| Sadop a întrebat:

Bună tuturor!
1. Ce carţi interesante pentru adolescenţi ştiţi?
2. Remedii anti-plictiseală? Ştiu eu, ceva bloguri interesante, dar tot pentru sau despre adolescenţi.
Fundiţa!

Răspuns Câştigător
| WildS0ul a răspuns:

Paii carti : Ingerul Noptii, Nu plange sub clar de luna, Fortele raului absolut, Academia Vampirilor :d
si acum, cand te plictisesti poti sa : asculti muzica, te joci pe calculator, desenezi, iesi afara cu prietenii, sa vezi un film, sa canti, sa iti faci poze ciudate, sa inviti un prieten pe la tine, sa dai o petrecere in pijamale, sa rezolvi integrame rolling on the floor sunt multe chestii de facut cand te plictisesti... blog nu stiu, dar pe tequila o urmaresti? tongue sau poti sa te uiti la doza de has. big grin sunt chiar faini

3 răspunsuri:
| Smileyouarebeautiful a răspuns:

1.Vrajitor si Vrajitoare
Harry Potter
Stapanul inelelor
Puterea celor sase
Lumea de dincolo de Kelley Armstrong
1.Luna plina
2. A doua luna plina

2. Uite ce poti sa faci cand te plictisesti:
Sa iesi afara, sa alergi sa te joci cu un animal de companie(daca ai), sa faci curat in casa, sa te uiti la filmulete haioase pe youtube(sunt destule), sa te uiti la un film pe pc sau la tv, sa chmi un prieten la tine sa vorbiti, poti sa joci carti, sa gatesti, sa probezi toate hainele din dulap, sa citesti..etc sunt o multime de lucruri si uite un site care te-ar putea ajuta:

http://trebuie-sa-asculti.blogspot.ro/2011/06/ma-plictisesc-ce-sa-fac.html

Sper ca te-am ajutat!

| ralukuu a răspuns:

O carte pe care am citit-o eu acum un an este "Romanul adolescentului miop".
Este un roman!
MIe mi-a placut!

| JustAaGirl a răspuns:

Am eu un blog l-am facut azi. Am acolo un mic articol cu idei ca s anul te plictisesti :) http://teensdeadlinero.blogspot.ro/