| anonim_4396 a întrebat:

Buna tutror happy am 1.68 si 62 de kg
E bine :-s?
Ideea e ca am oasele late (ca sa zic asa), soldurile un pic mari
si picioarele (partea de sus) groase, gleznele sunt subtiri
Am incercat sa slabesc dar nimicstraight face... si mananc si foarte putin
Mai ales vara mananc numai de 2 ori pe zi

4 răspunsuri:
| allebwa a răspuns:

Pai sa stii ca nu o sa slabesti daca nu mananci! Asta e un lucru stupid, te imbolnavesti.Incearca sa mananci sanatos si regulat,si asa nu o sa mai ai probleme.
Dimineata cel mai bine este sa mananci cel mai mult pentru ca iti "incarci bateriile",dupa un somn lung, deci ai putea incerca un bol cu cereale integrale si fructe; un ou fiert ar fi esential; un pahar cu lapte si cacao si o chifla cu gem (nu neaparat, dar e mai satios). Micul dejun se ia pana la ora 10 maxim.
Mai tarziu, 2 feluri de mancare(deserturile nu trebuie excluse complet din meniul zilnic,dar incearca doar sa iei o cantitate potrivita,nu manca prea multe dulciuri).
La cina ceva usor, orez cu lapte, sau stiu eu? Ceva sa nu te balonezi.Un iaurt...
Este necesar sa iei 3 mese pe zi si 5 gustari (nu ma refer la dulciuri,ci la fructe sau sadwishuri).
Sper ca nu te-am enervat in partea de inceput a raspunsului, dar sa stii ca nu-ti fac morala, ci iti dau doar niste sfaturiwinking
Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1.68 inaltimea *

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pixoti... nu-i nimica happy

| amicsss a răspuns:

Pai normal ar trebui sa ai cu 10 kg mai putszin decat ianltsimea.Adica daca ai 1, 68 trebuie sa ai 58 de kg...j atunci o sa fii perfecta.Dar sa stii ca si eu sunt un pic mai plinuta si vreau sa slabesscc.dar e asa grreusad