| shadowsugar a întrebat:

tuturor! Intrebarea mea este urmatoarea: daca bei doua plicuri de nescafe original 3 in 1 zilnic te ingrasi, adica vreau sa indrept intrebarea in directia unei intrebari de genul: numarul de calorii al acelor doua plicuri se adauga la calcularea aportulului caloric necesar zilnic? Stiu ca e o intrebare ciudata, dar ma streseaza foarte tare curiozitatea asta si nu reusesc sa gasesc un raspuns satisfacator.

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Nu conteaza prea mult numarul de calorii.Conteaza organismul. Unii poate se ingrasa, dar cu siguranta nu toti. Oricum, n-am mai auzit pe nimeni sa se ingrase de la pliculete din astea si mai ales de la bautura, lichide, stiu ca ingrasatul se depunde din mancat.Doua plicuri din alea inseamna ca bei doua cani, mare chestie... oricum pe langa canile acelea mai bei si apa de exemplu.Cam asta e parerea mea. Daca nu te-ai ingrasat pana acum nu te vei ingrasa deodata cu siguranta.Bafta! happy

| shadowsugar explică (pentru Floreenofficial):

Multumesc frumos de raspuns! Adevarul este ca nu am observat sa ma ingras de la ele si cred ca beau de mai bine de jumatate de an, dar cu tot felul de articole citite despre cafea si "bombe alimentare si calorice":-)), ajung sa renunt la tot ce exista de baut/mancat :-)) multumesc inca o data! :-)

| Floreenofficial a răspuns (pentru shadowsugar):

Buna.Multumesc pentru fundita! Mai degraba te ingrasi daca mananci dulciuri sau chestii cu calorii multe, apa oricum se elimina din organism foarte rapid.Bafta! :*

| shadowsugar explică (pentru Floreenofficial):

Hello! A fost placerea mea:-). Asa e, am decis sa nu ma mai stresez cu imaginatii :-D. Bafta si tie! (cu orice)
>big grin

| Floreenofficial a răspuns (pentru shadowsugar):

Mersi la fel! happy