| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani, 1.69 inaltimea si 62 kg este bine?
Am gleznele subtiri dar in partea de sus is mai grose picioarele(dupa genunchi)
Am incercat sa slabesc dar nahstraight face
Intr-un timp ziceam sa iau ceaiuri de slabit, dar nu cred ca sunt bune deoarece te ti cat de ti de ele si apoi te ingrasi mai tare
Asa a patit mama unei prietene
Ideea e ca eu am oasele late is mai mari si poate de asta am si aceasta conformatie
In zona stomacului cum sa zic ma umflu da dupa un timp imi revin la loc si mama mea tot la fel pateste si matusa
I-a spus cineva ca asta e din cauza stresului si ca acolo in zona aia sunt niste nervi
De mancat nu pot sa zic ca mananc foarte mult... uneori nici pofta de mancare nu am...mai ales vara cand este cald
Nu ma consider frumoasa...tot timpu m-am considerat urata si grasa
Pentru ca toti colegi din clasa isi bateau joc de mine
Si cred ca niciodata nu o sa gasesc pe cineva care sa ma placa straight face
In Romania mi se pare o mare prostie adica la ce ma refer...adica na aici daca esti un pic mai plinuta/plinut se uita toti cu niste ochi la tine sau daca na te imbraci nu stiu cum
Adica trebuie sa fi tot timpu la moda rolling eyes asa dau impresia unele persoane
De exemplu in America sau in Italia nu intereseaza pe nimeni cum esti, cu ce esti imbrcata/imbracat sau cate kg ai
Si copiii din ziua de azi din Romania nu mai sunt ca cei de o data fara suparare straight face
Rad una doua daca vad o persoana mai plinuta sau se imbraca nu stiu cum
Sa raspunda la aceasta intrebare cei care au raspuns mai explicit si sa imi spuna si alte pareri happy

4 răspunsuri:
| Didi908 a răspuns:

Pai depinde de varsta... daca ai intre 10-14 nu e bine sa ai 62 de kg daca ai intre 15-17 e binisor [adica ai putea sa mai slabesti putin, nu mult vreo 1-2 kg]
O zi buna!

| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

Phai. uithe'.
__________________________
1)nu trE sa te cHinui sa slabestipentru ca aSha este consTructZia voAstra, aDik' poTzin mai lAte in pArtea de sUs.sI eU am o coLega din clasa a 1-a pan' aKm', si sI ea aRe asa foRmatul.si se chInuia sa slaBeaska da' nu reUshea.da pT asta era apReciatha de baitezi,(fizic) si chiar avea la admiraTori>:O.nU trE sa iti strIki viata pT ca estipotZin complexAtha de ashta.eSte cVa "genetic" big grin.
2)mIe mi se pAre noRmal sa ai atatea kG' si inAltzime.aKm' eveNtual sa prActici mai muLth' un spOrt placut de tin si mai dai jOs' 1-2 kgbig grin da ii ocHei.nU trebuie sa ai cOmplExe.din cAuza asTha.
3)de baloNare, inCearca sa inLocuiesticva masa cu Activia, slAbestipotZin asa, si sCapi de baLonare.poA' is nerVi acolo thinking da asHta probAbil si din caUza stresUlui(cu grEutatea). linisteste'te ii ochei.
4)imbRaca'tE exAct asa cum vrei u.Nu ii bAga in seAma.iNka nu ai ImpliniTh 18 ani, si tE tot deZvoltzi.o sa vezi ca te mai inAltzi si sLabesti. uNor pers pOa' nu le place asa de muLth' cNd vad o pErsoana mai miKutza si mai plinuta, da'i mai bin decat inaltha' si cat casa poPoRului.big grin
5)nu te mai gAndi la astha.SigUr o sa te placa cineva. dA intAi trebuie sa te plAki u. uita'te atenT in ogiLda. poate itzI place ceva (ochii, nasul, gura, parul)orice.si ti scoti in evidentza printr'un macHiaJ simplu', paL carE ti vA scoaTe in evidentzabig grin
6)nu'i mai baga in seAma pe cei din juR. dAka duPa ce citEsti asta si incErci sa o urmezi cat de cat, poAte te vei pake, vei caPata incrEdere in tine, si te veI place u.asTha mut mai impoRtant decat sa te placa ceilaltzi. big grin
7)estitanara, si ma gaNdesc ca ai niste trasaturi ft dragalashe, asa ca nu mai ganDi pesimist.copii astia de azi is mai superficiali, ca vAi cine is ei. da dA'i nabii.ashA i'am dat si yO si a fosT ochei. smug
SuccEs :X
________________________________
... traficant inascut...

| bya2010 a răspuns:

Pai daca ai 1, 69m ar trebui sa ai 59 de kg...mai slabeste si tu 2-3 kg
Fa sport(exercitii aerobice, alearga...etc) si tine si regim(nu mai mananci dupa ora 6 seara, nu mai manca paine alba...etc)
Succes!
Imi dai fundita?:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@bya2010 oricum nu mananc dupa ora 18:00...