| lucianldddddd a întrebat:

As vrea sa va adresez o întrebare și dacă se poate sa-mi răspundeți cât mai precis și fără nicio gluma, va rog. Am efectuat o operație de rinopastie in urma cu 3 săptămâni,însă am o asimetrie între cele doua nări. Mi se pare ca una e mai mare și cealaltă puțin mai mică. Problema este și la vârf,unde mi se pare ca este deviat puțin spre stânga. Am fost la control,însă doctorul mi-a spus ca este din cauza umflăturii și ca este ceva normal pentru ca nu s-a dezumflat complet nasul încă. O sa fie nevoie de ceva timp pentru recuperarea definitiva și terminala,însă eu tot sunt puțin speriat. Sunt persoane care au trecut prin aceeași situație? Îmi poate spune cineva o metoda pentru a-l aduce in simetrie normala? Am auzit din câteva părți ca ar fi recomandat sa împing încet in fiecare zi vârful spre partea opusa și se va centra sigur. Credeți ca-i o metoda eficientă? Nici n-as vrea sa-l deformez ca,pana la urma, un pas greșit îmi poate distruge întreaga fizionomie pe viața. Pentru ca nasul e elementul central al fetei. Va mulțumesc!

1 răspuns:
| Iote a răspuns:

"doctorul mi-a spus ca este din cauza umflăturii și ca este ceva normal pentru ca nu s-a dezumflat complet nasul încă."
Exact la asta m-am gandit si eu. Ai rabdare.