| CripteX a întrebat:

Am nevoie de un penfriend si sper sa gasesc aici, pe TPU.

As prefera sa fie baiat, sa aiba aproximativ 14 ani. Ar fi bine sa avem interesuri comune, deorace nu ma impac prea bine cu cei care nu-s ca mine (stiu, asta este un lucru foarte rau, dar asa-s eu).
Alcult rock alternativ, metal alternativ, nu metal si post-grunge. Imi place sa desenez. Imi plac filmele de groaza, comediile, animeurile. Sunt o persoana extrem de sensibila. Extrem! Extrem de tot!

Si un lucru foarte important: caut un penfriend pentru ca am nevoie sa vorbesc cu cineva, si persoanele din jurul meu nu prea au chef sa ma asculte. Am multe probleme, in familie si la scoala, si trebuie sa ma descarc cumva de tot stress-ul asta, deci cine nu are chef sa asculte probleme demne de o telenovela... sa nu se bage.

Deci cine vrea sa fim prieteni si are calitatile necesare, sa imi trimita un e-mail aici >------ sad.angel.shadow@gmail.com si sa se prezinte.
Sper sa nu dau de pedofili...

Răspuns Câştigător
| MartinLutherKing a răspuns:

Am invatat cum sa il folosesc, iti astept raspunsul.

3 răspunsuri:
| MartinLutherKing a răspuns:

Buna, ai aceleasi preferinte la muzica si aceleasi probleme ca si mine.
Ai id de messenger sau skype? Gmail de abia am facut si nu stiu cum sa adaug prieteni.

| MartinLutherKing a răspuns (pentru MartinLutherKing):

Am invatat cum sa il folosesc, iti astept raspunsul.

| InvisiblePinkUnicorn a răspuns:

Esti genul de persoana care vrea atentie si are prieteni doar din mila (scuze ca iti zic in felul asta). Uite ce iti recomand sa faci, fii mai activa, iesi afara serile, cunoaste oameni noi, vorbeste cu parintii tai intr-un fel matur (ca sa te inteleaga). La scoala ai probleme 100% din cauza neatentiei la ore si din cauza ca te gandesti mult prea mult la micile probleme. Daca imi urmezi sfatul iti garantez ca viata ta se va schimba radical. Incearca sa nu te mai "zmiorcai" de fiecare data cand auzi un nume, vezi o persoana care te-a ranit, etc. Fii puternic/a si o sa treci peste toare. Imi cer scuze daca critca mea constructiva te-a deranjat dar trebuia sa iti zica cineva tot adevarul. Peace!

| CripteX explică (pentru InvisiblePinkUnicorn):

Chiar crezi ca iti poti da seama ce fel de persoana sunt fara nici macar sa ma cunosti? Eu nu vreau atentie. De fapt incerc sa nu ies in evidenta in absolut nici un fel. Nu am prieteni doar din mila, ci pentru ca ii respect si ii apar de idioti. Nu ies seara si nu vreau sa cunosc oameni noi pentru ca sunt cam snob, nu pentru ca mi-e frica de ei. Pot sa vorbesc intr-un fel matur cu orice adult, nu numai cu parintii mei. La scoala am probleme cu colegii, nu cu notele. Ma cert cu ei pentru ca ma judeca fara nici macar sa ma cunoasca, asa cum ai facut si tu. Nu vreau sa imi schimb viata si nici personalitatea, imi pare bine ca sunt asa cum sunt. Este adevarat ca ma "zmiorcai" de fiecare data cand aud numele unei persoane care m-a ranit, pentru ca acele persoane m-au ranit foarte tare. Nu esti prima persoana care imi spune "adevarul", fara nici macar sa ma cunoasca. Cei care nu ma cunosc ma considera o ratata, o idioata, un sac de box in care poti sa dai cati pumni vrei fara sa reactioneze.
Probabil o sa ma consideri o suparacioasa, o proasta, dar chiar asa vreau sa par. Pt ca idiotii sunt mereu fericiti si eu dupa asta tanjesc.

A da, eu cautam un penfriend, nu o critica constructiva! happy