| Xz7757 a întrebat:

Buna tuturor. Am o problema la telefonul Samsung Corby. Mi-a dat o prietena un card de memorie de 1GB sau ceva de genu` si nu il vede, sau daca il vede imi da eroare. Am incercat si la alte telefoane acest card si nu are nicio problema. Am intrat in fisiere pe ' Stare memorie ', apoi am selectat memoria de pe ' cartela ' si mi-a aparut ' Cartela de memorie are un format necunoscut. Reformatarea va sterge toate datele. Continuati? ', am dat ' Da ' iar dupa cateva secunde imi scrie ' Eroare '. Nu stiu ce ar mai trebui sa ii fac pentru a merge, ceva idei? Si daca m-as duce la un magazin de Orange, Cosmote etc pentru a-i ruga sa mi-l faca, cam cat as scoate din buzunar?

1 răspuns:
| Mirunelu a răspuns:

Nu cred ca telefonul sau cardul au vreo problema. Daca zici ca la alte telefoane merge inseamna ca telefonul si cardul tau nu sunt compatibile si nu vor merge niciodata orice le-ai face. Telefoanele nu suporta toate tipurile de card. Va trebui sa-ti cumperi altul.