| Mariiiiiiiiiiiiiia a întrebat:

Bună tuturor! happy Am o problemă destul de mare. Am o pagina, pe facebook, mare pot spune, cu aproape 20.000 like.uri însă, scade din ce în ce mai mult! Am avut foarte mult la talking, în jur de 14.000 dar acum am doar 4.000 si ceva! Ce pot face?

Ps. Nu vreau să aud comentarii cu mia adaugă admine, nu am nevoie!

2 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

E o problema de PR. Ori nu ai PR deloc ori ai unul care nu face treaba foarte buna. O pagina cu peste 10.000 de like-uri fara un PR avizat nu are sanse sa reziste prea mult. Tu ai ajuns la 20.000, cu o pondere undeva la 60-65% activa, ceea nu e rau. In momentul in care acea pondere insa scade sub 50% normal ca incep problemele dar fara un PR bun lucrurile nu se vor schimba in bine. Poti sa iti dau niste sfaturi profesioniste dar de una singura nu vad ce ai putea sincer sa faci. Foloseste uneltele google alerts, compara masuratorile cel putin odata la 48 de ore si verifica esantioanele orare (indiferent de GMT). Apoi trebuie sa stii ca statistic vorbind, perioada cea mai prolifica pentru a face postari raportat la un grup tinta 14-25 de ani, se situeaza in intervalul orar 18-20 in timpul saptamanii si 20-23 in weekend. Stilul de postari tip twitter (100-140 de caractere) e folosit, pozele expresive fiind de asemenea de impact. Dezbaterile saptamanale si poll-uri cat mai des atrag si ele multe discutii. Un poll inceput miercuri-joi are tot asa, statistic, cel mai mare succes (desigur ca aici vorbim strict teoretic). Campaniile de tip build up si apoi securize merita si ele incercate. Foloseste si functia sponsored stories a celor dela facebook daca vrei sa iti dublezi rapid numarul de fani (nu costa mult si o campanie de acest gen nu necesita mai mult de 7 zile). Trebuie sa ai de asemenea in vedere si efectul de tip recul: nu e bine sa postezi prea mult si prea des si nici sa intervii tot timpul in dezbateri. Promovarea paginii pe alte retele de socializare poate avea de asemenea succes. Barter-urile te pot ajuta si ele.

| Lari02018 a răspuns:

Vezi ce le place cel mai mult si posteaza mai mult acele hestii..si multe jocuri, le plac jocurile, pozele cu statusuri pe ele si pozele cu meme'uri. Sper ca te-am ajutat, Funda?puppy dog eyes