| springmood16 a întrebat:

Buna tuturor. Aseara am călătorit cu trenul si a urcat dint-o gara un tip care s-a asezat aproape de mine. Timp de 2 ore cat a durat călătoria tipul a flirtat cu mine si eu cu el. Ideea e ca la sfârșitul călătoriei am simțit ca tipul imi place si cred ca si el. M-am suparat putin ca nu am interacționat deloc...niciunul nu a facut primul pas. Cand am coborât din tren am luat un taxi si l-am urmărit. Am aflat unde sta. Ideea e ca nici nu stiu cum il cheama si cum sa fac sa il mai întâlnesc. Voi ce ma sfătuiți sa fac?

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Ați avut aceeași destinație finală?
Unde ați coborît era capăt de linie?
Înseamnă că locuiți amîndoi în același oraș.
Dacă nu e chiar Bucureștiul sunt șanse să vă mai revedeți... cîndva-cumva.
Vorba lui Brînzovenescu.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ar trebui s-o faci pe detectiva pentru a afla in ce moment al zilei pleaca sau se intoarce la locuinta. Pe baza celor aflate intr-o zi ai putea sa-ti incerci norocul de a te intalni/revedea cu el si in acel moment sa dai impresia ca totul se petrece "intamplator" fiind mirata dar totodata placut "surprinsa" dar si satisfacuta dar asta depinde de cat de buna si convingatoare este artista din tine. In functie de comportamentul lui ti-ai putea da seama pe loc daca exista vreo sansa de a continua flirtul inceput in tren. Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Incearca sa afli mai multe informatii despre el si incearca sa il urmaresti cand mai iese la " plimbare ", iar apoi, incearca sa il intalnesti instantaneu, si sa ii adresezi simpla si clasica intrebare : Cat e ora? Functioneaza intotdeauna!winking Iar apoi il intrebi incet, incet cum il cheama, si ce mai vrei tu. O dimineata frumoasa iti doresc.

| springmood16 explică:

Sper sa funcționeze, chiar daca par stalker iță sad

| springmood16 explică:

Locuim in același oras, cred. Sau cel putin pe perioada studenției.La tren nu era capăt de linie, dar am coborât in aceeași gara. Cand am urcat in taxi el se uita la mine din celălalt taxiu. Ma deranjează ca nu am vorbit cu el deloc, dar m am gândit ca o sa înceapă el Conversația cumva. Pe sistemul băiatul face primul pas...