE.Te ArDE La sEnTiMeNtE. TzI sE pArE uN mIrAj. eU iTzI SpUn kA n`Ai cUrAj. iNtRa`N aNtUrAj. fAcE cE fAcE si Te ScOAt3 DiN pEiSaJ!

To? i Sunt în goana dpa parfumul fin de marijuana

E genull de fata.Caree te vreaaaa.Darrr.Nareeee nevoiee de tneeeeee.Nu`ti poti da seamaa.E cevaa ciudat la ea!

NUmai sunt cum eram.AkM ZAMbesc.aTuNCI pLANgeAM.am iNvatAT c iN vIataA.SUNT sj bUNE SJ rEle.sJ PesTe toATE Trec k AM pUTeRe.

uita`te atent. nu insistent.priveste dar nu aTinge.tE pot respinge! viseaza. doreste! Dar In realitate Nu Ma Poti AtIngE.

Am Intentzii Bune, Pe Bune. N`ai Tu Idee Cate Cuvinte Frumoase Pot Spune

Ce CrEzI Tu.CoNtEaZa Mai PuTiN pentru mine. OrIcUm FaC tot Ce`Mi ViNe.Nu UrMaReSc ChIaR Sa Va DiSpLaC.Dar REFUZ MeReU Sa Va FaC Pe PLAC!

totul trece. asa se spune.dar nimic nu trece fara sa lase urme!

vezi tu :-s Momentan nu`mi vine sa privesc in jur!winking Pt ca te vad pe tine :-& si imi vine sa injur`!happy

Ai bani`? Love storylove struck`! N`ai bani`? I`m sorry`!

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme.tot as glumi! pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!

De` cate ori vad visele cum se sfarsesc.De atatea ori ma ambitionez sa reushesc.Am drumuu`u meu si asta nu se va schimba.
se aude o vocee! Shhh`. Speranta moare ultimaaa`!:X

Nu`s ca voi.sh` nu am fost niciodata.Nu`s ca voi.va repet inc`o data`! Nu am vrut, nu am nevoie.d mila nimanui. Prietenii care`i
am deocamdata`mi sunt destui

Cateodata Pur si simpluiti vine sa renunti. Iti vine sa pleci DRAQ si sa uiti sa mai anunti`! Ai vrea sa te ascunzi.`! Dar stii ca lumea e mica`!
Si niciodata Nu poti sa scapi de ceea ce ti`e frica`!

Oare a fost un vis`?:-s Unul interzis`?sad Era pe cale sa devina realitate.dar din pacate.Usor usor te`ai dat in spate:-

2 răspunsuri:
| beastboy84 a răspuns:

Http://statusbun.com/? cat=7 alegeti tu :*

| ĆǿρίℓNέвμή a răspuns:

. Statusurii de Prieteniie.

O prietenie adevarata inseamna o prietenie in care cele doua persoane sa aiba incredere una in cealalta... daca una dintre ele se indoieste de cealalta inseamna ca acea prietenie este una falsa

O prietenie falsa duce la durere nesfarsita:asa ca prietenii trebuie alesi cu multa chibzuintza.

O prietenie incepe cu un zambet, traieste printr.o lacrima si se termina cu un sarut

Prietenul adevărat, este acela ce-ți întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna, cu prietenie...

Pt mine esti un prieten adev, pentru altii esti doar un coleg.pentru altii poate chiar un dusman.dar.in adancul sufletului simt ca.ca.intre noi 2 exista ceva mai mult decat o simpla prietenie este Iubirea:Xte iubesc din tot sufletul:X

Sa porti mereu in gandSa porti o vesnicieAcest cuvant frumos Numit PRIETENIE.

Noi vorbim de parca ne-am certa`. Sa mor`!
Cand spui "Ce mm faci?! Pe unde esti?!"
Inseamna ca` vorbesti cu un prieten pe care il iubesti`! #

`. Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe. Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte. Te Iubesc Si Punct!

Noii`2`am`facuut`un`legamant` Cat`voom`traii`pe`pamanth` Nimenii`sa`nu`ne`desparthaa` Nikiodataa`niciodata

"Ne leaga de prea mult timp prea multe n'ai cum sa le stergi dar incepi sa uiti tot ce'a fost mai frumos si gresesti

Ai fost alaturi cand imi era mai greu.Ai fost aproape de suflethul meu. Ai fost aproape la rau si la bine Ai fost aproape mereu lnga mine:X
Impreuna trecem peste tot.Ca o prietenie trece si prin foc!; x

Putem spune ca ne stim dintodeauna! In momentele grele ne-am atins una alteia mana!

Adevarata prietenie este ca un trandafir. Nu ne dam seama de frumusetea sa pana cand nu se pierde.

Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.

Un prieten este cineva care are aceeasi dusmani ca si tine. – Abraham Lincoln

Prietenia este inchisoarea sufletului de buna voie in trup strain. – Dimitrie Cantemir

Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

Nu e sora mea pe bune dar ma bucur ca am gasit-o printre atata lume.:X

Dumnezeu ne-a facut prietene pentru ca mamicile noastre nu ne-au putut face surori.

Un prieten adevarat iti vede prime lacrima, pe a doua o sterge iar pe a treia o opreste.

Tin la tine pentru ca stii sa ignori slabiciunile si ratacirile mele si ma sustii cu fermitate, sa dau ce-i mai bun din mine.

Am cea mai buna prietena din intreaga lume imparte cu mine si rele si bune. Parca ar fi cu mine din acelasi sange. Pentru mine plange :X

Tu stii Cand am o suparare, tu stii cand ceva ma doare, tu ai ramas cand nu aveam nimic m-ai ajutat sa ma ridic.

True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget
Ai fost alaturi cand imi era mai greu.Ai fost aproape de suflethul meu. Ai fost aproape la rau si la bine Ai fost aproape mereu lnga mine.

Statusurii de Dragoste.

1. Dragostea incepe cu o gluma si se termina cu un suspin

2. Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput

3. Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc... supara cel ce iubeste... cel iubit isi bate joc

4.Alfabetul incepe cu litera "a", numaratoarea cu "1", tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine

5.Iti doresc sa mergi pe un drum numit VIATA, sa te impiedici de un ciob numit NORAC, sa cazi intr-o prapastie numita FERICIRE, si ca culegi o floare numita IUBIRE!

6. Daca vreodata luna nu-ti va fi aproape, daca soarele va disparea, sa stii ca a mai ramas ceva: iubirea mea, care niciodata nu te va lasa

7.Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea

8.Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste minunatul decor al prieteniei sincere, chiar daca scena a luat sfarsit

9.In lume sunt 8 minuni... 7 dintre ele le stie toata lumea dar pe a 8-a o stiu doar eu... aceea esti tu iubirea mea

10. Daca inima te lasa la mine sa te gandesti trimite-mi macar un msg ca sa vad ca ma iubesti

11. Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si n`as regreta deloc

12.De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic

13.Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna

14.Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare

15.As vrea sa fiu o stea... o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea

16. Daca as amaneta un gram din dreagostea mea pentru tine, ti-as cumpara lumea intreaga si inca ceva sper ca esti bine

17. Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind. E o taina pe care indragostitii o ascund de frica lumii cand taina e descoperita dragostea se stinge ca un cliseu fotografic expus la lumina

18.N-ai fi crezut ca o sa te iubesc, n-ai fi crezut ca ma vei iubi, dar acum suntem impreuna si nimeni si nimic nu ne va desparti

19.Cand cineva va putea scrie cu un cub de gheata pe soare inseamna ca te va iubi mai mult ca mine

20.8 litere, 2 cuvinte, 1 singur inteles - Te Iubesc

21.Alfabetul incepe cu ABC. Numerele incep cu 123. Muzica incepe cu do-re-mi. Si prietenia incepe cu tine si cu mine

22. Daca ma urasti trage in mine cu arcul, dar ai grija sa nu ma nimeresti in inima pentru ca acolo te afli tu

23I-am cerut lui Dumnezeu o floare si mi-a dat o gradina. I-am cerut un pahar de apa si mi-a dat un ocean. I-am mai cerut un inger si mi te-a dat pe tine

24.Cand iubesti esti cel mai fericit om din lume; cel mai trist lucru este sa suferi din iubire

25. Dumnezeu a creat niste ingerasi si i-a pus sa se joace, dar unul era asa de dulce si de dragut incat ceilalti l-au aruncat pe pamant. Te-ai lovit?

26.Traiesc pentru tine pentru ca ma faci sa imi bata inima repede atunci cand te vad, traiesc pentru tine si nu imi pasa de ceilalti... Te iubesc pentru ca esti tu, mereu langa mine sau in gandul meu

27.In rai fara tine e moarte e gheata, Si in iad linga tine e bine e viata!

28.Sunt un politist si te arestez pentru ca esti tu. E ilegal sa fii atat de frumoasa si sexy. Sentinta este inchisoare pe viata in inima mea

29. Picioarele tale sunt obosite? Pt ca ai alergat prin mintea mea toata ziua

30.M-am uitat in portofel si era gol, m-am uitat in buzunar si am gasit doar cateva monede, m-am uitat in inima si te-am gasit pe tine. Abia atunci am realizat cat de bogat sunt
In lumea mea care e o mare intrebare tu esti raspunsu fara ezitare….te stiu din cartile de basme si povesti…..cat de tandru esti……prin felu in care iubesti stii ca ma innebunesti

Funda?puppy dog eyes