| Iulianvlad2623 a întrebat:

Aveți idee dacă controlorul din tren iti opreste la el buletinul pe parcursul călătoriei : am de mers cu trenul din gara de nord la cluj napoca

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, controlorul verifica biletul de tren, iar daca esti minor ai nevoie de buletin si carentul de elev, ca sa dovedesti ca esti inca elev, dar nu poate oprii buletinul sau alt de identitate.

| mastadont a răspuns:

Nu ți-l oprește. De ce crezi că ar face lucrul ăsta? Controlorului trebuie să-i arăți doar biletul de călătorie, buletinul ți-l cere doar dacă circuli fără bilet sau ceva.

| darrio2007 a răspuns (pentru mastadont):

Cred ca la acest lucru s-a referit si el.

| Iulianvlad2623 explică (pentru mastadont):

???? mersi

| Iulianvlad2623 explică (pentru mastadont):

Mersi frumos

| Iulianvlad2623 explică (pentru mastadont):

O zi frumoasa sa ai respectat