| Irene19 a întrebat:

Heiii TPU big hug ! Sunt la mine acasa, cu o verisoara si de cateva ore am inceput sa avem niste discutii' d-ale fetelor' si mi-a povestit ceva neclar pentru ea si as vrea sa va cer voua o parere:d. Ea si prietenul ei au 4 luni de cand sunt impreuna si totul merge foarte bine intre ei, pot spune ca-s putin invidioasa sa zicemlaughing. El este un baiat foarte tandru si grijuliu cu ea si ea spune ca ii da destule dovezi ca tine la ea si se vede din modul in care se comporta cu ea. Daaar, exista si un fel de problema. au vorbit foarte deschis despre 'prima oara' si el a zis ca vrea ca verisoara mea sa fie prima fata din viata lui. Ea nu prea stie ce sa faca. Are destula incredere in el dar ii e frica ca vor afla unchii mei, adica parintii ei si ii e frica si de act, in sine. Voi ce sfat ii dati ? Eu nu sunt in masura sa ma pronunt, deci, ea ar vrea sa auda si parerea voastra.

6 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Sa se informeze despre contraceptie, sa se protejeze si sa faca calculul perioadei fertile...Trebuie sa fie pregatita psihic si fizic.

Răspuns utilizator avertizat
| cinenuvedenustie a răspuns:

Daca ea considera ca are destula incredere in baiat, poate incerca.

Nu inteleg de ce frica ca vor afla parintii ei?

| LoredanaMaria11 a răspuns:

Depinde cati ani are si daca se simte pregatita. Daca are peste 16 ani este in regula daca sunt de acord amandoi.

| Irene19 explică (pentru LoredanaMaria11):

Amandoi au 16 ani. Ei ii este frica de consecinte