| sabrinadish a întrebat:

Buna tuturor...eu sunt noua aici dar sper sa am cat mai multe raspunsuri de a voi...as vrea si eu niste status-uri despre despartire dar sa nu fie triste, sa fie chiar vesele daca se poate. Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| Iza_1189 a răspuns:

Dacă vei sta pe gânduri şi te vei întreba, de ce trăieşti un tainic glas îţi va răspunde: să lupţi, să speri şi să iubeşti

Se spune că vremea e frumoasă atunci când în suflet e soare. Se spune că ploaia e mai rece când în suflet te doare. Se spune că vântul nu bate atunci când iubesti?! Dar când frunzele se mişcă, să ştii doar că TE IUBESC!

Trec prin faţa casei tale şi aş dori să îmi ieşi în cale să mă aştepţi ce mult aş vrea cum mă aşteptai cândva, trec mereu pe strada ta poate poate te-oi vedea mă opresc şi oftez un pic şi apoi plec dezamăgit…TE IUBESC

Iubirea…… ce rost are să iubeşti dacă niciodata nu ai parte de ea?!

Unde eşti iubire să mă atingi unde mă doare să mă săruţi să-mi treacă să te ating să plâng pe umărul tău unde eşti când am atâta nevoie de tine?

Dacă ai fi o lacrima în ochi mei nu aş plânge niciodată. Şi chiar dacă aş face-o aş lăsa lacrimile să coboare adânc în inima mea ca să vezi cât de mult TE IUBESC!

Te iubesc pentru că exişti, te iubesc pentru că mă faci să râd, te iubesc pentru tot ceea ce eşti tu, TE IUBESC pentru că TE IUBESC!

Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi! "

_d88888888b_____d88888888b
__d88? ____d88b___d88b____`88b
_d8? _________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8? __d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8? _____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d? ________`8_8?

Ce buze dulci,cand ma atingi ma simt de parca zbooor Privirea ta,m-ascund in ea,doar ea imi da fiori! :X **[]**Minte de copil, iubire nebuneasca Te ador si nu-mi pasa! :X

cu pielea ei bronzata, pune pasiune.vb`este urat da fce numai lucruri bune

Dacă te-am iertat odată fost vina ta! Dacă te-am iertat si a doua oară a fost vina mea

Si-mi place atunci cand vi si te umilesti, asa-i in viata pe toate le platesti

Chiar daca unii nu ma lasa sa traiesc. Privesc inainte si ironic le zambesc. Prea multa lume acum se baga unde nu trebuie. Prea multi acum incearca sa-ti manance zilele

"•Daca te privim distant, spui ca suntem fitsoase. Ei bine, te dezamagim! Nu suntem, doar ca nu dam importanta tuturor! •"
sper sa-ti placahappy