| liana_8202 a întrebat:

am si eu o problema, si as fi foarte recunoscatoare daca m-ati putea ajuta cu un sfathappy...sunt o persoana pesimista in ultimul timp, nu am curajul sa fac tot ce-mi doresc, n-am incredere in mine, sunt geloasa uneori pe prietenele mele(deoarece ele au mai mult succes in tot ceea ce fac)... ajutati-ma va rog! multumesc

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Asta imi aminteste de o vorba mare:"Ce spun ca fac oamenii, ce fac si ce le povestesc altora ca au facut sunt trei lucruri total distincte"
Asa si prietenele tale. Oamenilor le place sa exagereze.
Nu e bine sa fii pesmista pentru ca te inchizi intr-o lume gri care nu exista.
Ancoreaza-te in realitate si ramai acolo pentru tot restul vietii talehappy

1 răspuns:
| M' a răspuns:

Cel mai bine e sa fi realist dar, cu o doza de oprimism si una de pesimism. daca tu esti pesimista si nu ai curaj sa faci ceea ce iti doresti nu e chiar asa bine...trebuie sa lupti pentru ce vrei.niciodata sa nu zici niciodata.bafta