| marianamay a întrebat:

Credeti ca persoana potrivita voua o sa apara mai devreme sau mai tarziu sau trebuie sa o cautam?
De fapt credeti in destin? Credeti ca orice ai face Dumnezeu este singurul care decide cu cine o sa ramai?

Răspuns Câştigător
| Sandu_Ioana_1999 a răspuns:

Pai,eu cred ca trebuie sa cautam persoana potrivita,dar nu intotdeauna o gasim.E precum cautarea unei comori, cateodata nu ai datele necesare pentru a o gasi. De exemplu, o persoana cauta comoara si se bazeaza doar pe aspectul fizic.O gaseste, deschide lada, dar e goala.Asa ca mai bine te bazezi pe ceea ce este necesa, intelegere, iubire si lasa-ti inima sa te calauzeasca.Destinul,nu stiu ce sa cred, poate da, poate nu.Dar eu nu cred ca Dumnezeu este cel care decide cu cine ramanem, noi singuri decidem.El ne-a dat libertate de alegere, ce e bine si ce e rau.Deci eu cred ca noi ne creem drumul in viata, noi desenam harta in caautaea comorii. Sper ca te-am ajutat.

5 răspunsuri:
| gazza01 a răspuns:

Toata lumea gaseste persoana potrivita, pentru toata viata, fie doar pentru o perioada!

| IaMwHoIaM3 a răspuns:

Pai... eu cred ca trebuie sa apara mai devreme sau mai tarziu. Si da, desi ti se pare copilaresc eu cred in destin. Pai... da, eu asta cred.

| lifeonlyforlove a răspuns:

Tu esti scenaristul propriului destin.

| rianarebeka a răspuns:

DESTIN= (În concepțiile mistice) Forță supranaturală despre care se crede că hotărăște irevocabil, fatal, toate acțiunile și întâmplările din viața oamenilor; destin, fatalitate, noroc, scrisă, ursită. 2. Totalitatea evenimentelor (accidentale sau nu) care compun viața (sau o parte a vieții) unei ființe (umane); condiție de viață. ♦ Evoluție, desfășurare (a unei acțiuni); deznodământ. –

| Mmonikka98 a răspuns:

Opinia mea este ca noi raspundem de faptele noastre, insa Dumnezeu decide cine sa intre in viata noastra.Noi suntem responsabili daca ramanem sau nu cu persoana trimisa de Dumnezeu.