| LuizaAndreeaLuiza a întrebat:

Buna tpuin iunie am banchetul si nu stiu cam ce rochie mi s-ar potrivi. am parul saten ochi albastru verzi, 1.69 si 49kg. ce modele de rochii imi recomandati(sunt mai slabuta).
funda si vot :*:*

2 răspunsuri:
| BlackAngel232001 a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/search sau Cu o rochie scurta in fata si lunga in spate si daca vrei poti sa cauti ca sa poti sa iti dai jos aia lunga si sa ramai cu ea scurta sau si eu am avut un fel de banchet Am cautat pe net mii si mii de variante, pana mi-am gasit un model si de rochie, dar si de sandale...
In schimb toate gandurile astea au luat sfarsit pana am dat o raita prin magazine. Ma orientasem catre niste sandale... dar aveam niste dubii in ceea ce le priveste ( aratau ele bine, dar imi era frica sa nu se rupa, deoarece daca e banchet vreau sa dau tot ce e mai bun din mine).
La o a doua raita prin magazine dupa o perioada de 2 saptamani de la prima... la un alt magazin... am vazut o pereche de pantofi foarte frumosi la jumatatea pretului cat erau sandalele. In primul rand nu i-am cumparat. Am decis sa ma mai uit si prin alte magazine.
La magazinul de unde am cumparat rochia, am vazut aceeasi pantofi la un pret mult mai mare.
Initial nu stiam ce rochie sa aleg. M-am uitat foarte atent si m-am dus la o singur stand de unde am probat o singura rochie pe 2 marimi ( deoarece prima marime ma cam strangea ). Uita-te cu atentie ca nici vanzatorului nu-i place sa-i probezi toate rochiile si nici tie sa te schimbi intruna.
In ceea ce priveste coafura eu imi voi alege un par cret ( ondulat ) lasat p spate sau prins intr-o clama cu o floare ( sau alt model ) in asorte cu rochia.(nu te impopotona, nu iti face cine stie ce cocuri sau mai stiu eu ce ).
Machiajul de asemenea, in functie de culoarea rochiei dar si a ochilor tai. Poti alege ceva simplu, nu trebuie sa exagerezi. happy